۱ نفر
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
نتانیاهو چه می‌شود؟

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: سردبیر روزنامه اینترنتی رأی الیوم ضمن تصحیح دیدگاه چند روز پیش خود که گفته بود پاسخ حزب الله لبنان به تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان در حد و اندازه تهدید سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان نبود گفت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در انتخابات آینده به واسطه حزب الله لبنان و ایران شکست خواهد خورد.

عبد الباری عطوان در سخنان هفتگی اش که در رأی الیوم منتشر می‌شود گفت: امروز می‌خواهیم درباره موضوع بسیار مهمی صحبت کنیم. اوضاع به صورت شتابانی در حال تغییر و تحول است. امکان دارد برخی بگویند عطوان می‌خواهد درباره آنچه در ضاحیه در جنوب بیروت رخ داد و پاسخ حزب الله و واکنش بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر رژیم صهیونیستی) و ماجراهای قبل از انتخابات و پس از انتخابات اسرائیل صحبت کند. من در پاسخ می‌گویم جنگ ادامه دارد. من توقع پاسخ خیلی بزرگ از حزب الله به تجاوز اسرائیل را به لبنان داشتم. فرستادن دو فروند پهپاد به ضاحیه، چیز کمی نبود، اما شما پاسخ نتانیاهو را دیدید. یکصد گلوله خمپاره به جاهایی که خالی بود شلیک کرد. حتی یک نفر در جنوب لبنان خراش برنداشت. چرا ما این طرف ماجرا را نبینیم؟ ببینید نتانیاهو چگونه ترسید.

او می‌داند اگر یک سرباز را در جنوب لبنان بکشد یا یک خانه را خراب بکند موشک‌ها به فلسطین اشغالی سرازیر می‌شود. ما باید قسمت پر لیوان را ببینیم. جنگ متوقف نشده است. نتانیاهو امروز ترسیده است و می‌گوید کارخانجات موشک‌های نقطه زن در بقاع لبنان وجود دارد. می‌گوید حزب الله در حال بسیج نیروست. سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان گفت: ما جنگ را به هوا منتقل خواهیم کرد. اگر یک پهپاد اسرائیلی به حریم هوایی لبنان وارد شود، آن را سرنگون خواهیم کرد. من می‌خواهم روی این بخش متمرکز شوم. پهپادهای اسرائیلی سقوط نکردند بلکه سرنگون شدند. چرا نتانیاهو دو فروند پهپاد فرستاد و چگونه سرنگون شدند؟ طبق گفته سید حسن نصر الله یکی از این پهپادها در کوچه‌ها و محله‌های ضاحیه و در میان ساختمان‌ها در حال پرواز بود.

این پهپاد به دنبال هدفی بود تا او را ترور کند. هدفی که قرار بود ترور شود چه کسی بود؟ او از رهبران حزب الله لبنان بود. این موضوع را به شما واگذار می‌کنم تا درباره آن فکر کنید. شما در چهره سید حسن نصر الله دیدید که او از این نقض به شدت خشمگین بود. او از حجم این نقشه اسرائیل که خنثی شد، آگاه است. نتانیاهو به دنبال یک پیروزی است تا بخت و شانس خود را در انتخابات آینده تقویت کند. او و حزب لیکود تحت رهبری او بر اساس نظرسنجی‌ها در آرا برابر هستند. نتانیاهو دنبال پیروزی است. کدام پیروزی؟ می‌خواست این پهپادها در ضاحیه جنوبی یک شخصیت بزرگ را ترور کند و بگوید من قدرتمند هستم و می‌توانم بکشم و می‌توانم به چالش بکشم. اما موفق نشد و این دو فروند پهپاد سرنگون شدند. سید حسن نصر الله اعتراف نکرد که این پهپادها را حزب الله سرنگون کرده است، اما این پهپادها که خودشان سرنگون نشده اند.

معقولانه است که پهپادها به خودی خود سقوط کرده باشند؟ پهپادها مگس نیستند که خودشان سقوط کنند. به نظر من این دو فروند پهپاد سرنگون شدند. به نظر من هواپیماهای دیگری نیز سرنگون خواهد شد. حزب الله یک بخش در محور قدرتمند مقاومت است. این محور بی فکر عمل نمی‌کند. هواداران سازش می‌گویند چرا حزب الله با قدرت پاسخ نداد؟ چرا اسرائیل را به درد نیاورد؟ زمانی که حزب الله پاسخ نمی‌دهند می‌گویند چرا پاسخ نمی‌دهد زمانی که پاسخ می‌دهد می‌گویند منطقه را به سوی جنگی بزرگ سوق می‌دهد. باید به شدت آگاه باشیم. به خدا قسم آرزوی من آن بود که پاسخ حزب الله، محکم بود، اما باید تبعات این پاسخ محکم را نیز در نظر گرفت. الان امور متنشج است و به سوی جنگ می‌رود، اما چه کسی درباره این جنگ تصمیم می‌گیرد؟ این محور تصمیم می‌گیرد. اسرائیل مورد حمایت آمریکا و متاسفانه مورد حمایت اعراب است. این محور باید عمیق و بلند نظر باشد و باید هماهنگی کند. مسئله انفعال (حزب الله) که در برخی شبکه‌ها چنین گفته می‌شود، مطرح نیست.

اسرائیلی‌ها در حالت رعب و وحشت به سر می‌برند. دیدید زمانی که سید حسن نصر الله بیش از ده روز پیش تهدید کرد، اسرائیلی‌ها از ترس در خانه هایشان ماندند به خصوص در جبهه شمالی که به پناهگاه‌ها رفتند و حالت وحشت بر آنان حاکم بود. انتظار برای اعدام از خود اعدام دردناکتر است. اسرائیلی‌ها نیز در حالت انتظار و وحشت هستند و از موشک‌هایی که می‌گویند نقطه زن است می‌ترسند. در لبنان نیز برخی نیروهای سیاسی در کمین فتنه علیه حزب الله و مقاومتند و آنان مزدوران اسرائیل و آمریکا در لبنان هستند. دیدیم که آمریکا و اسرائیل چگونه با آنان صحبت و تحریکشان می‌کنند.

وی افزود: آمریکایی‌ها ترسیده اند. آمریکا بر نفتکش ایرانی که در جبل الطارق توقیفش کردند، تحریم‌هایی برقرار کرد. چه شد؟ این نفتکش به مسیرش در دریای مدیترانه ادامه داد. چرا آمریکا توقیفش نکرد؟ آمریکا که در دریای مدیترانه، تعداد زیادی کشتی‌های جنگی دارد. جواب این است که آنان ترسیدند. انگلیس نفتکش ایرانی را در جبل الطارق توقیف کرد ایرانی‌ها نیز در مقابل دو تا نفتکش انگلیسی را توقیف کردند. آمریکا اگر این نفتکش را توقیف کند کشتی هایش در دریای مدیترانه و خلیج (فارس) توقیف خواهند شد. من مطمئنم و بر اساس منابع موثق می‌گویم بیشتر نفت بیش از دو میلیون بشکه‌ای این نفتکش به صورت مستقیم و غیر مستقیم به سوریه فرستاده شد. نفت آن به نفتکش‌های دیگر انتقال داده شد. آمریکایی‌ها نیز این را می‌دانند. آمریکایی‌ها به ناخدای نفتکش پیشنهاد رشوه دادند.

این ناخدا از بیشتر مسئولان کشورهای عربی از جمله عمر البشیر (رئیس جمهور برکنار شده سودان)‌ مردتر است که ارتشش را به مزدوران سعودی در یمن تبدیل کرد تا در مقابلش پول بگیرد. آمریکایی‌ها میلیون‌ها دلار به این ناخدا پیشنهاد کردند و گفتند برود و در آمریکا زندگی کند، اما او رد کرد. نباید در قدرت آمریکا مبالغه کرد. الان ایران وارد مرحله سوم پاسخ به تحریم‌های آمریکا و خروج آمریکا از برجام شده است. در مرحله اول بر میزان غنی سازی افزود. در مرحله دوم نیز درجه غنی سازی را بالا برد و در مرحله سوم نیز تحقیقات و مطالعات را آغاز کرده اند که سانتریفیوژهای بسیار پیشرفته ساخته می‌شود تا حجم اورانیوم با غنای بالا تولید شود. خدا می‌داند مرحله چهارم چیست.

آمریکا پیام‌های سری فرستاد که بیایید مذاکره کنیم، اما رهبر معظم انقلاب ایران گفت: امکان ندارد با افرادی که به تعهداتشان پایبند نیستند مذاکره کنیم. آمریکایی‌ها با حوثی‌ها وارد مذاکره شده اند همان‌هایی که تا دیروز (سعودی ها) می‌گفتند آنان مجوسی و آتش پرست هستند. آمریکا دیروز رسما اعلام کرد دیپلمات و سفیرش با حوثی‌ها مذاکره می‌کند. آمریکایی‌ها با طالبان مذاکره می‌کنند و همه نوع امتیازی به طالبان دادند. قرار شده است آمریکایی‌ها هفت هزار سرباز را به صورت یکجانبه از افغانستان خارج کنند بدون آنکه طالبان به واشنگتن امتیازی بدهد. نتانیاهو در انتخابات آینده به لطف الهی سقوط خواهد کرد و ایران و حزب الله او را سرنگون خواهند کرد.

310311
کد خبر 1297483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
    2 0
    انشاالله. اینکار از طریق دستان توانای مردم صلح دوستی که تمایل به زندگی آرام در کنار دیگران را دارند و به حقوق یکدیگر احترام می گذارند مقدور خواهد شد به امید خدا.