تلاش ناکام رسانه تندرو برای دروغ پردازی و فضاسازی علیه خبرآنلاین

گفتگو با نمایندگانی که در مصاحبه با یک رسانه تندرو، خبرگزاری خبرآنلاین را در ماجرای خودسوزی یک دختر جوان محکوم کرده بودند، نکات جالبی را روشن کرد و نشان داد رسانه مذکور سعی در جوسازی، فضاسازی و بهره برداری سیاسی از فضای پیش آمده داشته است.

به گزارش خبرگزای خبرآنلاین، خودسوزی دردناک سحر خدایاری، آنقدر حاشیه داشت که اصل ماجرا در آن گم شد، آنقدر که این روزها دیگر کسی نه به علت خودسوزی می‌پردازد و نه نگران خانواده داغ دیده اوست. در هیاهوی مغرضان داخلی و مخالفان خارجی، گویا قرار است صورت مسئله پاک شود و جای شاکی و متهم عوض شود. 

صبح امروز نیز یکی از رسانه‌های تندرو، در گفتگو با چند نفر از نمایندگان مجلس سعی کرد تا خبرگزاری خبرآنلاین را متهم اصلی انتشار محکومیت سحر خدایاری معرفی کند و در اقدامی عجیب این نمایندگان مجلس را تحریک کند تا علیه خبرآنلاین موضع بگیرند و خواهان برخورد با آن شوند. 

اما گفتگوی خبرآنلاین با برخی از این نمایندگان نشان داد که این رسانه تندرو با دادن اطلاعات غلط به نمایندگان مجلس، سعی کرده آنها را تحریک کند، در حالیکه این نمایندگان هیچ‌کدام خبر اصلی خبرآنلاین را نخوانده‌اند و حتی یکی از این نمایندگان اصلا موضعی علیه خبرآنلاین نگرفته است!

سالک: هیچ عبارت توهین آمیزی علیه هیچ رسانه ای بکار نبرده ام

حجت الاسلام احمد سالک نماینده با سابقه مردم اصفهان یکی از نمایندگانی است که با این رسانه تندرو گفتگو کرده است. او  در گفتگو با خبرآنلاین درباره ماجرای آن گفتگو، می گوید هیچ وقت از عبارت‌های توهین‌آمیز درباره خبرآنلاین استفاده نکرده است و این نوع رفتارها را نمی‌پسندد.

این نماینده اصولگرا در پاسخ به خبرنگار خبرآنلاین که آیا خودش خبر خبرآنلاین را خوانده‌است، جواب می‌شنویم که «اصل خبر را گفتند از شما نقل کردند.»

 برای اطمینان بیشتر دوباره از سالک پرسیدیم که آیا اصل خبر خبرآنلاین را خوانده است که گفت؛ «نه، نخواندم.»

برای حجت‌الاسلام سالک که اصل خبر خبرآنلاین را نخوانده بود توضیح دادیم که خواهر و پدر سحر خدایاری در گفتگو با رسانه‌های مجوزدار دیگری این موضوع را طرح کرده‌اند. ایشان هم گفت که هیچ عبارت توهین‌آمیزی را علیه هیچ رسانه‌ای به کار نبرده است و القای چنین عباراتی در خلال مصاحبه‌شان را نمی‌پسندد و رفتاری غیرحرفه‌ای می‌داند. 

آقای سالک پس از شنیدن شرح ماجرا گفت: «یعنی خبر فوت و خودسوزی این خانم، اولین بار توسط شما منتشر نشده است؟ اما این خبر را اینگونه به من انعکاس نداده‌اند. »

پاسخ قاضی پور

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه یکی دیگر از نمایندگانی است که در گفتگو با آن رسانه تندرو گفته بود خبرآنلاین، خبر کذب منتشر کرده‌ . از نادر سوال کردیم که آیا اصل خبر ما را خوانده است و می‌داند که چه کسی نقل کرده که به سحر خدایاری گفته‌اند که ۶ ماه حبس دارد؟ قاضی‌پور در جواب ما گفت: «چرا شما با مادران شهدا که فرزندان‌شان را تقدیم انقلاب کرده‌اند مصاحبه نمی‌کنید؟"!

آزادی‌خواه: خبرآنلاین، منطقی خبرها را کار می کند و حتی از شما دفاع هم می کنم

حجت الاسلام احد آزادیخواه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و از اعضای جبهه پایداری هم از کسانی بود که در خبر منتشر شده رسانه مذکور خواستار برخورد قانونی با خبرآنلاین شده بود. از او هم پرسیدیم که خبرآنلاین کجای خبر خود اشاره کرده است که سحر خدایاری حکم قضایی داشته است که او پاسخ داد «هیچ‌جا». از او پرسیدیم که پس برای چه خواستار برخورد قانونی با خبرآنلاین شده است که پاسخ جالبی گرفتیم. آزادیخواه درباره مصاحبه‌ای که با رسانه تندرو کرده بود به ما توضیح داد که «این چیزی که آنها می‌گویند کاملا کذب است، چون من هیچ اسمی از خبرآنلاین نبرده‌ام». او حتی تاکید کرد که مصاحبه خود را ضبط کرده و فایل صوتی آن را در اختیار دارد و تنها درباره اصل خبر چنین موضعی را گرفته است. 

وقتی برای آزادیخواه اصل خبر خبرآنلاین را شرح دادیم و درباره منبع انتشار اخبار محکومیت سحر خدایاری توضیح دادیم، او گفت: «من آنقدر سلیقه‌ دارم که اسم خبرگزاری را نیاورم، حتی در مورد یکی از نمایندگان مجلس هم من اسمی نیاوردم، همان طور که اسم خبرگزاری شما را هم نیاوردم. من متوجه شدم که مصاحبه کننده منظور داشت و گاهی رسانه‌ها پخت و پز آماده‌ای دارند و می‌خواهند از ما حرف بکشند، اما من هیچ اسمی از خبرگزاری خبرآنلاین نیاوردم و معتقدم که هر رسانه‌ای این موضوع را منتشر کرده به صلاح کشور نبوده است، به خصوص اینکه قبل از اینکه صحت و سقم موضوع روشن شود». 

او هم‌چنین درباره سیاست‌های خبرگزاری ما هم گفت: «من خودم با شما مصاحبه می‌کنم و می‌دانم که خبرها را هم منطقی کار می‌کنید و حتی از شما دفاع هم کردم». 

۲۷۲۱۷

کد خبر 1299363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =