دفاع پناهیان از اظهارات تندش درباره شفافیت آرای نمایندگان/خدا لعنت کند کسانی را که به دو قطبی‌سازی دامن می‌زنند

علیرضا پناهیان گفت: خدا لعنت کند کسانی را به دوقطبی‌سازی دامن می‌زنند و همه را متهم و منتسب به یک جناح می‌دانند. این لعنتی‌ها اجازه نمی‌دهند جامعه به پیش برود. صهیونیست‌ها این دوقطبی را در اکثر کشورها ایجاد کردند؛ البته در کشور ما موفق نشدند اما همیشه دعوا را راه می‌اندازند.

علیرضا پناهیان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: طبیعتا مردمان هوشمند از ریشه‌یابی قتل امام حسین(ع) و مظلومیت شدید نمی‌توانند بگذرند و چقدر خوب است در ذکر مصیبت‌ها از مصائب سخن گفته می‌شود و از ریشه‌ها هم سخن به میان می‌آید و حضرت زینب(س) به برخی ریشه‌ها اشاره کردند. این ریشه‌ها را نباید به اجمال از کنارشان عبور کرد؛ نباید به تعجب از این فاجعه بسنده کرد و چه شد که نیم قرن نگذشته فرزند پیغمبر را به شهادت رساندند. 

اهم اظهارات پناهیان را به نقل از فارس و ایلنا می‌خوانید: 

- کنار این تعجب حرف‌های فراوانی هست و ان‌شاء‌الله به زودی مردم ما تنها به قاتلین اعتراض نداشته باشند و به آنها که به یاری نشتافتند واعتراض را  به ریشه‌های شکل گیری واقعه کربلا گسترش دهند. من به برخی از این ریشه‌ها بر میشمرم که اتفاقا برای موقعیت نماز جمعه هم لازم است. 

- شاید بتوانیم بگوییم یکی از این ریشه‌ها مساله نفاق زمان پیامبر(ص) بود و باعث نزول سوره منافقین شد. دلیل اینکه در جمعه خوب است که این سوره خوانده شود این است که مردم باید به این سوره توجه پیدا کنند و دانستن معنای آن خیلی لازم است. قابل تامل است که چرا هر هفته باید این سوره خوانده شود و منافقین که به آنها اشاره شده داستان روشنی دارند. رسول خدا از دوقطی مهاجرین و انصار ناراحت بودند.خیلی باید در خصوص دوقطبی سازی در نماز جمعه صحبت شود.

- اختلاف نظر در جامعه اسلامی باعث برکت است اما دوقطبی کردن جامعه رفتار منافقانه است و در جامعه ما هم سال‌ها است که شکل گرفته و دو قطب در کنار هم قرار گرفتند و اما این دوقطبی باقی ماند و البته کاذب است. 

- این مساله ادامه پیدا کرد و در همین فضا مساله خلافت هم تحت تاثیر قرار گرفت. دو قطبی سازی باعث ایجاد دیکتاتوری رسانه‌ای می شود و شایسته سالاری از بین می رود و بسیاری از طرح ها و حرفها در جامعه در دعوای دوقطبی زمین می ماند. بعضی ها که طرفدار شفافیت هستند وقتی میینند کسی که از قطب دیگر است و درمورد شفافیت حرف زده به او حمله می‌کنند. مخصوصا سکوت اهل علم و اندیشه و هر انتقادی تلقی به توهین شدن هر امر به معروفی را سخت برخورد کردند همه از نتایح دو قطبی سازی است.

- من تقاضا می کنم اندیشمندان بررسی کنند دیکتاتوری رسانه‌ای شوم تر است یا دیکتاتوری انواع دیکتاتورها مثل رضا خان قلدر و آل سعود شوم. دوقطبی‌سازی موجب دیکتاتوری روانی می شود. خدا لعنت کند کسانی را که به دو قطبی سازی دامن می زنند و همه را متهم و منتسب به یک جناح می دانند. این لعنتی‌ها اجازه نمی دهند جامعه به پیش برود. صهیونیست ها این دوقطبی را در اکثر کشورها ایجاد کردند. البته در کشور ما موفق نشدند اما همیشه دعوا را راه می اندازند. در این دوقطبی سازی برخی بدون شایستگی رشد می کنند و برخی با تبعیت از بی بی سی خبیث به دنبال این مساله هستند. 

- انتخابات مجلس از نظر رسانه ملی خیلی مهم نیست اما برخی می‌خواهند از آن سوء استفاده کنند. انتخابات در جامعه سالم انتخاباتی است که کاندیداها حرف های خود را بزنند و با جذابیت حرف هایشان رای جمع کنند. اگر همت بر تخریب کاندیداهای دیگر باشد بر معنای دوقطبی سازی خیلی بد است و اگر انتخابات این شکلی باشد نتیجه سالمی نخواهد داشت و مثل دموکراسی غربی می شود که به هرکه رای دهند صهیونیست ها روی کار هستند.

- برخی نمایندگان مجلس به‌دنبال «تونسی‌زاسیون» کردن ایران هستند. آیا شورای نگهبان یا قوه قضائیه با کسانی که اینطور مردم را دعوت به آشوب می‌کنند طبق قانون نباید برخورد کنند؟

- در حد رسانه‌های بسیار نزدیک دولت، سراغ داریم که خبر دروغ منتشر می‌کنند تا مملکت را به آتش بشکند و بعد که به رسانه‌های دشمن منتقل می‌شود، خبر خود را حذف می‌کنند. این کار، ظاهراً از نظر قانونی مشکلی نخواهد داشت ولی از نظر مروّت و انصاف، جای سؤال دارد.

- از رئیس‌جمهور محترم انتظار داریم اطرافیان خود را نهی از منکر کنند تا از رفتارهای اینچنینی بپرهیزند، چرا که خودشان گفتند که جامعه نیاز به آرامش دارد.

- از شورای نگهبان عزیز تقاضا می‌کنم در انتخابات‌ها از مُرّ حق کوتاه نیاید. وقتی شورای نگهبان نتواند وسط انتخابات مثل یک داور، کارت قرمز به نامزدها نشان دهد، این یعنی کوتاه آمدن از مُرّ حق. هیچ تنشی هم نباید در زمین بازی ایجاد شود. شورای نگهبان بگوید آقا شما دروغ گفتید که اگر رقیب رأی بیاورد، در پیاده‌روها دیوار می‌کشند.

- وقتی کاندیدایی پول پخش کند، اینجا داور باید وارد شود و کارت قرمز نشان دهد. هرچند ممکن است برخی طرفداران آن تیم خوشحال نشوند ولی در درازمدت از داور تشکر خواهند کرد و می‌دانند که بالاخره  نمی‌شود داوری را از مسابقه حذف کرد.

- با بسیاری از آن‌ها که صحبت کرده‌ام، علّت سکوت خود را جنجال رسانه‌ای می‌دانند. بنده را هم نهی می‌کنند و می‌گویند حرمت خودت را حفظ کن. می‌گویم من کسی نیستم که من را ضایع کنند. خودشان به روش بی‌بی‌سی برای یک فرد حاشیه درست می‌کنند بعد از چندماه می‌گویند فلان شخص پرحاشیه. اسم اقدام خود را هم حرفه رسانه می‌دانند.

- ان‌شاءالله زمان چیرگی حق بر باطل هم خواهد رسید و خواهیم دید که حرف مفت زدن، امکان ندارد. در روایات داریم که با اینکه در حکومت امام زمان(عج) آزادی بیان وجود دارد، امّا کسی که حرف باطل بزند، اعدام می‌شود. مردم هم نمی‌گویند آزادی بیان نیست، بلکه به این حد از فهم رسیده‌اند و می‌دانند که از روی غرض‌ورزی حرف زده است.

- خیانت سرداران سپاه امام حسن مجتبی علیه‌السلام را مورد اشاره قرار داد و گفت: آن‌ها به بهانه صلح و آرامش، صلح را به امام حسین تحمیل کردند. قبل از آن هم اشعث با سخنان زیبای خود، صلح را به امیرالمؤمنین(ع) تحمیل کرد. اشعث، آتش مذاکره با دشمن و کوتاه آمدن در مقابل آن را در دل جامعه انداخت و عمرو  عاص تا این را شنید گفت کار لشکر علی تمام شد و قرآن‌ها را بر سر نیزه‌ کنید.

۲۷۲۱۷

کد خبر 1299010

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 24
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 34
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  86 17
  ما شفافیت ارای نمایندگان مجلس را خواستاریم
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  61 59
  آقای پناهیان تندروی خودش را که ثابت کرد
  • م.م IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
   39 5
   تعجب میکنم پیام ها رو میخونم... واقعا نمیخواید ارزشتون حفظ بشه و رای نماینده تون رو بدونید؟!
  • مینا AE ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
   17 19
   جدیش نگیرید توروخدا
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  74 50
  بالای منبر فقط نفرت پراکنی و این و اون لعنت می کنند سدا و صیمای میلی بدون هر گونه پشتوانه علمی و اخلاقی الکی شهرت می ده
  • IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
   44 18
   قدرت علمي شما هم از "سدا" مشخص شد كلا ملت خوش صدا بي سوادي هستيم
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  99 94
  خودش از مجریان پروژه های دوقطبی سازی بوده تا حالا...
 • احمد ابراهیمی IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  جالبه پناهیان چند روز پیش با بدترین ادبیات به نمایندگان مجلس توهین کرد اما الان میارنش نماز جمعه. چرا میخواید نماز جمعه بشه محل تندروها؟
 • سلیمی IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  90 66
  آقای پناهیان شما میگی رسانه ها درباره سحر خدایاری دروغ گفتن اونم رسانه دولت. خب شما مگه خودت در مورد تصویب شفافیت آرای نمایندگان دروغ نگفتی؟ اون چیزی که رای نیاورد فوریت بود نه اصل طرح. خب شما مگه دروغ نگفتی هدف شما از این دروغ چی بود؟ غیر از حمله انتخاباتی؟
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  74 54
  این همه جواب نمایندگان مجلس جواب آقای پناهیان را دادند که اشتباه می‌کنید اما ایشان روی اشتباه خودش پافشاری میکند
  • ناشناس IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
   60 39
   قسمت مهمش اینه که تریبون نماز جمعه را هم بهش دادند . انگار صدا و سیما کمش بود
 • US ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  69 47
  تو رو خدا بی خیال شو آقای پناهیان چه کسی دوقطبی انقلابی و غیرانقلابی ساخته برای طرد آدمهایی که نمیپسنده؟ شما اصل دو قطبی رو ساختید و مردم و مسئولایی که مثل شما فکر نمی کنن رو غیرانقلابی و ضدانقلاب میدونید، نگین تو رو خدا این حرفها رو
 • سید مهدی IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  71 64
  آقای پناهیان شما توی جناح خودتون هم دوقطبی میسازید و بعضی از اصولگراها رو طرد می کنید، شما با امثال لاریجانی، مطهری و الان هم باهنر و فلاحت پیشه چیکار کردید؟ اون وقت به کسانی که دوقطبی سازی می کنن لعنت می فرستید؟
 • FR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  71 37
  آقا چرا حرف ۲۰۳۰ رو میزنید. شما هنوز نفهمیدین که مردم اخبار رو از شبکه های اجتماعی میارن نه رسانه های دولتی و صدا و سیما.
  • من IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
   10 29
   کاش روحانیت وارد میدون بشن و نذارن افرادی مثل پناهیان جایگاه روحانیت رو با این تندروی ها خدشه دار کنند
 • عبداله IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  32 40
  کاش تا فرصت دارن از بد دهنیشون به نمایندگان ملت عذرخواهی می کردن.
 • علی صغرچراغچی - جانباز IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  57 27
  دو و چند قطبی نتیجه عملکرد این آقا ودوستان اوست . چرا؟جون این آقایان بعلت بیماری خودخق پنداری مطلق همه چیز را برای خود می خواهند و تنها خود را صالح می دانند و بقیه یا باید بپذیرند یا از بعضی حقوق محروم شوند
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  27 10
  منم موافقم که خدا لعنت شان کند. کی اول صف قرار می گیره؟
 • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  32 17
  جالبه کسی که نفر اول صف دوقطبی سازی است حالا مدعی آن شده از عجایب روزگاره
  • IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
   15 9
   اونم منتسب کرده به اسراییل!!!
 • م.م IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  34 5
  نماینده های مجلس وکیل ما هستن که ما استخدامشون کردیم و دارن از بیت المال حقوق میگیرن...جالبه میگین ما رای رو شفاف نمیکنیم چون مردم به سطحی نرسیدن که از رای های ما مطلع باشن....این توهین نماینده های مجلس به مردم نیست؟
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  18 2
  دو قطبی اصلاح طلب اصولگرا یکی از دوقطبی های بسیار بد در کشورمان است و خیلی ها با همین دو قطبی خفقان ایجاد می‌کنند.
 • رضا IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  15 16
  زبان ای جماعت فقط نفرین است و بس
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  22 17
  چرا آقای پناهیان همیشه با ادبیات لعنت و غلط کردن حرف میزنه؟ نمیشه منطقی تر حرف زد؟