۱ نفر
۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
عمر البشیر درباره بن سلمان اعتراف کرد

فارس نوشت: «عمر البشیر» رئیس‌جمهور مخلوع سودان در جلسه دادگاه به دریافت ۲۵ میلیون دلار از «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی اعتراف کرد.

سومین جلسه دادگاه «عمر البشیر» رئیس‌جمهور مخلوع سودان به اتهام فساد مالی و کسب غیرقانونی ارز خارجی برگزار شد.بنابر گزارش وبگاه «العربی‌الجدید»، البشیر برای نخستین بار اذعان کرد که مبلغ ۲۵ میلیون دلار از بن سلمان دریافت کرده و این مبالغ با هواپیمای ویژه دفتر بن سلمان به سودان منتقل شده است.

وی افزود که این پول‌ها را به بانک سودان تحویل نداده است چرا که بن سلمان تمایل نداشت اسمی از وی برده شود. دادگاه همچنین با درخواست آزادی البشیر با قید ضمانت عادی مخالفت کرد.

شبکه اسکای‌نیوز نیز گزارش داد که دادگاه ادامه محاکمه البشیر را به روز شنبه آینده موکول کرد.

البشیر با اتهاماتی همچون کسب غیرقانونی ارز خارجی و فساد مالی و همچنین اتهامات دیگری در رابطه با قتل معترضان، پولشوئی و حمایت مالی از تروریسم مواجه است.

آوریل گذشته «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای نظامی سودان اعلام کرد که ۱۱۳ میلیون دلار مربوط به سه نوع ارز خارجی از محل اقامت البشیر کشف کرده‌اند.

البشیر ۱۱ آوریل(۲۲ فروردین) گذشته پس از گذشت سه دهه حکومت در سودان در یک کودتای نظامی از قدرت برکنار شد.وی هم اکنون به اتهام ارتکاب جنایت بین‌المللی به خصوص جنایت نسل‌کشی در منطقه دارفور سودان، تحت تعقیب دادگاه لاهه قرار دارد.

23311

کد خبر 1294990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • محمدی AE ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
    0 0
    خدای یکتا پرده ها را یکی پس از دیگری کنار می زند و بن سلمان بعنوان پرده دار خانه ی خداوند یکتا بد کرد و این درس تاریخ است که چه در لباس بن سلمان و چه در لباس ترامپ، غفلت از خداوند عواقبی دارد و حکمت خداوند باریک، دقیق و وعده حق الهی در جهان هستی ساری و جاری است و خداوند حق را پیروز و باطل را به خودش بازمی گرداند