نمایشگاه ضدجاسوسی وزارت اطلاعات؛ از جاسوسی تلفنی تا روش‌های جذب نخبگان

فارس نوشت: یکی از رویکردها و راهبردهای مبنایی معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات راهبرد صیانت و پیشگیری است. در این راستا این معاونت اقدام به برگزاری نمایشگاهی مرتبط با اقدامات جذب افراد خاص کرده است.

یکی از رویکردها و راهبردهای مبنایی معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات راهبرد صیانت و پیشگیری است. در این راستا این معاونت اقدام به برگزاری نمایشگاهی مرتبط با اقدامات جذب افراد خاص کرده است. این افراد عموما شامل کسانی می‌شوند که در معرض خطر جذب و نزدیکی از سوی جواسیس، مرتبطین و کارکنان سرویس‌های بیگانه جاسوسی هستند.

وزارت اطلاعات در کنار مقابله با تهدیدات امنیتی اقدامات گسترده ای درباره پیشگیری از وقوع تهدیدات اتخاذ می نماید که یکی از این اقدامات برپایی نمایشگاه توجیهی و آموزشی برای مخاطبینی است که محتمل می باشد در معرض آسیب و یا تهدیدات امنیتی قرار گیرند.

در نمایشگاه تخصصی ضدجاسوسی تلاش شده تا ضمن افشای روش‌های سازمان های اطلاعاتی، مخاطبین را نسبت به تهدیدات اطلاعاتی هشیار و واکسینه کند. در این راستا یکی از مهمترین فعالیت های معاونت ضدجاسوسی ارتقاء سواد امنیتی، مهارت افزایی جامعه علی الخصوص نخبگان و مدیران کشور است.

در نمایشگاه تخصصی ضدجاسوسی مباحثی همچون تکنیک های ارتباطی و رفتاری سازمان های جاسوسی در فرآیند فریب افراد، اقدامات نرم آمریکا در عرصه نفوذ فرهنگی، جاسوسی تلفنی، سواستفاده از هویت های جعلی، دام ویزا، روش های جذب نخبگان، اهداف و روش های نفوذ در عرصه های سیاسی و اجتماعی و موضوعات متنوع دیگری تبیین و به تصویر کشیده شده است.

 یکی از بخش های جالب توجه و قابل تامل در این نمایشگاه آسیب شناسی فرهنگی جامعه ایران توسط سازمان اطلاعاتی آمریکا است؛ در این بررسی که سند پنهان آن توسط ضدجاسوسی کشف گردیده است این سازمان طی ابلاغ رسمی به افسران اطلاعاتی فعال در موضوع ایران توصیه نموده که ایرانیان مردمانی عاطفی و احساسی هستند لذا تلاش کنید تا در تعاملات خود آنها  را با دادن هدیه، تسهیلات، دعوت به یک رستوران و... مدیون نمایید چرا که آنان در این شرایط تلاش خواهند کرد تا محبت شما را جبران کنند و در این فرآیند است که می توان یک ایرانی را از طریق ارتباط دوستانه با خود همراه و به تدریج تبدیل به خائن و جاسوس کنید.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1295752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =