۰ نفر
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
سقوط بی سابقه یورو

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: ارزش یورو به پایین ترین حد طی ۱۶ ماه گذشته رسیده است چون تاثیر جنگ تجاری واشنگتن و پکن بر اقتصاد اروپا حساسیت سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار داده است.

ارزش یورو به پایین ترین حد طی ۱۶ ماه گذشته رسیده است چون تاثیر جنگ تجاری واشنگتن و پکن بر اقتصاد اروپا حساسیت سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار داده و پوند انگلیس به خاطر احتمال برگزاری یک انتخابات عمومی سقوط کرده است.

 بخش تولیدات کارخانه‌ای آلمان که وابسته به صادرات است در ماه اوت رکود داشت چون تقاضای ضعیف باعث شد شرکت ها تولید  و اشتغال را پایین بیاورند.

 با کاهش فروش در خارج از کشور به خاطر بدتر شدن شرایط تجاری، کندی رشد اقتصاد جهان و نزدیک شدن به برگزیت،  رشد اقتصادی آلمان و در نتیجه دورنمای رشد اروپا از بین رفته است.

 آمریکا روز یکشنبه اعمال ۱۵ درصد عوارض اضافی بر انواع کالاهای چینی را آغاز کرد. این کالاها شامل کفش، ساعت های هوشمند و تلویزیون های صفحه تخت می شوند. چین هم عوارض جدیدی بر نفت خام آمریکا وضع کرد.

تیموتی گرف، سرپرست استراتژی کلان در شرکت استیج استریت گلوبال ادوایزر، گفت:« اگر تنش های تجاری افزایش یابد ، تقریبا تمام بازار ارز دنیا تحت تاثیر قرار می گیرد. بازارهای نوظهور و یورو  به خاطر ارتباطات تجاری به شدت آسیب پذیر هستند».

ارزش یورو در روز جمعه ۰.۳ درصد در برابر دلار کاهش یافت و به ۱.۰۹۵۸ رسید. این اولین بار از می ۲۰۱۷ است که ارزش یورو به زیر ۱.۱۰ دلار می رسد.

 پس از اینکه رسانه های انگلیس اعلام کردند بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور درخواست جلسه اضطراری کابینه را داده و برای یک انتخابات عمومی آماده می شود، پوند تا حد زیادی ارزش خود را از دست داد.

 ارز انگلیس یک درصد ارزش خود را در برابر دلار از دست داد و به ۱.۱۲۰۴۶رسید و ۰.۶  درصد هم در مقابل یورو ضعیف شد.

 با شدیدتر شدن درگیری تجاری، یوان چین هم پس از ثبت  بیشترین سقوطش طی ۲۵ سال گذشته در ماه اوت، همچنان آسیب پذیر است.

 شاخص دلار که عملکرد آن را در برابر سبدی از شش ارز برتر دنیا نشان می دهد، ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۹.۱۳ رسید.

۲۲۳۲۲۷
کد خبر 1295945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =