محبیان: اصولگرایان هم تجربه‌ای مانند لیست امید اصلاح‌طلبان را داشته‌اند/ هر کدام برای خود اجتهاد می‌کردند

امیر محبیان، تحلیلگر اصولگرا می‌گوید: اصولگرایان هم مانند اصلاح‌طلبان تجربه‌ای مانند لیست امید را داشته‌اند.

امیر محبیان در بخشی از گفتگوی خود با خبرآنلاین درباره امکان تکرار تجربه لیست امید در جریان اصلاحات گفت: اصلاح طلب‌ها در انتخابات مجلس دهم فکر می‌کردند اگر افراد شاخص خود را معرفی کنند، شورای نگهبان آنها را رد صلاحیت خواهد کرد و به سمت چهره‌های سفید رفتند، چهره‌هایی که هیچ سابقه‌ای برای رد شدن نداشتند، که این‌ها خطرات بسیار زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: 

سکوی پرش اصولگراها در انتخابات ۹۸ از زبان محبیان/اصلاح‌طلبان دیو نسازند

وی افزود: ما هم همین مسئله را به شکل دیگری تجربه کردیم. پیش از این که آقای احمدی‌نژاد روی کار بیاید، در انتخابات شورای شهر، چون احتمال پیروزی داده نمی‌شد و فضاسازی سنگینی روی جریان اصول‌گرا بود و چهره‌ها همه به نحوی منکوب شده بودند، چهره‌های نویی مطرح شدند؛ اما بعدا همین قضایا برای جریان اصول گرا مشکلاتی ایجاد کرد. چون این افراد هر چند چهره‌هایی نو بودند؛ اما تجربه لازم را نداشتند و بعد چهره شدند و به عواملی تبدیل شدند که مخل روند وحدت‌آفرینی می‌شد چرا که هر کدام برای خود اجتهاد می‌کردند و تمکین سازمانی نداشتند.

مجلس دهم مجلس قابل کنترلی نیست

این تحلیلگر اصولگرا درباره وضعیت مجلس دهم هم گفت: اصلاح طلب‌ها به این دلیل این کار را انجام دادند و عملا هم نتیجه مثبتی نگرفتند، به این دلیل که مجلسی که بعد از آن شکل گرفت، مجلس قابل کنترلی برای جریان‌های سیاسی نبود؛ یعنی هر کس مسیر خود را می‌رفت و بعضی از آنها حتی حداقل‌های اطلاعات سیاسی در خصوص مسائل کشور و حکم‌پذیری سازمانی هم نداشتند؛ لذا ما می‌بینیم که جریان اصلاحات در مجلس وجود دارد؛ ولی حضور مثبتی ندارد که بتواند حرکت هماهنگی داشته باشد.

محبیان افزود: جریان اصولگرا یا اصلاح طلب در این دوران باید به سمتی بروند که به مردم طرح و برنامه ارائه بدهند. البته این بیشتر آرزوی من است تا تحلیل من از اتفاقات امروز. امیدوارم چنین وضعیتی شکل بگیرد؛ اما نمی‌شود و متأسفانه مردم بارها از یک سوراخ گزیده شدند یا به شکل‌های مختلف از مسیر انتخاب درست خارج شدند؛ اما به هر صورت این احتمال وجود دارد که چهره‌های جدیدی خود را مطرح کنند.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1298122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =