۱ نفر
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱
تاج: از نجابت ویلموتس خجالت می‌کشیم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اصلا بحث قهر و آشتی مطرح نیست چون ما با هم قرارداد داریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی تاج در حاشیه تمرین امروز تیم ملی فوتبال ساحلی در جمع خبرنگاران گفت: ما 2 ماموریت طرفینی داریم، یکسری ماموریت بازیکنان فوتبال ساحلی دارند که آن را خوب انجام دادند، علت آن هم این بود که دوست داشتیم کمی جوانگرایی صورت بگیرد، 2-3 جلسه هم با این عزیزان داشتیم و ترکیب آنها کاملا متفاوت است، در حال حاضر ترکیب تیم ملی ساحلی تلفیقی از جوانان و با تجربه‌ها است و این هم انتظار فدراسیون فوتبال بود ضمن آنکه آنها باید از عنوان سوم جهان هم دفاع کنند. در شرایط فعلی هم اوکراین، پاراگوئه، سنگال هر 3 قهرمان قاره‌های خود هستند که در قرعه کشی با ایران همگروه شدند و البته خود اینها هم بهترین های آسیا هستند. من امروز به تمرین تیم ملی آمدم تا تشکری داشته باشم و قول هم داده بودم که رختکن های اینجا را درست کنیم که خوشبختانه درست شده و اگر می خواستند به خوابگاه بروند خاک به داخل رختکن می رفت و مشکل درست می شد.

وی در خصوص وضعیت تیم ملی و قرارداد ویلموتس و قرارداد او گفت: اولا تیم ملی بزرگسالان شرایط خوبی دارد و ما امروز 13 بازیکن با تیم تمرین کردند. فردا هم خودم هم نشستی را با ویلموتس  دارم و برای تیم ملی بزرگسالان نسخه متفاوتی همیشه می‌پیچیم. شب گذشته هم دیدید که نشستی را با مربیان برگزار کردیم که قبلا این کار سخت صورت می‌گرفت. خوشبختانه ویلموتس حرف‌های مربیان تیم‌های باشگاهی را شنید و صحبت‌های خوبی مطرح شد. آنهایی هم که به این نشست نیامدند ضرر کردند. برخی هم کمک های خود را فرستادند ولی برای ما قابل فهم است اما غیبت برخی ها قابل توجیه نیست.

تاج تاکید کرد: این مربی با ما قراردادی دارد ولی از نجابت او بعضا ما خجالت می‌کشیم. او می‌داند که ما مشکلات داریم و حتی بانک های مختلف را به او معرفی کردیم ولی قبل از تحریم های جدید فیفا قبول می‌کرد که طلب ما را به فرد ثالث بدهد، یعنی اگر پول را به فیفا می بردیم آنها پول را به طرف سوم منتقل کنند که در زمان کی‌روش این کار را کردیم هر چند در آن زمان تاخیرهایی برای پرداخت داشتیم.

وی تصریح کرد: یا مثلا مثل موضوع استقلال می‌شد که پول را پرداخت کنیم ولی الان در حال حاضر با تحریم های جدید  فیفا اعلام کرده هیچ بانکی حاضر نیست به نام ایران پولی را تحویل بگیرد. من حتی نامه‌ای در این زمینه دارم که اگر لازم باشد آن را نشان می‌دهم. وقتی این شرایط به وجود می آید ما تحت هیچ عنوانی نمی توانیم پولی را از فیفا بیرون بیاوریم. بابت همین خوابگاه 330 هزار دلار از فیفا به شکلی عجیب پول گرفتیم، 2 میلیون دلار برای ساختمان اداری فدراسیون تصویب کردیم که از فیفا بگیریم و حتی اینفانتیو کلنگ آنجا را زمین زده  و واقعا این یک اتفاق خیلی خوب است اما مدام با همسایه‌های فدراسیون درگیر هستیم و باید هر روز از آنها عذرخواهی کنم. ما 18 تا تیم ملی در حال حاضر داریم که یک تیم ملی ما هم همسایه‌ها هستند!

رئیس فدراسیون ادامه داد: ساختمان سازمان لیگ را هم دیده اید که پارکینگ ندارد و فوتسال و فوتبال ساحلی ما هم جایی ندارد و اگر اینجا درست شود آبرویی برای فوتبال ما می‌شود. روز گذشته برخی مربیان به اینجا آمدند که خیلی از آنها زمین ما را ندیدند ولی برخی مبیان خارجی لذت بردند که چنین کمپی داریم. این که من اینجا را ساختم یا دیگری را کنار بگذارید ولی برخی می گفتند که ما در کشور خودمان چنین امکاناتی نداریم.

تاج تاکید کرد: ویلموتس هنوز قسط اولش را نگرفته و فکر می‌کنم 20 روز  دیگر قسط دوم او هم برسد ولی من خیلی امیدوارم که بتوانم پول او را پرداخت کنم.

وی در خصوص شایعه قهر ویلموتس و دستیارانش گفت: اصلا چنین مساله ای نیست، اصلا بحث قهر و آشتی مطرح نیست چون ما با هم قرارداد داریم. انتظار من از دولت این بود که می‌دانست ما تلاش کردیم و نتوانستیم پولمان را از فیفا بگیریم پس از آقای وزیر خواهش کردم به اندازه همان پولی که از ای اف سی و فیفا طلب داریم اگر به ما کمک کنند مشکلات حل می‌شود. البته بانک مرکزی هم به ما قول‌هایی داده است. خود اینفانتینو به من قول داده اگر بتواند پول را با ما مبادله خواهد کرد. یکسری هم می توانستیم پول بگیریم که از طریق سفارت ایران در مالزی انجام شد و کلی از مشکلات ما را حل کرد اما حالا سفارت ایران در مالزی را هم حریم کردند! به هر جهت مشکلات ما زیاد است ولی امیدوارم مشکلات را تا 20 روز آتی حل کنیم.

تاج در خصوص اینکه خواسته تا کیفیت توپ های لیگ بررسی شود گفت: یکسری از مربیان گله داشتند که وقتی همه می‌گویند توپ ها اشکال دارد چرا بررسی می کردیم ولی من از سازمان لیگ خواستم فورا به این موضوع ورود کند. به آنها یک زمانی دادیم که هم برنامه یک ساله مسابقات را بدهد و هم  توپ ها تعویض شود.

وی در خصوص اینکه آیا مشکل ایران و عربستان برای برگزاری مسابقات در دو کشور حل می‌شود و آیا قرار است جلسه ای در این زمینه برگزار شود یا خیر گفت: شیخ سلمان یکی از بحث هایش همین است و قول داده این مشکل را حل کند. یکی از تلاش‌های خود من هم از وقتی پست گرفتم همین است. خوشبختانه پست‌های خوبی در ای اف سی داریم، مثلا کمیته استیناف در حال حاضر یک رئیس ایرانی دارد. همه آرایی که قبلا علیه ما صادر شده از همین کمیته ها بوده است و به هر جهت ارتباطات خوبی در آنجا داریم و 17-18 پست گرفتیم،من خیلی امیدوارم شیخ سلمان این مشکل را حل کند. البته یکی از مباحث این است که پرونده ما به کمیته امنیت رفته چون آن بحث ها در مورد سفارت به وجود آمده بود،پرونده هم الان در کمیته انضباطی و سیاسی نیست و اگر در کمیته سیاسی بود ای اف سی بلافاصله رای می داد. حالا که این مساله به کمیته امنیت رفته ما باید هر دو نامه بنویسیم که هیچ مشکلی برای برگزاری بازی‌ها نداریم.

تاج در خصوص اینکه یا تاریخ برگزاری این جلسه مشخص شده یا خیر گفت: خیر هنوز تاریخی مشخص نشده است. ما در دادگاه CAS شکایت کردیم ولی سال گذشته ما در آن دادگاه برنده نشدیم.

وی در خصوص پیراهن‌های تیم ملی گفت: پیراهن جدید تغییراتی می کند ولی پیراهن ها مطمئنا جنس خوبی خواهد داشت.

256 43

کد خبر 1295440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =