خطیر: استراماچونی بچه نیست که از من خط بگیرد!

خبرورزشی نوشت: معاون مستعفی باشگاه استقلال گفت: کسانی که مرا از نزدیک می‌شناسند، می‌دانند الان ۴۰ سال است که خواب و خوراک من استقلال است و دیوانه‌وار این تیم را دوست دارم.

علی خطیر با حضور در جایگاه ویژه استادیوم آزادی دیدار تیم‌های استقلال و فولاد را از نزدیک نگاه کرد. او با دیگر هواداران استقلال موج مکزیکی می‌زد و با تی‌شرت آبی‌رنگی که به تن داشت، تیم محبوبش را تشویق می‌کرد. خطیر با خبرورزشی در همین باره حرف زد و از چرایی ناراحتی‌های استراماچونی گفت.

در باشگاه استقلال چه خبر است که اینقدر سرمربی تیم ناراحت است؟
من از باشگاه بیرون آمده‌ام و دیگر نه اطلاعی از اتفاقات داخل باشگاه دارم و نه صحیح است در این باره حرفی بزنم.

اما با رادیو صحبت کرده بودید.
وقتی دیدم درباره بلبلی موضوعی مطرح شده که حق استقلال در حال ضایع شدن است، به این دلیل که در آن روزها مسئولیت داشتم در ارتباط با موضوع حرف زدم تا از باشگاه استقلال دفاع کنم. اگر مصاحبه مرا گوش کرده باشید هرگز درباره استقلال و مسائل دیگر باشگاه حرفی نزدم.

از باشگاه بلیت گرفتید و به استادیوم رفتید؟
نه! اتفاقاً خواستم از دوستان بلیت بگیرم ولی به من بلیت ندادند و از دیگر دوستانی که داشتم بلیت جایگاه گرفتم.

حضورتان نمایشی بود یا واقعاً برای استقلال آنجا بودید؟
اصلاً اهل این رفتارها نیستم. کسانی که مرا از نزدیک می‌شناسند، می‌دانند الان ۴۰ سال است که خواب و خوراک من استقلال است و دیوانه‌وار این تیم را دوست دارم. اگر اینقدر دوستش نداشتم برای پرونده پروپییچ در آن حد خودم را به آب و آتش نمی‌زدم تا باشگاه جریمه و محروم نشود. گرچه هنوز برخی که از موفقیت دیگران نفرت دارند، اصرار می‌کنند استقلال هنوز هم محروم می‌شود!

گروهی بر این باور هستند که استراماچونی هر کاری می‌کند قبلش با علی خطیر هماهنگ می‌کند.
(خنده تمسخرآمیز) اولاً استراماچونی بچه نیست. در ثانی به جان عزیزترین افراد زندگی‌ام در دنیا از روزی که از باشگاه استقلال کنار رفتم با استراماچونی تماسی نداشتم.

با آن خبرنگار ایتالیایی چطور؟
شنیدم گفته‌اند من با گاتزتا دلو اسپورت در ارتباط هستم و به آن‌ها خبر می‌دهم. واقعاً خنده‌دار است که من از ایران به ایتالیا خبر بدهم. اولاً من نامرد نیستم. هر کسی دوست داشته باشد استقلال نتیجه نگیرد، من یکی نیستم. من پنج‌شنبه در استادیوم تیمم را تشویق می‌کردم که برنده شود آن وقت بروم به ایتالیایی‌ها درباره استقلال خبر بدهم! واقعاً با چه تفکری می‌توان چنین چیزهایی را سرهم کرد و به خورد مخاطب داد؟ گرچه مخاطب خودش آگاه است.

راستی مردم در استادیوم به شما چه می‌گفتند؟‌
می‌گفتند برگرد و نباید می‌رفتی. این نامردی بود که رفتم. من هم نمی‌توانستیم دلایلم را در یکی، دو دقیقه برای آن‌ها بازگو کنم. فقط دلم برای‌شان می‌سوخت، چون از جنس‌شان هستم درک‌شان می‌کردم. آنجا بود که به صداقت حرف‌های فتح‌الله‌زاده پی بردم.

کدام حرفش؟
وقتی می‌گفت مگر می‌تواند در همه جای ایران مردم را به نفع خودش به استادیوم بکشاند تا تشویقش کنند.

استراماچونی چرا اینقدر ناراحت است؟
او مربی بزرگی است و فقط سنش کم است. ایتالیا مربیان بزرگی در سطح دنیا دارد. سختکوش و با دانش هستند و البته امکانات بالا می‌خواهند و اگر ۷۰، ۸۰ درصد نیازهای استراماچونی را هم برآورده کنیم، می‌تواند در استقلال کارهای بزرگی انجام بدهد.

حرف باقی‌مانده؟
هیچ جای دنیا با ۲ ماه تمرین تیمی ساخته نمی‌شود. باید به استقلال فرصت داد. هم بازیکنان خوبی دارد، هم کادر فنی بادانش. قطعاً این تیم خودش را پیدا می‌کند و نتایج عالی می‌گیرد.

255 43

کد خبر 1295424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =