آژانس اتمی درباره سفر فروتا به ایران بیانیه صادر کرد

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: آژانس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در دیدار سرپرست آژانس با مقامات ایران، بر تعامل این نهاد و ایران در زمینه اجرای توافق‌های پادمانی و پروتکل الحاقی تأکید شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی آژانس بین المللی انرژی اتمی، آژانس در این بیانیه‌ درباره سفر «کرنل فروتا» سرپرست این نهاد به ایران نوشت فروتا روز ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۷ شهریور ماه) به ایران سفر و با «علی اکبر صالحی» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و «جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران و دیگر مقامات ارشد این کشور دیدار و گفتگو کرد.

بحث‌ها حول محور فعالیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران بوده است و بر تعامل ادامه دار بین آژانس و ایران در خصوص اجرای توافقات پادمانی و پروتکل الحاقی تأکید شد.
 
فروتا تأکید کرد چنین تعاملی نیازمند همکاری کامل و به موقع ایران است. وی افزود فعالیت‌های پادمانی آژانس به شکل بی‌طرف، مستقل و عینی و طبق شیوه‌های استاندارد پادمانی صورت می‌گیرد.

بحث‌ها همچنین راستی‌آزمایی و نظارت آژانس بر تعهدات هسته‌ای ایران طبق برجام را شامل شد؛ در این زمینه، فروتا از فعالیت‌های اعلام شده ایران در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفوژ مطلع شد. وی اعلام کرد درباره این فعالیت‌ها به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش خواهد داد.
310311
کد خبر 1297824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =