مونسان بهترین گزینه برای وزارت میراث فرهنگی است؟

سه نماینده مجلس به انتخاب علی اصغر مونسان به‌عنوان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی واکنش نشان داده و او را گزینه مناسبی برای این مقام دانستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شهروز برزگر، نماینده سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علی اصغر مونسان موفق به کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس می‌شود، گفت: مونسان تاکنون که به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری تصدی این دستگاه را بر عهده داشته موفق بوده و ورود گردشگران خارجی به کشور ۴۳ درصد رشد داشته است.

وی افزود: مخالفان به وزارت آقای مونسان شدت بالایی ندارد،‌ با توجه به رشد ۴۳ درصدی جذب گردشگر خارجی در مدت ۲ سال نسبت به ۲ سال قبل همچنین دیگر اقداماتی که انجام داده و در کارنامه کاری آقای مونسان درخشان است.

برزگر همچنین گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری را دارای تعامل مناسب با نمایندگان مجلس دانست و ادامه داد:‌ رئیس سازمان میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری در مدت دو سال تصدی مدیریت خود در دولت دوازدهم پاسخگویی خوبی به نمایندگان مجلس داشته استو علی رغم اینکه به عنوان معاون رئیس جمهور فعالیت می کرد ارتباط تنگاتنگی با نمایندگان مجلس داشته است.

در همین رابطه، معصومه پور علیشاهی، عضو فراکسیون زنان هم با اشاره به اینکه تغییرات مدیریتی باعث کندی کار می‌شود و در شرایط فعلی باید با کمترین تلاطم از فرصت‌ها استفاده کنیم، گفت: برای اینکه ما این تلاطم مدیریتی را نداشته باشیم و در تصمیم‌سازی‌ها کندی صورت نگیرد، بهتر است سکان‌دار این وزارتخانه آقای مونسان باشد.

این عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ به این سوال که رای بالای مجلس به مونسان تا چه میزان او را در نیل به اهداف این وزارتخانه کمک خواهد کرد؟ گفت: به نظر من آقای مونسان یک قسمت از ده قسمت حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. برای رسیدن به نقطه مطلوب در این بخش باید امنیت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در داخل کشور بیش از پیش تقویت شود. همچنین باید به موضوع سبک زندگی در خانواده‌های ایرانی توجه کرد.

عباسعلی پوربافرانی، نماینده نائین هم مسئولیت اداره میراث فرهنگی را برای وزیر پیشنهادی مهم برشمرد و گفت: آنچه از عملکرد آقای مونسان مشاهده می‌کنیم این است که عملکرد او در مسیر پیشرفت و توسعه بوده است و شرایط به گونه ای نیست که بتوانیم بگوییم میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری در شرابط ایده آل وجود داد و جای کار بسیار است.

پوربافرانی ادامه داد: مسیر حرکت آقای مونسان مسیر مثبت و روند رو به جلو است و امیدواریم این روند تقویت شود و یک روند فوق العاده بهبود یافته در وضعیت این وزارتخانه ایجاد شود.
وی افزود: از بین کسانی که می توانستند در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت کنند و آنهایی که مسبوق به سابقه هستند،‌ و توجه به معرفی آقای مونسان از سوی رئیس جمهور، او گزینه خوبی است.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1295788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =