اژه‌ای: قاطعانه و بدون تبعیض با انواع فساد برخورد می‌کنیم؛ بنرهای تعریف و تمجید عزت نمی‌آورد

برنا نوشت: محسنی اژه ای گفت: قوه قضائیه امروز قاطعانه و بدون تبعیض با انواع فساد از جمله فساد اقتصادی برخوردمی کند.

محسنی اژه ای روز شنبه درآیین  تودیع و معارفه مدیر کل  دادگستری لرستان یکی از وظایف مهم حکومت اسلامی را  ایجاد و گسترش عدالت دانست و اظهار کرد: گر می‌خواهیم هدف نظام الهی و نظام مقدس جمهوری اسلامی که همان قسط و عدل است محقق شود باید همه ما آمر به معروف و هم ناهیان از منکر شویم


او افزود: قوه قضائیه امروز همچنان که مصمم است قاطعانه و بدون تبعیض با انواع فساد از جمله فساد اقتصادی برخورد کند.

محسنی اژه ایی تصریح کرد: اگر کسانی بخواهند با دشمن آگاهانه یا ناآگاهانه همدستی کنند و عزت اسلام و نظام و شهدا را به بیگانگان واگذار کنند بدانند در حافظه مردم و قوه قضائیه باقی می‌مانند و با آنها در آینده برخورد خواهد شد.


او با بیان اینکه حفظ بیت المال به معنای اعم باید مورد اهتمام قرار گیرد،خاطر نشان کرد: چه در دستگاه قضائی چه در دستگاه غیرقضایی بیت المال را اهمیت دهیم و در جهت خرج بیت المال عنایت داشته باشیم.

معاون اول قوه قضاییه با انتقاد از تعریف و تمجید های غیرضروری مسئولان از وضعیت موجود استان و عدم مطالبه مشکلات عمده استان‌ ولایت مدار لرستان از تعاریف غیر ضروری به شدت انتقاد کرد.

او  با اشاره به اسراف های بیهوده برخی دستگاههای اجرایی استان در نصب بنر های آنچنانی و حیف و میل بودجه بیت المال خواستار رفع این ریخت و پاش ها در استان شد و گفت: در خیابان می‌آمدم دیدم برای تودیع و معارفه امروز خیلی بنر زده‌اید، اینها عزت و بزرگی نمی‌آورد.

 اژه ای یادآورشد: امربه معروف و نهی از منکر از اوجب واجبات بوده و در این امر وظیفه ماست با ارشاد و اصلاح مشکلات را برطرف کنید.

او با اشاره به نقد سازنده رسانه ها و مردم ،تاکید کرد: پیشگیری مقدم بر علاج است و پیشگیری کار کلیه دستگاههاست و پیش گیری از ناهنجاری های اجتماعی از جمله مبارزه با مواد مخدر  نزاع و ....وظیفه همه ماست.

محسنی اژه ایی گفت: آیا قتل های عمداخیر در برخی از شهر های استان زیبنده لرستان با ۶۲۰۰ شهید انقلاب است؟

معاون اول قوه قضاییه با استقبال از نقد های سازنده و مستدل رسانه ها و مردم خواستار انعکاس مشکلات قضایی قضات و کارکنان دادگستری شد.

64231

کد خبر 1297523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =