استاندار مرکزی:آذرآب را یا واگذار کنیم یا سهام بانک کشاورزی در بورس عرضه شود

پیشنهاد سید علی اقازاده در خصوص مشکلات اذرآب واگذاری این شرکت یا عرضه سهام بانک کشاورزی در بورس است.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی، در کارگروه ملی ستادتسهیل ورفع موانع تولید استان که با حضور وزیر صنعت، معدن وتجارت برگزار شد، استاندار مرکزی در خصوص مشکلات آذرآب بیان کرد: مشکل اصلی آذرآب سو مدیریت سهامداران آن است که این شرکت با این ظرفیت های بالا را به حال خود رها کرده اند؛ بانک کشاورزی نیز اصلا بنگاه دار خوبی نیست.

وی برای حل مشکلات اذرآب پیشنهاد کرد: آذراب را یا واگذار کنیم ویا سهام بانک کشاورزی در بورس عرضه شود ویک کمیته وظیفه بررسی اهلیت خریدار را به عهده گیرد تا کسی که صلاحیت داشته باشد برای مدیریت این شرکت انتخاب شود.


آقازاده متذکر شد: آذرآب حدود ۲ تا ۳ میلیون یورو سفارشات دارد که تنها ضمانت نامه می خواهند واگر این ضمانت نامه برای این کار بزرگ انجام شود می تواند برای بیش از سه سال مشکل مالی آذرآب را حل کند.

آقازاده متذکر شد : هفته آینده جلسه ای در دفتر دکتر رحمانی برگزار خواهیم کرد تا تکلیف آذراب و واگن پارس مشخص شود؛ نظر من این است که در درجه اول اذرآب را به مپنا واگذار کنیم وسهام بانک کشاورزی را به فردی که لایق وعهده دار است بسپاریم.

استاندار مرکزی در خصوص مشکلات هپکو نیز گفت :  اگر قرار بر واگذاری هپکو است باید ظرف ۴۸ ساعت آینده سازمان خصوصی سازی مدیر یا شرکت مورد اعتماد خود را معرفی کند.

وی در  رابطه با پرداخت حقوق کارگران هپکو تصریح کرد: در حال حاضر نیازمند تامین نقدینگی ۳۰ میلیاردی برای پرداخت حقوق کارگران هپکو هستیم، از وزیر درخواست تامین این نقدینگی را داریم چراکه در استان هیچ منبعی برای تامین این نقدینگی وجود ندارد.


وی دررابطه با تجمعات چند روز اخیر کارگران هپکو با اشاره به اینکه هیچ جای کشور دیده نشده که برای حقوق به تعویق افتاده، ریل یا راه شریانی را ببندند بیان کرد:
 با توجه به اینکه خط قرمز نظام جمهوری اسلامی بستن هر نوع شریان رفت و آمد است در نتیجه در شورای تامین به تصویب رسیده که اگر از این پس راهی بسته شود، برابر قانون برخورد لازم انجام خواهد شد البته از آن طرف هم باید به مشکلات کارگران رسیدگی شود.

46

کد خبر 1294833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =