روایت بیک‌زاده از مصدومیت قبل از جام‌جهانی تا خداحافظی از دنیای فوتبال

هاشم بیک‌زاده، مهمان برنامه سلام صبح‌به‌خیر بود و درباره خداحافظی‌اش از فوتبال صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هاشم بیک زاده و تیام و تیارا، فرزندانش، پس از خداحافظی او از فوتبال، مهمان برنامه سلام صبح‌به‌خیر بودند. ستاره اسبق استقلال، یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر است.
هاشم بیک‌زاده درباره دوری مداوم از خانواده در زمان بازی کردن گفت: «کار بازیکنان حرفه ای خیلی سخت است و آنها دور از خانواده هستند. ما اردوهای زیادی در سال برگزار می کنیم و دور از خانواده بودن خیلی سخت و یکی از دشواری های بازی در فوتبال حرفه ای است.»
بیک زاده درباره خداحافظی اش از فوتبال گفت: «صحبت هایی با کاظمی داشتم که ایشان تجربیات زیادی در مربی گری دارد و طبق مشورتی که با آقای قلعه نویی داشتم صلاح را بر این دیدم که از بازیکنی خداحافظی و مربی گری را آغاز کنم. از آقای کاظمی هم تشکر می کنم که آغاز دوران مربی گری ام در کنار مربی هست که از نظر فنی مورد قبول همه است و امیدوارم در این عرصه هم موفق باشم.»
او درباره اینکه دخترش مدام می گفت نه بابا خداحافظی نکن درباره اینکه آیا دیر خداحافظی نکرده گفت: «طبق صحبت هایی که با آقای کاظمی داشتم او می گفت اگر با من بود دوست داشتم پارسال این کار را انجام بدهی و دیگر در لیگ یک بازی نکنی. چون بازی های ملی و در لیگ افتخارات داشتی. قسمت بر این شد که امسال خداحافظی کنم و از این بابت هم خوشحالم.»
بیک زاده درباره خداحافظی های بد چهره های فوتبالی که دور از مستطیل سبز اتفاق می افتد گفت: «جا افتاده و همه عادت کرده اند مثلا نکونام را ببینید که چطور در یک جای غریب خداحافظی کرد و این به مدیریت تیم ها و باشگاه ها برمی گردد. همه انتظار دارند یک بازی خداحافظی بگذارند و از هوادارانی که در سرما و گرما چندین سال در ورزشگاه با آنها بوده خداحافظی کند. این به مدیریت باشگاه برمی‌گردد که هیچ عکس العملی ندارند.»
او در پاسخ به سوال مجری برنامه که از خداحافظی بد عابدزاده، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و فرهاد مجیدی نام می برد، گفت: «حداقل برای اسطوره هایمان لازم است که با احترام خداحافظی کنند و جایگاه و منزلت آنها حفظ شود. بالاخره باید از یک جا شروع شود و بازی که برای بازیکن می گذارند هم شان و شخصیت رعایت می شود هم می توانند با احترام خداحافظی کند. خداحافظی دور از زمین چمن در ذهن ها خاطره بدی به جا می گذارد و امیدوارم خداحافظی های بعدی با احترام تر باشد.»
این بازیکن سابق استقلال درباره عکسی که مربوط به بازی با کره تاکید کرد: «ما توانستیم با بردن تیم قوی کره به جام جهانی صعود کنیم و هموطنانمان را خوشحال کنیم و این همه از لطف خدا بود و خدا را شاکر کردیم.»
 بیک زاده درباره از دست دادن جام جهانی برزیل و جام ملت‌های استرالیا گفت: «10 روز قبل از جام جهانی بازی دوستانه ای با تیم مونته نگرو داشتیم که من آنجا مصدوم شدم. کارلوس کی‌روش همیشه به من لطف داشت و درس های زیادی از او گرفتم و جا دارد از او تشکر کنم. امیدوارم هر جا هستند موفق باشند. من از آن بازی به ایران نیامدم و از همانجا برای مداوای پایم به برزیل رفتم تا بچه ها بیایند.»
او ادامه داد: «جام ملت ها هم در سیدنی در تمرین بودیم که درگیری سر توپ داشتیم و اشکان دژاگه دست مرا کشید و این استخوان روی دستم شکست و نتوانستم کار را ادامه بدهم. او خیلی ناراحت بود و خودش را می خورد و معذرت خواهی می کرد اما دیگر فوتبال است و مصدومیت دارد. این موضوع باعث شد با بدشانسی جام ملت ها را از دست بدهم و دیگر نتوانستم بازی کنم. در همه این ها خیریتی بوده و خداراشکر می کنم.»
بیک زاده درباره وضعیت فعلی استقلال گفت: «ما جزو هواداران استقلال هستیم و دوست داریم در هیات مدیره و مدیرعامل آرامش کامل باشد و به بازیکنان انتقال داده شود در هیات مدیره خیلی مشکل هست و با هم هماهنگ نیستند و هیچکس دیگری را قبول ندارد. این خیلی در تصمیمات سرمربی تاثیر می گذارد و همین تصمیمات روی زمین برده می شود. من فکر می کنم کار خیلی سختی دارند. اگر آقای فتحی قرار است بماند با قدرت کار کند و اگر قرار است برود زودتر این اتفاق بیفتد که هواداران از نگرانی دربیایند و آرامش داشته باشند.»
او درباره عصبانیت استراماچونی گفت: «این عصبانیت به باشگاه برمیگردد و برنامه هایی که او خواسته یا نبود مترجم در بازی اول باعث عصبانیت او شده است. امیدوارم شرایط بهتر شود. استقلال چند سال است نتیجه نگرفته و امیدوارم با این مربی و بازیکنان خوبی که گرفته اند به نتیجه برسند و هواداران را خوشحال کنند. از هواداران هم می خواهم در کنار تیم باشند.»
255 251

کد خبر 1295178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =