پیش بینی هایکو ماس درباره آینده برگزیت/ لندن در اتحادیه می ماند؟

تسنیم نوشت: وزیر امور خارجه آلمان پیش‌بینی کرد که انگلیس در پایان ماه اکتبر بدون حصول توافق از اتحادیه اروپا خارج شود.

 به نقل از دویچه‌وله، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان روز جمعه در یک نشست خبری در هلسینکی فنلاند اعلام کرد دولت متبوعش بر این باور است که انگلیس روز 31 اکتبر (4 آبان) بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

هایکو ماس در خصوص افزایش احتمال برگزیت بدون توافق (برگزیت سخت) به خبرنگاران گفت: «تصور اینکه مذاکرات درباره عقب‌نشینی انگلیس از برگزیت بدون توافق را دوباره آغاز کنیم، دشوار است. فرض ما این است که انگلیس در پایان ماه اکتبر اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.»

وی افزود: «دولت انگیس صراحتاً اعلام کرده است که هیچ توافقی [مشخصاً در مورد مرزهای ایرلند] در کار نخواهد بود و با این شرایط برگزیت بدون توافق اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد. با این حال همه ما تلاش می‌کنیم تا از برگزیت بدون توافق جلوگیری کنیم.»

اختلافات جدی بین انگلیس و اتحادیه اروپا در مورد مرز ایرلند پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باعث شده است که احتمال حصول توافق بین دو طرف به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد. بوریس جانسون چندی پیش اعلام کرد  اگر اتحادیه اروپا موضع خود را درباره مرز ایرلند تغییر ندهد، چشم انداز روشنی برای دستیابی به توافق وجود نخواهد داشت.

2323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1294733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =