برنده نبرد کارت‌خوان‌ها چه کسی خواهد بود؛ پزشکان یا اداره مالیات؟

پزشکان زیر بار نصب کارت‌خوان در مطب‌ها نرفته‌اند. نزدیک به ۸۰ درصد مطب‌ها هنوز کارت‌خوان ندارند و سازمان امور مالیاتی گفته تا اول مهرماه، هر پزشکی که کارت‌خوان در مطب خود نصب نکند، جریمه می‌شود. این سومین بار است که مهلت برای جریمه عدم نصب کارت‌خوان در مطب، تعیین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آخرین مهلت پزشکان پس از مهلت چند باره سازمان امور مالیاتی برای نصب کارتخوان در اول مهرماه به انتها می رسد و پس از آن، پزشکانی که کارتخوان ندارند از هفته آینده جریمه می‌شوند.

پیش از این روند نصب کارتخوان به صورت کاملا لاکپشتی و کند در مطب ها پیش رفت. آنطور که اخبار رسمی می گوید میزان نصب کارتخوان در مطب های پزشکان در هفته ابتدای شهریورماه تنها به ۱۰ درصد رسیده بود.

ولی حالا مدیرکل دفتر تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی اعلام کرده  تاکنون تنها۲۰ درصد شاغلان بخش درمان در سامانه صندوق فروش ثبت نام کرده اند و از ابتدای مهرماه عدم نصب و استفاده از کارتخوان مشمول جرایم خواهد شد.

علی رستم‌پور با اشاره به آخرین ثبت‌نام دستگاه کارتخوان پزشکان در سامانه سازمان امور مالیاتی، گفته است: تا روز چهارشنبه هفته گذشته حدود ۱۴ درصد از فراخوانی که انجام شده بود، ثبت‌نام کردند و در دو روز باقیمانده یعنی پنجشنبه و جمعه آمار به ۲۱ درصد رسیده است؛ در حال حاضر ۱۴۲۶۶ پزشک دستگاه کارتخوان خود را در سامانه مالیاتی ثبت کردند.

ظاهرا به نظر می رسد پزشکان تهدید سازمان امور مالیاتی را چندان جدی نگرفته اند، چون اگر جدی بودند، بیشتر از ۲۰ درصد مطب ها به دستگاه کارتخوان مجهز می شد. اینطور که پیداست تهدیدهای سازمان امور مالیاتی تاکنون چند بار تکرار شده و البته نتیجه ای به جز اضافه کردن مهلت پزشکان برای نصب کارتخوان نداشته. آنطور که تجربه قبلی تهدیدهای سازمان امور مالیاتی نشان می دهد، این سازمان خیلی دوست ندارد با صنف قدرتمند پزشک شاخ به شاخ شود، چون پزشکان علاوه بر آنکه توان اثرگذاری بر گروه گسترده بیماران در جغرافیای سراسر ایران را دارند و احیانا اعتراضات جدی صنفی آنها، نمود بسیار زیادی دارد، بلکه در مجلس هم فراکسیون قوی‌ای مثل فراکسیون بهداشت و درمان دارند.

از سیاست جدید سازمان امور مالیاتی، برخی نهادهای قانونی دیگر هم حمایت کرده اند، از جمله نمایندگان غیرپزشک مجلس که می گویند باید کشور بر اساس درآمد مالیاتی اداره شود و در مرحله فعلی، نصب دستگاه کارتخوان در مطب ها، جلوی فرار مالیاتی این قشر را می گیرد.

عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع مجلس درباره ضرورت استفاده از کارتخوان در مطب پزشکان گفت: در واقع با ملزم کردن پزشکان به استفاده از کارتخوان الکترونیکی می‌توان جلوی فرارهای مالیاتی را گرفت، همچنین  ملزم کردن پزشکان به استفاده از کارتخوان به منظور شفاف‌سازی در مراودات مالی و اجرای صحیح قانون مالیات های مستقیم نیز موثر است.

گرفتن مالیات از وکلا، گام بعدی است

گرفتن مالیات از صنف پزشک، جزء اولین گام های جدی سازمان امور مالیاتی در نظم و نسق دادن به فرار مالیاتی گسترده برخی از مشاغل پردرآمد است. اخیرا خبر مهمی درباره اعلام اسامی ۱۵ صنف مشمول طرح مالیاتی؛ از آرایشگاه‌ها تا دفاتر اسناد رسمی منتشر شده که نشان می دهد سازمان امور مالیاتی در گرفتن مالیات از اصناف پردرآمد، تعارف با کسی ندارد.

امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی درباره گامهای بعدی اخذ مالیات از اصناف پردرآمد گفته است: این ۱۵ گروه و ۵۰ صنف عبارتند از وکلا، مشاوران حقوقی و خانواده، دفتر اسناد رسمی، مشاورین املاک، تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها و کبابی‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و فست‌فودها، مراکز اقامتی اعم از هتل، هتل‌آپارتمان‌ها، مسافرخانه‌ها، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های وسایل نقلیه، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه، آجیل و خشکبار، قنادی، میوه و تره‌بار، مجموعه‌های فرهنگی ورزشی، لوازم‌التحریر، بازی‌های رایانه‌ای، دفاتر خدمات ارتباطی و دیگر اماکن در کل کشور که باید تحت نظارت امور مالیاتی قرار بگیرد.

هدف گذاری پزشکان و وکلا در گامهای اول نصب کارتخوان یا صندوق فروش الکترونیک، سیاست مهمی است که نشان می دهد در صورت پیروزی کامل اجرای طرح تجهیز مطب ها و دفاتر وکلا به کارتخوان، قانع کردن سایر اصناف، چندان مشکل نیست.  با این حال، سازمانهای صنفی مربوط به پزشکان، خیلی موضوع نصب کارتخوان در مطب را ساده و تمام شده نمی پندارند.

پزشکان و احتمال فرار مالیاتی

توضیحات وزیر بهداشت درباره فرار مالیاتی پزشکان به اندازه کافی گویای موضع رسمی بخش دولتی حوزه درمان است. آنها منکر احتمال فرار مالیاتی نمی شوند ولی می گویند میزان این جرم در بین پزشکان، بسیار اندک است.

وزیر بهداشت در این باره گفته است: معتقدیم که فرار مالیاتی در بین جامعه پزشکی، قطعاً بیشتر از سایر اقشار نیست و از همکاران مان خواسته ایم که به قانون تمکین کنند و از دیگران نیز انتظار داریم که جامعه پزشکی را مورد هجمه و بی مهری قرار ندهند.

سعید نمکی تصریح کرد: جامعه پزشکی یک سرمایه اجتماعی است و بخش بهداری و پزشکی دوران دفاع مقدس را به خوبی مدیریت کرده و در روزهای سخت کشور مانند سیل و زلزله، در کنار ما و مردم بوده اند و تقاضا داریم که جامعه پزشکی مورد هجمه و بی مهری قرار نگیرد.

واقعیت اینجاست که پزشکان بدون کارتخوان در معرض اتهام فرار مالیاتی قرار می گیرند. این سخن مدیران مالیاتی کشور هم هست. رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در این باره گفته: سوءتفاهم‌ها درباره نصب کارتخوان در مشاغل پزشکی در حال رفع شدن است، چنانچه پزشکان در مهلت تعیین شده نسبت به نصب این دستگاه‌ها اقدام نکنند، مطابق با قانون با آنها برخورد شده و مورد ظن فرار مالیاتی قرار می گیرند.

ولی پزشکان به سادگی، اتهام فرار مالیاتی را نمی پذیرند. یکی از پزشکان درباره احتمال فرار مالیاتی پزشکان یادداشت جالبی نوشته و حتی سعی کرده متهم اصلی ماجرای فرار مالیاتی در این صنف را متفاوت جلوه دهد.او نوشته: اگر ادعای حجم بالای فرار مالیاتی پزشکان درست باشد، متهم اول “اداره مالیات” است که چرا وظیفه خود را به درستی انجام نداده. مقایسه جایگاه اداره مالیات با بیمارستان‌های دولتی و حتی خصوصی در ارزیابی میزان اعتماد مردم به سازمانها که در سال ۹۷ انجام شده، بسیار تأمل برانگیز است.

برخی پزشکان پا را از این هم فراتر گذاشته و حمله سیاسی به مطالبه گران نصب کارتخوان در مطب ها، تدارک دیده اند. علی شکوری راد فعال سیاسی اصلاح طلب که رادیولوژیست هم هست در روزنامه شرق نوشته:از سال گذشته که موضوع نصب کارتخوان در مطب پزشکان تبدیل به یک بحث چالش‌برانگیز شد، صداوسیما همواره بر آتش آن دمیده و به انحای مختلف پزشکان را آماج برنامه‌های طنز؛ ولی درواقع تخریبی قرار داده است و صدا و سیما می خواهد پزشکان را از چشم مردم بیندازد.

درواقع به جز نمایندگان مجلس، صدا و سیما هم درباره گرفتن مالیات از پزشکان، پاها را در یک کفش کرده و مطالبه گری می کند. برنامه های تلویزیون نشان می دهد در زمان حضور مدیران سازمان مالیات در صدا و سیما همیشه بحث مالیات پزشکان مطرح می شود.

درآمد پزشکان چقدر است؟ مالیات آن چقدر است؟ چرا پزشکان اینقدر بد زیر بار نصب کارتخوان رفته اند؟ اینها پرسشهایی است که برای دانستن آن باید تا اول مهرماه آینده صبر کرد. آیا سازمان امور مالیاتی می تواند پزشکان را با اهرم جریمه مالیاتی وادارد تا درآمد خود را شفاف کنند؟

۴۵۴۷۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1299745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 30
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  70 24
  ویزیت های سنگین , عدم درمان بیمار برای مراجعه بیشتر ,فرار مالیاتی متاسفانه این قشر تبدیل به عامل بیماری شده اند تا درمان کننده آن امیدوارم روزی سیستم مالیاتی و عدالت دستگاه های مالی آمریکا در ایران اجرا شود
 • IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  24 20
  مردم خودشون باید این کار رو بکنن و میرن مطب پول نقد ندن. سازمان امور مالیاتی برای اجرای قانون چندان جدی به نظر نمیرسه.
  • ف IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
   5 1
   به مردم چه ربطی داره که پزشکشون مالیات میده یا نه؟؟ شما میرید طلافروشی میپرسید که اقا شما مالیات دادین یا نه؟؟ فقط دو درصد فرار مالیاتی به گفته خود اداره دارایی در پزشکان هست. در حالیکه بقیه اقشار به سی درصد هم میرسه.. هدف فقط رو در رو کردن مردم و پزشکان و ایجاد نفرت بین اقشار مردمه. یه کم اگاه باشین
 • IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  19 15
  لابد جریمشون خیلی کمتر از مالیاتی که باید بدن!
 • محمود CZ ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  33 11
  بیشتر پزشکان کارتخوان دارند این آمار 80 درصد مربوط به ثبت کارتخوان در سامانه صندوقهای فروشگاهی اداره دارایی هست که یک پروسه پیچیده و بغرنج دارد شامل دریافت یکسری اطلاعات فنی از شرکت ارایه دهنده کارتخوان و ثبت در سامانه دارایی هست با مراجعه به tax.gov.ir کاملا موضوع قابل فهمه و البته اگه بخواهید که بفهمید.
  • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
   4 2
   دوست عزیز چرا حرفهای الکی میزنید. خود من این پنج مطب آخری که رفتم هیچکدوم کارتخوان نداشتن. اونی هم که داشت میگفت خرابه. کجا زندگی می‌کنید شما!؟
 • IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  45 13
  خدا میدونه. درسته که فرار مالیاتی به اندازه اختلاس و فرار به کانادا شنیعه ولی مردم ( پزشکها هم) از خودشون میپرسن وقتی دسترنج فرهنگیان در قالب بانک سرمایه رفت و بعد هم میل شد , چه تضمینی وجود داره که پول هایی که افراد به عنوان مالیات برای ابادانی مملکتشون میدن به سرنوشت صندوق ذخیره فرهنگیان دچار نشه و یا صرف اهداف احمقانه برای تخریب حیثیت مملکت نشه.
 • حیدری IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  22 16
  برندگان= پزشکان + اداره مالیات بازندگان= مردم
  • الف US ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
   12 18
   پزشکان=بخشی از همین مردم چشمها را باید شست...
 • ابوعلیسینا IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  17 15
  ..در معرض اتهام فرار مالیاتی قرار میگیرند.......چقدر هم مهمه واسشون....
 • سعیدوف IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  31 22
  این نبردها برنده ندارن، فقط بازنده دارن که اونم مردم هستن
 • AE ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  54 19
  بحث پزشکان کارتخوان نیست پایانه فروشه که فقط برای پزشکان اجبار شده.پزشکا حق دارن اونا میگن چرا بین کل اصناف فقط باید برای پزشکا اجبار بشه؟اگه قرار بر درامد باشه که درامد وکلا طلا فروش ها اریشگران زن بنگاهی ها و برخی بازاری ها از پزشکا بیشتره.نوش جونشون ما مثل بعضی ها نیستیم که اگه کسی درامدش از ما بالاتر باشه حسودی کنیم و بهشون حمله کنیم.بحث ما فقط اینه که این قانون یا باید برای همه باشه یا هیچکس
  • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
   0 0
   شازده پانزده صنف دیگر را هم اعلام کردند و داره شروع میشود
  • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
   0 0
   خوب شما هم ردیفاتون را برشمردید. همتون مالیات بدهید. در حد درامدتون .
 • TR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  49 22
  سلام ببخشید چرا اینقدر اصرار دارید خلاف به اطلاع مردم برسونید اتفاقا 90 دزصد مطب ها کارت توان دارند ولی به ثبت در سازمان مالیاتی نشده اند که اون هم دلیلش تبعیض امیز بودن هست. اگر قرار بر ثبت سریال کارت خوان پزشکان در سازمان مالیاتی باشه باید برای تمام مشاغل از جمله بنگاه های معاملاتی. طلا فروشان. و... هم همزمان انجام بشه نه فقط شامل یک صنف باشخ
 • دکتر US ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  25 18
  با سلام ای کاش نگارنده محترم که گویا چندان تخصصی هم‌در موضوع ندارد لااقل توانایی درک تفاوت «نصب» با «ثبت» را داشت!
 • GB ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  27 13
  ثبت کارت خوان نه نصب کارت خوان. اکثریت کارت خوان دارن
 • Amir NL ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  4 0
  خود گویی و خود خندی... عجب مرد هنرمندی... اگه خیلی به فکر مردم هستید مقاله ای بنویسید که چه بلایی سر مالیات های قبلی اومده... مقاله بنویسید که قریب به ۸۰ درصد خدمات پزشکی در بخش دولتی انجام میشه‌ و مالیاتش قبل از پرداخت به پزشک ازش کسر میشه.... مقاله بنویسید که یک ساله حقوق کارانه پزشکان هیئت علمی رو ندادن.. شاید هم بیشتر... ولی مالیاتشو یک سال قبل کسر کردن... با تعریف و تمجید از صدا و سیما فقط جایگاه اجتماعی خودتون رو بیشتر خراب می‌کنید... حنای شما دیگه رنگی برای مردم نداره...
 • محمذ IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  2 0
  کسی رو که خوابه، میشه بیدار کرد، ولی کسی رو که خودش رو به خواب زده، هرگز!!
 • FR ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  19 2
  این رفتارها همیشه ضررش به مردم میرسه، دور نیست روزیکه ما مردم ایران مجبور شیم بریم کشورهای همسایه برای ویزیت توسط همین پزشکای ایرانی
 • زارع IR ۰۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  5 0
  خودتان اول و وسط خبر را مقایسه کنید اول میگوید فقط۲۰درصدپزشکان کارتخوان نصب کرده اند!!!! چرا پزشکان کارتخوان ندارند ؟ بعد میگویند ثبت صندوق فروش !!در سامانه دارایی !!! .حرف پزشکان را اصلا درست انتقال نمیدهید این دو موضوع کاملا باهم متفاوت است ۳انون و مجلس چیزی را تصویب کرده و دارایی چیز دیگری از پزشکان میخاد که شورای نگهبان تا الان دوبار آنرا مغایر قانون اعلام کرده شما چنددرصد مطبها را دیده اید که کارتخوان نداشته باشندایا واقعا ۲۰درصد کارتخوان دارند؟؟
 • IR ۰۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  5 0
  چاه نکن بهر کسی اول خودت دوم کسی قابل توجه جنابان وکلا سردفترداران .....وسایراصناف که میگفتندفقط پزشکان راغب بشفاف شدن درآمدشان نیستند شما بفرمایید ببینیم شماچقدررر شفاف سازی میکنید
 • IR ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  3 0
  چرا واقعیت را منتشر نمیکنید؟؟؟ تابه حال دوبار شورای نگهبان مغایر قانون بودن این خواسته اداره دارایی را اعلام کرده ولی کسی گوش نمیدهد
 • IR ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  0 3
  معلومه که پزشکان میبرند چون اداره دارایی فقط زورش به اقشار ضعیف و بدبخت میرسه
 • یک پزشک فرار مالیاتی CA ۰۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  3 0
  دوستان خبرانلاین به یکباره موجی ایجاد شد جهت کارتخوان پزشکان و ربط داده شد به مالیات در حالیکه یک پزشک وقتی بیماری را با دفترچه بیمه ویزیت میکند اتوماتیک اداره بیمه مطلع میشود و نیز ممیزان مالیاتی علی الراس تعداد بیماران آزاد را حساب میکنند ،مگر پزشکی میتواند با این حالت فرار مالیاتی کند؟مگر چند درصد پزشکان از ویزیت بیمه امتناع میکنند؟ اما نکته مهم ماجرا ،دلار فروشان خیابان استانبول تهران هرکدان چند کارتخوان دارند و روزانه میلیاردها تومان پول بدون منشا را جابجا میکنند و خیالشان راحت است که مالیاتی نمیدهند چون طبق قانون اداره دارایی اجازه کنکاش در تراکنش هارا ندارد ،طلافروشها آهنفروشها دلالان ،حتی قاچاقچی ها هم کارتخوان دارند !!!چون هیچ قانونی برای دریافت مالیات از طریق کارتخوان نیست اما چه شد به یکباره ابتدا یک موج رسانه ای ایجاد شد که کارتخوان در مطب پزشک و بلافاصله به سرعت قانونی توسط دولت در لایحه بودجه با همراهی مجلس تصویب شد که اولا فقط پزشک باید کارتخوان داشته باشد و بعد این کارتخوان باید در سامانه مالیاتی کشور ثبت بشود و تراکنشهای آن مستقیما توسط ممیزان مالیاتی بررسی شود
 • CA ۰۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  3 0
  اگر دین ندارید آزاده باشید موجی ایجاد شد جهت کارتخوان پزشکان و ربط داده شد به مالیات در حالیکه یک پزشک وقتی بیماری را با دفترچه بیمه ویزیت میکند اتوماتیک اداره بیمه مطلع میشود و نیز ممیزان مالیاتی علی الراس تعداد بیماران آزاد را حساب میکنند ،مگر پزشکی میتواند با این حالت فرار مالیاتی کند؟مگر چند درصد پزشکان از ویزیت بیمه امتناع میکنند؟ اما نکته مهم ماجرا ،دلار فروشان خیابان استانبول تهران هرکدان چند کارتخوان دارند و روزانه میلیاردها تومان پول بدون منشا را جابجا میکنند و خیالشان راحت است که مالیاتی نمیدهند چون طبق قانون اداره دارایی اجازه کنکاش در تراکنش هارا ندارد ،طلافروشها آهنفروشها دلالان ،حتی قاچاقچی ها هم کارتخوان دارند !!!چون هیچ قانونی برای دریافت مالیات از طریق کارتخوان نیست اما چه شد به یکباره ابتدا یک موج رسانه ای ایجاد شد که کارتخوان در مطب پزشک و بلافاصله به سرعت قانونی توسط دولت در لایحه بودجه با همراهی مجلس تصویب شد که اولا فقط پزشک باید کارتخوان داشته باشد و بعد این کارتخوان باید در سامانه مالیاتی کشور ثبت بشود و تراکنشهای آن مستقیما توسط ممیزان مالیاتی بررسی شود ،
 • CA ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  5 0
  با از بین رفتن اعتماد بین مردم و پزشک چه اتفاقی خواهد افتاد ؟به نفع مردم است؟ یا پزشکان را تبدیل به افرادی پرخاشجو و بدون عرق به وطن و انجام پزشکی تدافعی ویا خروج از کشور میکند؟چون همه پزشکان را یکسان افرادی مال مردم خور و مافیا و... معرفی میکنید،یعنی 100 درصد پزشکان ایران همه دزدند؟؟؟اگر یک درصد ایراد دارند چرا بقیه را کلا ناامید از خدمت به هموطن میکنید؟من پزشک جوان چه انگیزه ای برای کار در وطنم داشته باشم وقتی توپخانه رسانه ای چپ وراست و عقده گشایی یک عده دایما مردم را علیه من تحریک میکند؟ رسالت عدالت طلبی و رسانه را چرا برای کشف فسادهای علنی و جلوگیری از تضییع حقوق مردم در همه ابعاد استفاده نمیکنید
 • جواد US ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  0 6
  حیلی جالبه. همش میگن چرا تنها یک صنف و اون هم صنف ما. چون شما تنها صنفی هستید که برخلاف بنگاهی و ارایشگاه با پول مردم رشد کردین و الان برعلیه مردمین. شما مالیات بده بعدشم نوبت بنگاهی و ارایشگاه زنانه است. اصلا مالیات پزشکان رو در یک ردیف بودجه صرف ساخت بیمارستان و افزایش ظرفیت پزشکی کنند.
 • سهراب صالحی RU ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  4 0
  آقای خبر آنلاین موضوع سامانه با کارت خوان تفاوت دارد.تقریبا تمام مطب ها بخصوص در شهرستانها چندین کارت خوان دارند.اما ثبت کارت خوان در سامانه اداره مالیات بر خلاف اصول تصریح شده قانون اساسی است.پزشکان عموما مالیات خود را پرداخت کرده اند.وفرار مالیاتی پوششی برای رد گم کردن اختلاس ها ی سازمان یافته است که متاسفانه ژورنالیستهای غیر حرفه ای وعده تی عوام جو زده ،آم را پروبال می دهند.
 • پویا IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  0 3
  من توی دوروز مجبور شدم برم مطب دو دکتر دکتر اولی کارتخوان داشت ولی منشیش میگت پول نقد بدید دومین مطبم فقط پول نقد میگرفت وقتیم اعتراض میکنی میگن همین که هست