۰ نفر
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
طلا گران شد

قیمت طلا پس از رشد یک درصدی در روز گذشته، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت و نزدیک به بالاترین حد خود در شش سال اخیر ایستاد.

 هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۵۴۳ دلار و دو سنت رسید و همچنان نزدیک به رکورد بالای ۱۵۵۴ دلار و ۵۶ سنت که هفته گذشته به جای گذاشته بود قرار دارد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۵۵۲ دلار و چهار سنت رسید.

به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "سی ام سی مارکتس"، در حالی که در عرصه تجاری آمریکا و چین هیچ توافقی دیده نمی‌شود، سرمایه گذاران مضطرب مانده اند. همچنین ابهامات پیرامون رای پارلمانی در انگلیس و سرنوشت خروج این کشور از اتحادیه اروپا عامل مثبتی برای طلا است.

نمایندگان انگلیس، روز سه شنبه در برابر بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور برای جلوگیری از خارج کردن انگلیس از اتحادیه اروپا بدون یک توافق، موفق شدند که باعث شد جانسون اعلام کند فورا یک انتخابات زودهنگام برگزار خواهد کرد.

عامل دیگری که از قیمت طلا پشتیبانی کرد، تهدید رییس جمهور آمریکا برای اتخاذ رویکرد شدیدتر در قبال چین و آماری بود که نشان داد فعالیت بخش تولیدی آمریکا در اوت برای نخستین بار در سه سال گذشته رشد منفی پیدا کرده است.

طلا

به گفته بنجامین لو، تحلیلگر شرکت "فیلیپ فیوچرز"، بالا رفتن انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره آمریکا به دلیل آمار اقتصادی ضعیف، ارزش دلار را کاهش داده و جذابیت طلا را تقویت خواهد کرد.

طبق آمار ابزار دیده بان شرکت CME، معامله گران احتمال کاهش ۲۵ واحدی نرخهای بهره در نشست ماه جاری بانک مرکزی آمریکا را به طور کامل حساب کرده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار در برابر سبدی از شش ارز بزرگ ۰.۱ درصد افت کرد و بازارهای سهام آسیا پس از گزارشی که نشان داد فعالیت بخش خدمات چین در اوت با سریع‌ترین روند در سه ماه اخیر رشد کرده است، بهبود پیدا کردند.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری با مقاومت در سطح ۱۵۴۶ دلار روبروست و اگر این قیمت شکسته شود می‌تواند تا محدوده ۱۵۶۸ تا ۱۵۹۵ دلار پیشروی کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، به ۱۹ دلار و ۳۷ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، ۹۵۶ دلار و چهار سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۵۳۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1296339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =