عارف: ترامپ قابل اعتماد است که روحانی با او مذاکره کند؟ /سخنان رئیس جمهور در چارچوب راهبرد کلی نظام است

امیدنامه نوشت: رئیس فراکسیون امید با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهوری مبنی بر اینکه «برای منافع ملی و رفع مشکلات مردم در هر ملاقاتی که لازم است، حضور می یابم» گفت: با توجه به منافع ملی، هر اقدامی که بتواند منافع ملی را ایجاب کند انجام خواهیم داد و ظرفیت بالایی در نظام و انقلاب و مسئولین وجود دارد که دراین مسیر گام بردارند و سخنان رئیس جمهوری همان راهبرد کلی نظام است.

محمدرضا عارف در حاشیه شانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد  در جمع خبرنگاران گفت: چقدر می توان به رئیس جمهوری که توافق بین المللی را زیر پا می گذارد اعتماد کرد؟ و این سوالی است که نخبگان دنیا باید به آن جواب بدهند که آیا آقای ترامپ قابل اعتماد است که رئیس جمهوری ایران بخواهد پای میز مذاکره با او بنشیند؟ و اگر نشست، چه تضمینی وجود دارد که تفاهم ایجاد شده را زیر پا نگذارد؟

وی در پاسخ به سوالی در باره نظر رئیس جمهوری مبنی بر اینکه "برای منافع ملی و رفع مشکلات مردم در هر ملاقاتی که لازم است، حضور می یابم" افزود: البته این راهبرد کلّی نظام ما بوده است و انقلاب ما نیز شعار محوری استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بوده و استقال مهم ترین راهبرد نظام ماست. 

رئیس فراکسیون امید ادامه داد: با توجه به منافع ملی، هر اقدامی که بتواند منافع ملی را ایجاب کند انجام خواهیم داد و ظرفیت بالایی در نظام و انقلاب و مسئولین وجود دارد که دراین مسیر گام بردارند و سخنان  رئیس جمهوری همان راهبرد کلی نظام بود که همیشه مّد نظر بوده که اهل گفت و گو و تعامل هستیم ولی دنیا هم می داند ما ذره ای از خواسته های مشروع خود کوتاه نخواهیم آمد و مهم ترین مسئله حفظ منافع ملی است که در آن مسیر جلو می رویم. 

عارف گفت: مردم ایران مسیر انقلاب را در طول چهل سال آن دیده اند و همچنین مسیر تعامل مسئولان را نیز با دنیا مشاهده کرده اند و در حالی که اهل گفت و گو و تعامل با جهان هستیم ولی از منافع خود کوتاه نخواهیم آمد و اگر مذاکره و تعاملی باشد قطعا در این مسیر خواهد بود.

27219

کد خبر 1294347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • 10618E03061 IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
    0 0
    وای خیلی تند روی میکنی