تاکید اعضای شورای شهر خرم آباد بر آسفالت خیابانها و کوچه ها

اعضای شورای شهر خرم آباد بر لکه گیری و آسفالت خیابانها و کوچه های شهر در آستانه بازگشایی مدارس و فصل بارندگی تاکید کردند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، در هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر خرم آباد که با حضور سرپرست شهرداری در صحن علنی شورای شهر برگزار گردید اعضای شورای ضمن تاکید بر آسفالت خیابانها و کوچه ها از سرپرست شهرداری خواستند در این خصوص باتوجه به بازگشایی مدارس اقدامی سریع و عملیاتی انجام نماید.

در این جلسه علی ماکنعلی رییس شورای شهر خرم آباد در سخنانی ضمن تسلیت ایام تاسوعا و عاشورا گفت: متاسفانه در سطح شهر شاهد عرض کم کوچه ها هستیم و همچنین شکستگی جداول و موزاییک ها برای افراد مسن ایجاد دردسر و مزاحمت نموده و باعث نارضایتی شهروندان در این خصوص فراهم گردیده است .

شهرداری ظرف ۳ ماه شکستگی  موزاییک و جداول را برطرف کند

ماکنعلی در ادامه گفت: در این رابطه شهرداری ظرف ۳ ماه بررسی نماید تا وضع موجود در ارتباط جداول و موزاییک های شهر ترمیم و بازسازی گردند .

وی گفت: مدارس در آستانه بازگشایی هستند و جلوی مدرسه ها نیاز به خط کشی دارد و این موضوع نیز از مطالبات است که انتظار می رود ترتیب اثر داده شود.

در ادامه اسماعیل رضایی عضو دیگر شورا در سخنانی گفت: از موارد مورد دغدغه اعضای شورا بحث کمیسیون ماده ۱۰۰ و نحوه آسفالت سطح شهر می باشد که می بایست با برنامه ریزی های سرپرست شهرداری جلوی اعمال نفوذ و برخی روابط که در صدور آرا ممکن است اثر داشته باشد را گرفته و بشدت با تخلفات برخورد گردد.

عدالت در پخش آسفالت مناطق ۳ گانه شهر

رضایی گفت: عدالت در نحوه پخش آسفالت در مناطق ۳ گانه شهر ،خواسته ماست و در این زمینه شهرداری با اعمال برنامه زمان بندی نسبت به رعایت در آسفالت همه مناطق شهر اقدام کند و در راستای پاسخ به مطالبات شهروندان گام اساسی بردارد.

همچنین اردشیر دریکوند در جلسه رسمی شورا خطاب به سرپرست شهرداری گفت: مدارس در آستانه بازگشایی هستند و فصل بارندگی نیز نزدیک است لکه گیری و آسفالت خیابانها و معابر اطراف مدارس و مکانهای آموزشی در حال حاضر می بایست جز اولویتهای شهرداری باشد چرا که ازدحام جمعیت و تراکم دانش آموزان در آن ایام ممکن است در روند خدمات رسانی خلل ایجاد نماید .

برنامه ریزی جهت تسهیل عبور و مرور و کاهش ترافیک در آستانه مهر ماه

دریکوند ادامه داد: برنامه ریزی جهت تسهیل عبور و مرور و کاهش ترافیک در آستانه مهر ماه از دیگر خواسته شوراست که مردم در ایام انتقال دانش آموزان خود به مدارس با ترافیک کمتری روبرو شوند.

زهرا نظری عضو هیات رییسه و منشی شورا نیز بر توجه ویژه بر آسفالت معابر تاکید کرد و در سخنانی گفت: دغدغه همه اعضای شورا آسفالت کوچه ها و خیابانهای شهر است و انتظار می رود این موضوع در اولویت برنامه های شهرداری قرار گیرد.

ایجاد فضای تعامل  در شورای شهر و شهرداری

نظری ادامه داد: تعامل بسیار مثبتی بین اعضای شورا و شهرداری حاکم است و فضای خدمات رسانی به مردم کاملا مهیاست و در این فضا نهایت استفاده را باید به نفع عموم مردم برد.

زهرا نظری ادامه داد: از اصحاب رسانه انتظار می رود نسبت به اطلاع رسانی برنامه های شورا و شهرداری و مصوبات صحن علنی جهت آگاه سازی افکار عمومی اقدام کنند و در این زمینه نهایت تلاش و همکاری خود را با شورای شهر داشته باشند.

انتقاد از وضعیت ساختمان اداری شهرداری منطقه ۳

همچنین ولی اله رستمی نژاد عضو دیگر شورای شهر نسبت به وضع موجود ساختمان اداری شهرداری منطقه ۳ انتقاد کرد و خواستار تعیین تکلیف این ساختمان باتوجه به فرسودگی آن و ضرورت نگهداری و حفظ و حراست از اموال شهرداری و پرونده های مردم شد.

در ادامه رضا بردبار سرپرست شهرداری خرم آباد در راستای پاسخگویی به دغدغه ها و مطالبات اعضای شورای شهر توضیحاتی ارائه داد و قول داد در کوتاه ترین زمان نسبت به اجرای خواسته ها که از معضلات شهروندان خرم آبادی بوده اقدام اساسی نماید.

46

کد خبر 1297953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =