اسیر ایرانی زیر شکنجه خم به ابرو نیاورد اما با چوب خیزران آه از نهادش بلند شد

ایسنا نوشت: آزاده سربلند ایرانی زیر شکنجه با کابل صدایش در نیامد، اما با یاد امام حسین (ع) ناله‌اش بلند شد.

مرحوم علی اکبر ابوترابی فرد در خاطره‌ای روایت می‌کند: در اردوگاه دشمن، بعثی‌هایکی از برادران آزاده ما را زیر فشار قرار دادند که او به امام خمینی (ره) توهین کند. آن دشمن کینه‌توز می‌گفت:«باید به رهبرت اهانت کنی وگرنه رهایت نمی‌کنم. هرچه فشار آورد، ایشان مقاومت کرد. گفت:«اگر از این بچه‌ها خجالت می‌کشی، من به رهبرت اهانت می‌کنم، تو فقط سرت را پایین بیاور»!.

هرچه آن شکنجه‌گر اهانت کرد، او سرش را بالا گرفت سرانجام، به خشم آمد و با کابل کشید تو صورت آن برادر. افسر بعثی، که خودش آمر و ناظر بود، دلش به رحم آمد و گفت:«چشمت دارد درمی‌آید، سرت را بیاور پایین»! آن آزاده جواب داد:«من با خدای خود عهد بسته‌ام که تا آخرین قطره خون و آخرین لحظه‌ی حیات، وفاداری‌ام را حفظ کنم».

آن افسر بعثی این حالت را دید، تا اینکه روز عاشورا فرا رسید. ما روز عاشورا پابرهنه شده بودیم. آنها فهمیدند که این پابرهنگی به عنوان عزاداری برای آقا حسین بن علی (ع) است. ناگهان، با کابل و چوب ریختند داخل اردوگاه. همان افسر، یک خیزران دستش گرفته بود. ما تا آن روز چوب خیزران ندیده بودیم. افسر بعثی، خیزران را محکم کشید تو صورت همان برادری که آن روز،‌ زیر کابل، آن استقامت را نشان داده بود.

ناله آن جوان بلند شد و صدایش تمام اردوگاه را در بر گرفت افسر بعثی یک مرتبه، متحیر ماند و گفت:« تو همان کسی هستی که آن روز، زیر ضربه‌های کابل، صدایت درنیامد؟» او هم جواب داد :« آخر، امروز با خیزران شما به یاد لحظه‌هایی افتادم که سر نازنین آقا حسین بن علی (ع)، میان تشت بود و یزید با خیزرانی که دردست داشت، به لب و دندان مبارکش می‌زد.»

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1296268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  35 63
  سلام بر حسین شهید و یاران و پیروان راستینش
  • حسن IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   11 24
   معنی منفی دادن یه عده رو نگرفتم . این بنده خدا سلام داده . چه حرف و کار خطایی کرده که منفی می دید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • SG ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   24 10
   در پاسخ به حسن، مردم به سلام دادن کسی منفی نداده اند. به آنچه که تحت لوای و زیر پوشش این سلام دادن ها و این ادبیات طی چند دهه اخیر به سرشان آمده منفی دهده اند
  • قاسم IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
   0 0
   حسن جان! مدت هاست خبرآنلاین شده پاتوق کدخداپرستان. کدخدا و امام حسین تو یک جبهه کنار هم قرار نمی گیرند. خبرآنلاین هم که به نفعش نیست کامنت من را منتشر کنه
 • حسام IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  18 32
  سلام بر تشنه لب كربلا