معاون رئیس جمهور: اختلافات حقوقی دستگاه های دولتی، باید درون قوه مجریه حل و فصل شود

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اختلافات مابین دستگاه‌های دولتی از منقول و غیرمنقول نباید به دستگاه قضایی ارجاع شود بلکه باید درون قوه مجریه حل و فصل شود.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از همدان ؛ لعیا جنیدی، در کارگروه حقوق شهروندی استان همدان با اعلام مطلب فوق افزود: برای رفع اختلاف دستگاه های اجرایی، دو بخش کمیسیون مستندساز و امور رفع اختلافات تشکیل و از ارجاء پرونده ها به دستگاه قضا خوداری شود تا بدینوسیله بار از دوش دستگاه قضایی برداشته شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور خواستار کمک دستگاه‌های دولتی در مستندسازی شد و خاطرنشان کرد: این مستندسازی برای دعاوی حقوقی مابین دستگاه های دولتی لازم است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید از فرصت فضای مجازی و شرکت‌های دانش بنیان برای اشتغالزایی جوانان استفاده شود، تصریح کرد: باید حق برتر کسب و کار و ایجاد اموال و مالکیت ترویج شود.

جنیدی، یکی از بزرگ‌ترین اشکالات کسب و کار را عدم صدور جواز در بخش‌های مختلف دانست و تاکید کرد:
توجه به سمن‌ها، جوانان، بانوان و احزاب، بخش اصلی و تأثیرگذار حقوق عمومی و سیاسی در جامعه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اعلام اینکه مردم حق انتخاب دارند و این بخشی از حقوق شهروندی است که همیشه در اولویت بوده است، اظهار داشت: هر فرد، قوم، دین و حکومتی اگر بخواهد در ترویج اختصاصات خود موفق باشد باید ارزش‌های مشترک داشته باشد.


جنیدی، ایرانیت، اسلامیت، مدنیت و جمهوریت را چهار رکن اساسی کشور. جمهوری اسلامی دانست و افزود:
تحریم‌های دشمن به لحاظ حقوقی غیردموکراتیک، غیرقانونی و غیرقابل قبول است.

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در ابتدای سخنانش عاشورا را نماد استقلال، آزادیخواهی و حریت با پیامی جهانی اعلام کرد.

46

کد خبر 1297463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =