خواننده زن فرانسوی مسلمان شد/ از خوانندگی تا زیارت کعبه

ایرنا نوشت: ملانی جورجیادیز (Mélanie Georgiades) ملقب به «دیامز» (Diam’s) خواننده رپ فرانسوی در شرح دوران زندگی‌اش قبل از گرویدن به دین اسلام،گفت: قبل از آنکه مسلمان شوم، در زندگی‌ام احساس حزن و اندوه می کردم.

«ملانی جورجیادیز» تا قبل از گرویدن به اسلام، به رغم موفقیت های بسیار، نوعی حس ناراحتی و برآشفتگی را تجربه می کرد، حالتی که او را به جستجوی پاسخی وا داشت که در نهایت با یاقتن دین اسلام، به امید و شادی تازه ای دست یافت.

جورجیادیز در حالی که در مکه بود، به عرب نیوز، گفت: پول، موفقیت و قدرت، من را شاد نمی کرد.

وی افزود: در پی شادی بودم؛ بسیار غمگین و تنها بودم. کنجکاو بودم که چرا روی زمین بودم، می دانستم که دلیل این مساله، ثروت یا شهرت نبود، زیرا آنها را داشتم و این موارد من را شاد نمی کرد. از اینرو، شروع به جستجوی پاسخ برای همه پرسش هایم کردم.

زندگی جورجیادیز برنده دو جایزه مهم یکی جایزه موسیقی اروپا موسوم به MTV برای بهترین هنرمند فرانسوی و دیگری جایزه موسیقی NRJ به خاطر بهترین هنرمند، بهترین آلبوم و بهترین آهنگ، پس از ملاقات با دوستش «سوسو» (Sousou) که مسلمان بود، تغییر کرد.

او در شرح حالاتش پس از گرویدن به دین اسلام گفت: یک مکاشفه بود. از ته قلب متقاعد شدم که خدا وجود دارد و هرچه بیشتر می خواندم، بیشتر متقاعد می شدم.

جورجیادیز، افزود: تا قبل از آن، به وحدانیت خدا اعتقاد داشتم و مسیحی بودم، اما دقیقا به آنچه در درونم وجود داشت، به جز غم، واقف نبودم.

براساس اعلام روزنامه عرب نیوز، «سوسو» در جلسه ملاقات با جورجیادیز، برای دقایقی از وی جدا شد تا به اتاقی دیگر برای ادای فریضه نماز رود. جورجیادیز نیز همراه وی رفت و بدون آنکه بداند مسلمانان چگونه عبادت می کنند، حرکات سوسو را انجام داد و خود را برای اولین بار در حال سجده در پیشگاه الله یکتا یافت.

وی در شرح این حالت گفت: وقتی با وی نماز می خواندم و سجده می کردم، ارتباط با خدا را احساس می کردم.

بلافاصله پس از آن روز، وی یک نسخه از قرآن مجید را تهیه کرد و در سفر به جزیره موریتیوس شروع به خواندن آن کرد.  

ملانی جورجیادیز، دسامبر ۲۰۰۸ به دین اسلام گروید و به طور کامل از صحنه موسیقی و انظار مردم محو شد.

با این حال، یک عکاس خبری در سال ۲۰۰۹ از جورجیادیز در حال خروج از مسجدی در فرانسه عکس گرفت در حالی که از سر تا پا پوشش داشت. آن عکس در یک مجلسه فرانسوی منتشر شد و جامعه فرانسه را شوکه کرد.

در آن زمان، فرانسه درگیر بحث در مورد تصویب قانون منع استفاده از روبنده یا پوشش صورت در اماکن عمومی بود.

عکس جورجیادیز به کانون بحث ها تبدیل شد و وی خود را شخصی یافت که به موضوع نفرت عموم تبدیل شده است.

وی نوامبر ۲۰۰۹ احساس کرد که باید به هوادارانش در مورد دلیل گرایش به مذهب توضیح دهد و برای آخرین بار، یکی از آهنگ های آلبومش را منتشر کرد.

در آن آهنگ، تعصب جامعه فرانسه را توصیف کرد و گفت که این جامعه از زمان گرویدنش به اسلام، دست از حمایت از وی کشیده اند.

به رغم همه این مشکلات، جورجیادیزز بیش از هر زمان دیگری در زندگی اش، احساس صلح و آرامش داشت.

جورجیادیز اظهارداشت: قبل از روی آوردن به اسلام، غمگین بودم، زیرا نمی دانستم که همه آنچه باید انجام دهم، گفت و گو با خداست.

وی افزود: حال، هر آنچه  در زندگی ام خوب یا بد است، می دانم که الله را دارم که به من گوش می دهد و عباداتم را پاسخ می گوید.

جورجیادیز در سال ۲۰۱۷ به همراه همسرش «فواز طرخانی» (Faouzi Tarkhani) خواننده رپ فرانسوی – تونسی سابق به عربستان سفر کرد.

وی در دو سال گذشته، در عربستان اقامت داشت، فارغ از اسلام هراسی و رفتار تحقیرآمیزی که در فرانسه شاهدش بود. وی و همسرش امسال برای ادای مناسک حج، به مکه رفتند.

جورجیادیز در شرح آن سفر گفت: این  دومین حج من بود، اما این بار با طرز فکر متفاوتی آمدم.

وی افزود: نخستن بار، تازه مسلمان بودم و دین را به خوبی نمی شناختم. اما از آنجا که سال ها مسلمان هستم، در مورد اسلام، سنت و پیامبر و همچنین در مورد ماجرای این سرزمین بسیار آموخته ام.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1295299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
  0
  این خانم مسلمان بود عزیزم. الجزائری الاصل هستش. تصمیم گرفت که دیگه بی حجاب نباشه همین. تازه ده سال پیش این کار رو کرده. به عبارتی شما ده سال از دنیا عقبید
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
  0
  یازده ساله مسلمان شده
 • سعید IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
  16
  خبرش مال خیلی وقت پیش است. تازه وهابی شده. فقط مونده بره داعشی بشه.
 • خیبری IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
  11
  این هم یک جور عوام فریبی ریا کاری و قسمتی از پروژه نفوذ است باید هشیار بود چه خیری از این یک میلیارد مسلمان دیدیم که از این مطرب ببینیم
 • محمدعلی خواجه نوریl IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  1
  THANK YOU VERY MUCH
 • نجدین IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  0
  اگر مسیحی واقعی بود حتماً مسلمان هم بود چون دین عیسی هم اسلام است و ما تمامی مسیحیان و یهودیان حقیقی را مسلمان می دانیم چنانچه تمامی مسلمانان هم عیسوی و هم موسو هستند و همگی یک امت محسوب می شوند ودین آسمانی یک دین اسن و آنهم اسلام می باشد ونامگذاری مسیحی و یهودی ساخت انسانها بوده و در کتابهای آسمانی از جمله قرآن واژه ای به نام ادیان ( بصورت جمع ) چیزی نیامده است . در هرصورت اگر دیندار حقیقی شده اند مسلمان شدنش را تبریک می گوئیم .
 • نجدین IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  0
  باسلام ، نظرات واقعی و درست و خالی از ماجراجوئی منتشر نخواهد شد!!!