توجیه سعید جلیلی برای تشکیل دولت سایه/ نباید معطل کسی ماند و آتش به اختیار بود

انتخاب نوشت:روز گذشته سعید جلیلی به همراه تیم های اقتصادی دولت سایه در نشستی چند ساعته به توضیح نقاط دارای اهمیت برای عملیات های دانشجویی و مطالبه‌گری پرداخت.دانشجویان شرکت کننده در طرح های دانشجویی نظیر «طرح شهید دیالمه»، «طرح رسانه‌ای نباء» و «طرح 1435» میزبان این مراسم بودند.

سعید جلیلی در ابتدای این نشست با تشبیه جنگ اقتصادی امروز به دوران دفاع مقدس، تشکیل جبهه اقتصادی را لازمه بی اثرسازی تحریم ها دانست و ابراز داشت: تحمیل جنگ اقتصادی به ملت ایران بدین معناست که برآورد دشمن از یگان های اقتصادی ما آنها را متقاعد کرده تا از این طریق به اهداف خود برسند؛ کما اینکه ضعف در نیروی نظامی پس از وقوع انقلاب اسلامی، صدام و پشتیبانان او را به این نتیجه رساند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: برای مبارزه با این جنگ تحمیلی در حوزه اقتصاد همه ما از جمله دانشگاه و تشکل های دانشجویی باید در جبهه های جنگ اقتصادی حضور پیدا کنیم و نسبت خود و نقش موثر و حداکثری خود را تعریف و ایفاء کنیم. اردوی تشکیلاتی برای آمادگی پیش از عملیات است؛ منطق، نقشه، مختصات و نقش های عملیاتی در این اردوها باید تعیین گردد و خرمشهر های پیش رو برای آزادسازی مشخص شوند تا دشمن همانند دفاع مقدس از تهدید و حمله ناامید گردد.

جلیلی، آزادسازی افکار عمومی از تحلیل های سراپا غلطی که دشمنان القاء میکنند را یکی دیگر از خرمشهر های پیش‌رو خواند و تصریح کرد: دشمن بر روی نقاط ضعف و قوت ما متمرکز است و سعی در تصعیف نقاط قوت ما و ضربه از سوی نقاط ضعف ما دارد. اینکه کشور هایی نظیر فرانسه و آمریکا در پی شکل دادن مذاکرات جدید بر سر موضوعاتی نظیر موشکی و منطقه هستند به همین خاطر است تا نقاط قوت ملت ایران را هدف قرار دهند.

وی با اشاره به فرمان آتش به اختیار رهبرانقلاب خاطر نشان کرد: نباید معطل کسی ماند؛ جلیلی و دیگران فرقی ندارند. گفتمانی که ما تحت عنوان «دولت سایه» آن را پیگیری میکنیم و مدعی هستیم که سایه به سایه باید مسائل کشور را دنبال کرد و به تناسب موضوع به تایید، تصحیح یا تکمیل آنها پرداخت در هر دانشکده‌ و دانشگاهی نیز قابل پیگیری توسط تشکل های دانشجویی است.

جلیلی با دعوت از همکاران خود برای ارائه نقطه نظراتشان اظهار داشت: نکاتی که امروز عنوان خواهد شد، صرفا مثال هایی است که دانشجویان میتوانند مشابه آن در سایر موضوعات اقدام نمایند .کارگروه های نفت و گاز، نیرو، اقتصاد دانش بنیان و کشاورزی در این نشست پیشنهاد های خود را ارائه خواهند داد تا ان‌شاءالله به عنوان چند صورت مسئله مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

232727

کد خبر 1294422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • بینام TR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  58 9
  اقای سعید جلیلی اکثریت به شما رای نخواهند داد خودتو خسته نکنید
  • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
   15 2
   منم رائ به ایشون ندادم یعنی اصلا رای ندادم.حالا شما ها که به اینهایی رای دادین الان دارن خدمت رسانی میکنن راضی هستید؟ یکم به اوضاع جامعه نگاه کنید .چرا حق را از باطل تشخیص نمیدید چرا لجبازی دارید.
  • بهروز IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
   6 34
   دوست عزیز امثال جنابعالی باعث عقب ماندگی کشورید...که هیچ فکری پشت سخنتون نیست و تا هستید روحانی ها و خاتمی ها تکرار میشوند ولی جایی خواهد بود که سزای اعمالتون رو خواهید دید....
 • یاسر IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  7 79
  دم جلیلی گرم. کار تشکیلاتی یعنی این. این جوانان مومن و انقلابی میتونن در آینده کشور موثر باشند
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  47 6
  چرا شما استراحت نمیکنی ریس جان؟ خسته شدی انقدر کار کردی.
 • حمیدرضا IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  47 2
  آقا دولت زیر آفتاب کاری ازش برنمیاد چه برسه به دولت سایه ضمنا آقای جلیلی در جریان باشند
 • عبداله احمدی IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  39 2
  آقای جلیلی شما جزو دولت اصلی بودی کاری نکردی حالا که دیگه به قول خودت سایه هستی
 • پویا IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  48 3
  ایشون چون اقبالی در بین مردم ندارند و از پایگاه رأی خیلی پائینی برخوردار هستند مجبورند به دولت سایه بودن روی بیاورند و اگر توجه کرده باشید فقط شخص ایشان است که به در سایه بودن در تمام امور علاقه وافری دارند .
 • علی IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  20 2
  دولت تو سایه دولت توی افتاب کاری برای مردم نمی تواند بکنه نه وقت خودتونو بگیرید نه وقت مردم
 • رضا IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  38 3
  این بابا هم عقده ریس جمهوری داره نمی خوان مردم بفهم!!!!
 • مینا IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  30 2
  ول نمیکنه سیاست رو این
 • LV ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
  38 2
  پس بفرمایید انتخابات کشکه خیال خودتون ومردم رو هم راحت کنید ! اینقدر هم هزینه رو دست مردم نذارین!