سرپرست اجراییات شهرداری اراک خبر داد:
ساماندهی ۷۴۱ وانت بار طی ۸ ماه اخیر دراراک انجام شده است

محمدعابدی از ساماندهی ۷۴۱وانت بار، که تاثیرات به سزایی در صرفه جویی در سوخت، کاهشر آلودگی هوا، ایجاد اشتغال وروان شدن ترافیک داشته است خبر داد.

به گزارش خبر آنلاین مرکزی، سرپرست اجراییات شهرداری اراک گفت: از ۱۲ دی ماه سال ۹۷ تاکنون در راستای ساماندهی وانت بارها اقدامات خوبی انجام شده که از آن جمله می‌توان به ساماندهی ۷۴۱ وانت بار در سطح شهر اراک اشاره کرد.

محمد عابدی با بیان اینکه در سال ۹۱ طرحی را برای راه اندازی روز بازارها ارائه کردیم، بیان کرد: امروز سه روز در هفته را برای ایجاد روز بازارها در سطح شهر اراک اختصاص داده‌ایم، که با استقبال خوبی از سوی مردم و وانت بارها مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت ساماندهی مشاغل شهری مکان‌هایی را برای روز بازارها در نظر گرفته تا بتوانند هر روز در آن فعالیت کنند، متذکر شد: بیش از ۴۰۰ و یا ۵۰۰ وانت بار در روز بازارها حضور داشتند که با اجرای این طرح نیز وانت بارها ساماندهی شدند و دیگر به معابر پر تردد شهر  ورود نمی‌کنند و از حجم ترافیک نیز کاسته  شده است.

سرپرست اجرائیات شهرداری اراک با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از این وانت بارها، خودروهای فرسوده بودند بیان کرد: این خودرو ها در سطح شهر مشکلاتی همچون آلودگی محیط زیست را به همراه داشتند.

وی با بیان اینکه واحدهای گشتی همه روزه بر این وانت بارها نظارت دارند، تصریح کرد: اجرای این طرح باعث شد تا افرادی که به واحد اجرائیات برای اخذ مکان مراجعه می‌کردند، شناسایی کلی شوند و اگر بعد از ساماندهی، از مکانی که برایش تعیین شده حرکت کند و یا تخلفی صورت دهد و بارهایش را روی زمین بچیند و مانع تردد و یا باعث ایجاد ترافیک شود به راحتی آن را شناسایی و با وی برخورد شود.

وی متذکر شد : خیابان های هپکو، قائم مقام، رنگرزها و شن کش قبل از اجرای این طرح با مشکل ترافیکی که توسط این وانت بارها ایجاد می‌شد مواجه بودند که امروز این معضل نیز رفع شده است.

سرپرست اجراییات شهرداری اراک یادآور شد: ساماندهی ۷۴۱ وانت بار، صرفه جویی در سوخت، کاهش آلودگی هوا، روان شدن ترافیک و ایجاد اشتغال را به همراه داشته است.

۴۶

کد خبر 1294323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
    0 0
    من اراکی هستم و توی اراک زندگی می کنم ، الان این اولین باره دارم همچین چیزی میشنوم! حالا این سامانه چی هست و چکار میکنه ؟