برگزاری نمایشگاه «رونق تولید ملی» در اصفهان/حضور ۴۰ شرکت و مجموعه صنعتی

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان از برگزاری «نمایشگاه رونق تولید ملی» با تاکید بر فرایندهای نهضت ساخت داخل و حمایت از تولیدات ملی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان به نقل از شرکت نمایشگاه های اصفهان، علی یارمحمدیان با اشاره به اینکه این نمایشگاه طی روزهای بیست و ششم تا بیست و نهم شهریورماه در محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در پل شهرستان برپا می‌شود، گفت: بیش از ۴۰ شرکت و مجموعه بزرگ صنعتی و تولیدی در چهار هزار مترمربع فضای نمایشگاهی حضور خواهند داشت و به ارائه دستاوردهای خود خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه اغلب شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه، در استان‌های اصفهان و تهران و همچنین شهرستان کاشان فعالیت می‌کنند، افزود: این شرکت‌ها در حوزه‌های صنعتی، فولادی، داروسازی، کشاورزی، لاستیک‌سازی، فرآورده‌های نسوز، ساخت و تولید لوستر، تولید قطعات خودرو، صنایع دفاعی، اپتیک و دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند و از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولیدات داخلی به شمار می‌روند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، برگزاری نمایشگاه رونق تولید ملی را گامی در جهت تحقق شعار سال و حمایت از فعالان اقتصادی تولید کننده کالاهای داخلی دانست و تصریح کرد: شرکت‌ها و گروه‌های صنعتی بزرگی مانند فولاد مبارکه، ذوب‌آهن، گروه صنعتی مپنا، بهیار صنعت، زرین خودرو، داروسازی رها، داروسازی گیاهی نوشاد، صا ایران، فولاد اخگر، توسعه سپاهان، توزیع سپاهان، کاخلر، دنیای گیربکس، پرتیکان، فرآورده‌های نسوز و صنعت پویا در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در حاشیه این نمایشگاه جلسات، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های هم‌اندیشی با مسئولان و همایش رونق تولید ملی نیز برگزار خواهد شد، اظهار داشت: این نمایشگاه، نمایش توانمندی‌های صنایع بزرگ، صنایع کوچک و شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار خود قرار داده است که می‌تواند بسیار تاثیرگذار و موفقیت‌آمیز باشد.

یارمحمدیان به رویکردهای برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در برگزاری این نمایشگاه، دو رویکرد اساسی مورد توجه قرار گرفته است؛ رویکرد نخست حمایت و لزوم حمایت از تولید داخلی با رونمایی از دستاوردهای صنعتگران و دانشمندان ایرانی است و رویکرد دوم، نمایش نیازهای وارداتی صنایع پیش‌بینی شده تا فعالان این بخش، نسبت به بومی‌سازی این محصولات اقدامات لازم را انجام دهند.

به گفته وی، برگزار کنندگان نخستین نمایشگاه رونق تولید تلاش کرده‌اند با ایجاد فضایی صمیمی به منظور هم‌نشینی صنایع بزرگ، صنایع کوچک و شرکت‌های دانش‌بنیان، به طراحی و بازتولید فناوری‌ها، قطعات و مواد اولیه مورد نیاز صنعت داخلی کشور بپردازند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای شرکت‌ها به منظور حضور گسترده و جدی در نمایشگاه رونق تولید ملی، افزود: با توجه به امضای تفاهم‌نامه مشترک میان شرکت شهرک‌های صنعتی و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی، اعضای شرکت شهرک‌های صنعتی استان توانستند با تخفیف ۵۰ درصدی در این نمایشگاه حضور یابند.

یارمحمدیان با بیان اینکه نمایشگاه رونق تولید ملی در حالی برگزار می‌شود که یکی از عوامل ورشکستگی صنعت تولیدات داخلی در سال‌های گذشته، واردات بی‌رویه اجناس خارجی است که یا مشابه داخلی آنها وجود دارد و یا قیمت اندک آنان باعث می‌شود رغبتی در داخل برای تولید آن اجناس وجود نداشته باشد، ادامه داد: مهمترین راهبرد برای برون رفت از تنگناها، رونق تولید است و این موضوع، راهکاری به شمار می‌رود که صاحبنظران اقتصادی از سال‌های گذشته بر لزوم برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی آن تاکید ورزیده‌اند.

وی تاکید کرد: برگزاری نخستین نمایشگاه رونق تولید و تاکید بر نهضت ساخت داخل در آن، می‌تواند شرایطی را پدید آورد که فعالان اقتصادی، صنعتی و تولیدی کشور، رو در روی یکدیگر، با هم مذاکره کنند و وضعیت را بهبود بخشند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان گفت: این شرکت با خرسندی از نقش‌آفرینی در این زمینه، تلاش می‌کند الزامات و پیش‌نیازهای مذاکره و هم‌نشینی فعالان صنعتی و تولیدی، سرمایه‌گذاران و صادرکنندگان را فراهم آورد تا زمینه‌های رونق تولید در بستر نمایشگاه شکل گیرد.

گفتنی است علاقمندان به بازدید از نمایشگاه رونق تولید ملی می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۲ روزهای ۲۶ تا ۲۹ شهریورماه به محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان مراجعه کنند.

46

کد خبر 1299624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =