توضیح سنتکام درباره حمله به مقر القاعده در ادلب سوریه

العالم نوشت: ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا مدعی حمله به مقر گروه تروریستی القاعده در ادلب سوریه شد.

به نقل از رویترز، ارتش آمریکا اعلام کرده به ساختمانی که محل حضور فرماندهان القاعده در شمال ادلب سوریه بود حمله کرده است. بنا بر گزارش‌ها در حدود ۴۰ تن در این حمله کشته شده‌اند.
ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، در بیانیه‌ای اعلام کرده که این عملیات علیه فرماندهان القاعده در سوریه انجام شده که مسئول حملاتی تهدیدکننده علیه شهروندان آمریکایی، متحدان ما و غیرنظامیان بی‌گناه هستند.
این بیانیه می‌افزاید در عملیات سنتکام تأسیسات [هدف قرار گرفته‌شده] از میان رفته است که باعث می‌شود توانایی‌های آن‌ها برای انجام حملات و ایجاد بی‌ثباتی در منطقه در آینده، کاهش یابد.
سنتکام همچنین تاکید کرده که شمال‌غرب سوریه، منطقه‌ای که استان ادلب در آن قرار دارد، همچنان یک پایگاه امن» گروه القاعده در سوریه» است، و رهبران این گروه همچنان در حال برنامه‌ریزی و هدایت فعالیت‌های تروریستی در سراسر خاورمیانه و غرب هستند.
در بیانیه ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده اشاره‌ای به جزئیات و نحوه حمله به محل حضور اعضای ارشد القاعده در ادلب نشده‌است.
سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است اعلام کرده که دست‌کم ۴۰ تن از افراطیون و سران القاعده در این حمله کشته شده‌اند. به گفته این سازمان حمله با موشک انجام شده و نشست شاخه‌ای از القاعده در ادلب را هدف قرار داده‌است.
2323
کد خبر 1295266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =