سوگواره‌های ادبی هنری بغض عاشورایی برگزار می‌شود

رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی از برگزاری سوگواره‌های ادبی هنری بغض عاشورایی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، سید محمد حسین بلاغی با اشاره به فرارسیدن ماه ماتم حسینی اعلام کرد: سوگواره‌های ادبی هنری بغض عاشورایی به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی و با حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر در ایام دهه نخست ماه محرم الحرام در این استان برگزار می‌شود.

وی با تشریح برنامه‌های حوزه هنری استان در این دهه اظهار کرد: پنجمین سوگواره عکاسی «بغض نگاه» با حضور عکاسان از دهم تا ۲۱ شهریورماه سال جاری در این استان برگزار می‌شود که در این برنامه عکاسان با حضور در سطح استان، از شور حسینی (ع) عکاسی خواهند کرد.

رئیس حوزه هنری استان به برگزاری دومین سوگواره هنری نمایشی «بغض صحنه» اشاره کرد و گفت: مراسم آئینی نمایشی سوگواره هنری بغض صحنه نیز با حضور عموم مردم روزهای ۱۳ و ۱۴ شهریورماه امسال در پیاده راه ارک تبریز برگزار می‌شود که در این مراسم، هنرمندان واحد هنرهای نمایشی به تعزیه خوانی در مدح حضرت امام حسین (ع)خواهند پرداخت.

وی در ادامه به برگزاری یازدهمین سوگواره ادبی «بغض واژه» نیز اشاره کرد و گفت: واقعه عاشورا در طول تاریخ، الهام بخش شاعران بوده و در دوره معاصر نیز شاعران از عاشورا سخن گفته‌اند و تصویرهای ادبی شاعران معاصر از زمان، مکان و حوادث عاشورا اثر پذیرفته است. که در این راستا نیز حوزه هنری استان ۱۵ شهریورماه، یازدهمین سوگواره ادبی بغض واژه را برگزار می‌کند.

بلاغی در ادامه از برگزاری دوازدهمین سوگواره هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم» خبر داد و گفت: این آئین نیز با حضور هنرمندان هنرهای تجسمی ۱۷ شهریورماه در نگارخانه ماه حوزه هنری استان برگزار می‌شود.

وی در پایان به گردهمایی بزرگ هنرمندان و اعضای کارگروه‌های تخصصی حوزه هنری استان در دهه نخست ماه محرم اشاره کرد و گفت: این گردهمایی با حضور تمامی هنرمندان روز چهاردهم شهریورماه در پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز برگزار می‌شود.

۴۶

کد خبر 1295660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =