جزئیات دستگیری یک متخلف زیست محیطی در لرستان

ایرنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: یک متخلف زیست محیطی در شهرستان دلفان دستگیر و یک قطعه کبک، یک قبضه اسلحه و ۱۰ عدد فشنگ از وی کشف و ضبط شد.

مهرداد فتحی بیرانوند، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به گزارشات مردمی مبنی بر شکار غیر مجاز دریکی از زیستگاههای شهرستان نورآباد، یگان حفاظت محیط ‌زیست این اداره به منطقه اعزام شد و پس از گشت و کنترل در منطقه موفق به دستگیری یک متخلف زیست محیطی شدند.

وی اظهار داشت: پرونده این متخلف پس از اخذ جریمه ضرر و زیان به محیط زیست  به میزان ۲۰۰ هزار تومان جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع شد و وسایل شکار وی نیز طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید به صورت امانی تا پایان دادرسی زیر نظر این اداره نگهداری می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۹۵ متخلف زیست محیطی در این استان دستگیر شدند.

 فتحی بیرانوند  بیان کرد: بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده  که در این راستا ۱۱۷ تور ماهیگیری، ۴ دستگاه موتور برق، ۶۳ قلاب و ۸۳۷ قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به کاهش آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در سطح استان افزود: در جهت برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم تعداد ۴۳ قبضه اسلحه از متخلفین زیست محیطی کشف و ضبط شده که از این تعداد ۳ قبضه آنها سلاح بدون مجوز میباشد.

وی عنوان کرد: ۱۴۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ضرر و زیان در اثر تخلفات زیست محیطی  به محیط زیست استان وارد شده که از این میزان ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وصول شده است.

۴۷۲۱۲

کد خبر 1299582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =