وزیر علوم: چهار درصد از دانشجویان گرایش به موادمخدر دارند

تسنیم نوشت: وزیر علوم گفت: در سطح جامعه حدود دو تا سه درصد از باب نسبت تعداد به جمعیت دانشجویان گرایش به موادمخدر دارند اما بنابر آمار ستاد مبارزه با موادمخدر این رقم حدود چهار درصد و کمتر میانگین جامعه است.

منصور غلامی صبح امروز در همایش فصلی دبیران شوراهای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر استانهای کشور با بیان اینکه مصرف موادمخدر در بین جوانان کشور ما مانند کشورهای دیگر صورت می‌گیرد، اظهار کرد: جوانانی که اعتقادات قوی‌تری دارند، عوامل خطرزا کمتر بروز می‌دهد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تشکیل بیش از 400 کانون همیاران سلامت با بیش از 17 هزار عضو در دانشگاه‌ها، گفت: این افراد می‌توانند به شکلهای مختلف با همکاران مشاور در دانشگاه‌ها همیاری داشته باشند.

وی درباره آمار گرایش دانشجویان به موادمخدر نیز تصریح کرد: در سطح جامعه حدود دو تا سه درصد از باب نسبت تعداد به جمعیت دانشجویان گرایش به موادمخدر دارند اما بنا بر آمار ستاد مبارزه با موادمخدر این رقم حدود چهار درصد و کمتر میانگین جامعه است.

غلامی درباره برخورد با دانشجویانی که موادمخدر را در محیط دانشگاه مصرف می‌کنند نیز خاطرنشان کرد: با افرادی که قوانین دانشگاه‌ها را رعایت نکنند، برخورد انضباطی صورت می‌گیرد اما در این پدیده بیشتر جنبه پیشگیری و آموزشی مطرح است.

۲۳۵۲۱۲

کد خبر 1299270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =