شما نظر دادید: سفر "فروتا" دست برتر برای ایران بود

کاربران خبرآنلاین سفر مدیر کل موقت آژانس را مثبت ارزیابی کردند و معتقدند که ایران با همکاری آژانس بهتر می تواند شرایط را برای خود هموار کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز یکشنبه 17 شهریور ماه سال جاری کرنل فروتا مدیرکل موقت آژانس انرژی اتمی به تهران آمد. این سفر در حالی انجام شد که ایران گام سوم تعهدات برجامی را آغاز کرد. طبق معمول رسانه های خبری اسرائیل درباره این سفر جریان سازی گذشته را تکرار کردند. اما مدیر آژانس در نهایت اعلام کرد برنامه های ایران زیر نظر آژانس انجام می شود و ما نیز به برجام پایبند هستیم.

خبرآنلاین طی یک نظرخواهی از کاربران خود خواست که ارزیابی خود را درباره سفر فروتا در این شرایط کنونی تشریح کنند که بخشی از آن را از نظر می گذرانید:

مخاطبی عنوان کرد: سفر بسیار مهم، در مقطع بسیار حساس است که ایران متعهد آمریکا عصبانی و اروپا متحیر است. لذا رفتار ایران باید حساب شده و در چارجوب قواعد بین المللی باشد.

مخاطب دیگری نوشت: آژانس در جریان برنامه های ایران قرار بگیره بهتره و فشارهای بین المللی کمتر خواهد شد.

کاربر دیگری نوشت: سفر مهمیه و ضروی بود این سفر تا به دنیا اعلام بشه ایران در چارچوب برجام گام های برجامی رو برداشته

کاربر دیگری با ابراز امیدواری نوشت: خوبه که آژانس همچنان به درخواست شورای امنیت سازمان ملل و مجوز شورای حکام، بر راستی‌آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات هسته‌ای ایران مطابق برجام ادامه بده.

مخاطب دیگری نوشت: این سفر بدین معنا نیست که ایران برجام رو نقض کرده بلکه برای هماهنگی های بیشتر و ارائه گزارش های دقیق تر در خصوص فعالیت های صلح امیز ایران در چارچوب توافق هسته ای هستش

کاربر دیگری به تحولات آژانس اشاره کرد و نوشت: بعد از مرگ آمانو نیاز بود تا مقام های جدید آژانس در جریان برنامه های صلح آمیز ایران قرار بگیرن تا هماهنگی های لازم برقرار باشه

مخاطبی دیگر نوشت: گام سوم ایران در برجام عملا حرکت خوب و حساب شده ای بود . ایران داره پیام میده که برنامه هاش صرفا جنبه تحقیقاتی و علمی داره و سفر اینگونه از مقامات هم برای راستی ازمایی مفیده

17310

کد خبر 1298147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =