درخواست پلیس راهور برای شناور شدن ساعت کار ادارات

تسنیم نوشت: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: پیش‌بینی می‌شود وضعیت ترافیک در مهر ماه نسبت به ماه قبل ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش داشته باشد که از استانداران خواستیم دو ساعت، ساعت اداری ادارات را شناور قرار دهند تا در روزهای نخست مهر پیک ترافیک نداشته باشیم.

 سردار سید کمال هادیان‌فر صبح امروز در نشست خبری با اشاره به سپری شدن طرح تابستانی، اظهار کرد: در هزار و 47 شهر کشور مراسمات ایام دهه نخست محرم بدون هیچ مشکلی سپری شد و هیچ حادثه‌ای روی نداد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ادامه داد: در چهار ماهه نخست سال جاری براساس آمارهای پزشکی قانونی، بالغ بر پنج هزار و 833 نفر در جاده‌ها و معابر شهری بر اثر تصادف جان باختند که هزار و 436 نفر در شهرها و مابقی در جاده‌های کشور بوده است.

وی تصریح کرد: بیش از 70 درصد جان‌باختگان ترافیکی مربوط به جاده‌های کشور است و تقریباً 123 هزار نفر در این چهار ماه بر اثر تصادفات مصدوم شدند.

این مقام انتظامی درباره تمهیدات پلیس راهور برای بازگشایی مدارس نیز گفت: 122 هزار وسیله با ظرفیت دو و نیم میلیون دانش‌آموز برای جابه‌جایی آماده هستند.

هادیان‌فر با بیان اینکه در کشور 18 میلیون دانش‌آموز و دانشجو وجود دارد، از بهره‌برداری از ظرفیت 11 هزار همیار پلیس در حوزه ترافیکی خبر داد.

وی متذکر شد: 14 هزار نفر نیروی پلیس راهور در شهرها در اول مهر آماده فعالیت هستند و سعی داریم اول مهر را با کمترین گره‌ها و حوادث ترافیکی برگزار کنیم. پیش‌بینی می‌شود وضعیت ترافیک نسبت به ماه قبل 25 تا 30 درصد افزایش داشته باشد که از استانداران خواستیم دو ساعت، ساعت اداری ادارات را شناور قرار دهند تا در روزهای نخست مهر تا روز 10 مهر ماه پیک ترافیک نداشته باشیم.

۴۷۲۱۲

کد خبر 1299547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =