واکنش استاندار تهران به درآمد روزانه ۱.۵ میلیاردی متکدیان در تهران

ایسنا نوشت: استاندار تهران درخصوص درآمد روزانه ۱.۵ میلیارد متکدیان در تهران گفت‌: دولت و نهادهای حمایتی بارها اعلام کردند که از خانواده‌ کودکان متکدی حمایت و برای آنها مقرری تعیین می‌کند اما رقم‌هایی که از محل تکدی‌گری نصیب آنها می‌شود بالاتر است و برهمین اساس این افراد به‌رغم جمع آوری، بار دیگر به این کار برمی‌گردند.

انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران در خصوص درآمد ۱.۵ میلیاردی متکدیان در هر روز، گفت: درباره این که چه میزان مردم تهران به متکدیان به صورت روزانه کمک می‌کند موضوعی است که بهزیستی چون با متکدیان با ارتباط است و  اقدامات لازم برای سازمان دهی آنها برعهده دارد قطعا اطلاعات بهزیستی به واقعیت و حقیقت نزدیک است.

وی افزود: آن زمانی که ما در سازمان بهزیستی بودیم بررسی‌های انجام داده بودیم که هر متکدی بین ۲ تا ۵ میلیون تومان درآمد دارد هنگامی که از خود آنها در خصوص درآمدشان صحبت می‌شد همین رقم‌ها را اذعان و اعلام کردند که غروب‌ها ما جمع آوری می‌شویم روسای باندها پول‌های ما را می‌گیرند و مقدار کمی به ما می‌دهند.

استاندار تهران تاکید کرد که دولت و نهادهای حمایتی بارها اعلام کردند که هر خانواده‌ای که به علت عدم تمکین مالی فرزندنش در خیابان مشغول تکدی گری شود حاضر است که مخارج آن را پرداخت کند و کمیته امداد نیز اعلام کرده که برای آنها مقرری تعیین می‌کند اما رقم‌هایی که از محل تکدی گری نصیب آنها می‌شود بالاتر است و برهمین اساس است که این افراد حتی پس از جمع آوری ، بار دیگر به این کار برمی‌گردند.

به گفته وی، روند توانمند سازی متکدیان به ویژه کودکان استمرار پیدا خواهد کرد و طرحی که آغاز شده ادامه پیدا می‌کند البته این اقدامات باید همراه با فرهنگ سازی باشد و باید نسبت به برگشت آنها به چرخه زندگی عادی و تحصیل اقدامات لازم انجام شود.

استاندار تهران در پاسخ به این سوال که روند برخورد با گروه‌های مافیای تکدی‌گری و  ساماندهی این افراد چگونه خواهد بود گفت: موضوع تکدی‌گری در چند جبهه پیگیری می‌شود و یکی از آنها که از اهمیت زیادی برخوردار است موضوع مبارزه با قاچاق کودکان است در همین راستا با وزارت امور خارجه جلسات مشترکی برگزار کردیم و نهایتا مقرر شد کودکانی که پدر و مادرشان  در کشور حضور ندارند و از اتباع کشورهای دیگر هستند به کشورشان برگردانده شوند و از سوی دیگر نیز مبارزه با گروه‌های قاچاق که کودکان را از هرات و کابل برای تکدی‌گری به تهران می آورند در دستورکار قرار گرفته است.

محسنی بندپی تاکید کرد:  ۸۰ درصد کودکان خیابانی از اتباع خارجی هستند و این رقم نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است لذا هدفگذاری ما مبارزه با قاچاق کودکان از کابل و هرات به تهران است و باید تدبیری اتخاذ کنیم این کودکان به کشور خود برگردند.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1295394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =