علیفر: اگر به این شکل تعلیق کنند، باید جای گزارش موسیقی پخش شود

یک اشتباه در گزارش بازی تیم های رئال مادرید و لوانته باعث شد تا گزارشگر تلویزیون از سوی سازمان صداوسیما تعلیق شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بعد از پخش شدن اخبار و مصاحبه گزارشگر جنجالی علیفر با او مصاحبه کردیم تا از شرایط دقیق او مطلع شویم و بدانیم که او در حال حاضر چه وضعیتی دارد و آیا واقعا می‌خواهد ایران را ترک کند یا نه؟

علیفر ابتدای صحبت‌های خود درباره شرایط خود گفت: «من از روز ابتدایی که شبکه سه راه افتاده است، در این‌جا کار کردم و با اینکه کارمند رسمی این شبکه نیستم، اما ضوابط و قوانین را می‌دانم. بعد از این اتفاقات با من تماس‌هایی از شبکه‌هایی که ضدایرانی نیستند و با مواضع‌شان با منافع کشور تضاد ندارد، گرفته شد آن‌ها هم به‌لحاظ مادی و هم به‌لحاظ سطح زندگی به من وعده‌های خوبی دادند».

او درباره اینکه چه تصمیمی گرفته است، گفت: «من فعلا قصدی برای رفتن ندارم و منتظرم ببینم تصمیم مدیران چه می‌شود و به ضوابط و قوانین احترام می‌گذارم. فعلا تهیه‌کننده برنامه از من مدارکم را گرفته است و به من اطلاع داده که تعلیق شده‌ام. هنوز معنای دقیق اینکه تعلیق به چه معناست و اینکه چه اتفاقی رخ می‌دهد را نمی‌دانم. من بالاترین مدرک مربی‌گری را دارم، کلمات فارسی را خوب بیان می‌کنم و به انگلیسی تا حدی که کلمات را درست تلفظ کنم، مسلط هستم».

علیفر ادامه داد: «من بعد از بازی سریعا با خبرآنلاین مصاحبه کردم و در آن مصاحبه هم گفتم که اشتباه کردم و شرایط آن روز و پخش بازی را توضیح دادم. لازم است دوباره بگویم که آن روز مسابقه تکواندو پخش می‌شد و تصاویر دیر به دست من رسید. من هم قبل از بازی از سایت اسکای اسپورت ترکیب را برداشتم و اشتباه اصلی را این سایت انجام داد. در طول مسابقه هم در ابتدا اسم سیدجلال حسینی را گفتم و بعد تا اسم شماره هفده را دیدم، سریع اشتباه را تصحیح کردم و سریع نام صحیح بازیکن را گفتم».

او در ادامه گفت: «آسمان که به زمین نیامده است، من فیلم‌های در اختیار دارم که افرادی که فقط برای سی ثانیه درباره یک موضوع صحبت کردند، اسم‌ها را اشتباه گفته‌اند و این موضوع برای من سخت و عجیب است که این رفتارها با من می‌شود».

گزارشگر این روزها جنجالی صداوسیما درباره اینکه آیا تا به حال پول خاصی از گزارشگری به‌دست آورده گفت: «من به‌عنوان سرهنگ بازنشسته شده‌ام و در صداوسیما هم گزارش می‌کنم، اما تا این لحظه اجاره‌نشین هستم و حتی خودروی شخصی ندارم و از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنم. درک نمی‌کنم این هجمه و تهمت‌های شرط‌بندی چرا مطرح می‌شود و من تا این لحظه پاک زندگی کردم و این وصله‌ها به من نمی‌چسبد».

او درباره اینکه آیا به این موضوع شک نکرده است که به شکلی این انتقال رخ داده است، گفت: «من باید شک می‌کردم، اما شرایط در آن لحظه به‌گونه‌ دیگری بود و من در شرایط سختی بودم. شرایط در آن لحظه سخت بود، اما من باید پیگیری بیش‌تری انجام می‌دادم».

علیفر درباره اینکه آیا خودش با واکنش‌های مخاطب در خیابان روبه‌رو شده است یا نه، گفت: «مردم به دو گروه دسته‌بندی شده بودند و عده‌ای می‌گفتند که اشتباه عمدی نبوده و بعضی‌های دیگر می‌گفتند که او از عمد این اشتباهات را انجام داده است. من درک نمی‌کنم که چرا باید از عمد این صحبت‌ها را انجام بدهم و همین حالا هم برای رفت‌وآمد و حاضر شدن در خیابان مشکلاتی برای من ایجاد می‌شود و این محبوبیت برای من نفع مادی نداشته است. عده‌ای از آن‌هایی که می‌گفتند عمدی نبوده است، با من شوخی می‌کردند و از سیدجلال و انتقالش می‌پرسیدند».

او در پایان صحبت‌های خود گفت: «من از ابتدای شروع کار شبکه سه و شبکه ورزش با این شبکه‌ها همکاری کردم و به‌عنوان کسی که صدا و فن بیان خوبی دارد، تعلیق را می‌پذیرم و منتظر می‌مانم که توضیحات من را بخواهند و با من صحبت کنند، اما اگر بخواهیم به این شکل افراد را تعلیق کنیم، همه همکاران جوان من که در ابتدای راه هستند، تعلیق می‌شوند و از چند وقت دیگر باید جای گزارش، موسیقی پخش کنیم».

255 43

کد خبر 1299829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  34 4
  تعلیق برای چه؟ یک اشتباه ساده چه ایرادی دارد؟
 • IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  38 3
  زمانی که صاحب ورزش سیما جناب خیابانی به استعداد ها نمره صفر می داد و شرشون را از سرخودشون کم می کردن به امید روزی صراف نمونه تهرون بشه فکر اینجاش را می کرد
 • IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  40 0
  سرهنگ جان به قول خودت مقامات صدا و سیما مافوق هستند و هر چه صلاح دیدند باید بی کم و کاست اجرا شود.
 • مهدی پاکدل IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  33 15
  اینهمه گاف دادی یه عذرخواهی ساده که نکردی هیچ تازه طلبکار هم هستی؟
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  65 4
  موزیک پخش کنن بهتر از گزارش های جذذذذذاب شماست!!
 • IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  18 5
  اشتباه از هر فردي ممكن است سر بزند اين عبارت كاملا صحيح است كه آسمان كه به زمين نيامده
 • محمد US ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  23 3
  آقای علیفر خود شیفته !!!! پیشنهاد پخش موسیقی وصادرات گزارشگر ومربی درجه یک به خارج هرچند هیچ ارزآوری ندارد ولی قطعا بااسقبال عمومی همراه خواهد بود ،
 • مرتضی IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  22 1
  داداش فن بیان خوب ؟
 • AE ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  28 1
  چون فکر میکنن به عمد اینکارو کرده تعلیقش کردن مگرنه خیابانی هر سری یه ساعت چرت و پرت میگه
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  23 4
  جناب سرهنگ شما و اقای خیابانی از زمان اقای کوتی و بهرام شفیع گزارش فوتبال میدهید ، دیگه بهتر برید واسه خانه سالمندان گزارش بدهید .
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  21 0
  اتفاقا چه پیشنهاد جالب وخوبی دادند جای حرافی های غیر کارشناسی بسیاری از گزارشگرها در طول مسابقه موسیقی پخش بشه بازی جذاب تر و مخاطب بیشتری هم جذب میکنه
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  27 0
  موسیقی که خیلی وقته تعلیق شده جناب.
 • دقت کن IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  18 1
  بابا این بنده خدا کم سوتی تو گزارشهاش نداشته به نظر من که از نظر گزارش خیلی ضعیفه موضوع یک بار و دوبار نیست
 • GB ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  22 1
  روزى روزگارى براى گزارش و اجرا هاى ورزشى از بهمنش و روشن زاده استفاده مى كردند
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  45 4
  جناب آقای سرهنگ علیفر ما حاضریم شما رو نبینیم و صدایتان را نشنویم، بجاش موسیقی ببینیم و بشنویم لطفاً بر ما منت گذارده زحمت را کم کنید!
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  29 2
  حالم از گزارش های این بهم میخوره
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  24 2
  خدایی گزارش نکن
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  2 36
  دمت گرم خوب گزارش میکنی
 • IR ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  22 2
  من هم تلویزیون رو خاموش میکنم موقع گزارش شما
 • IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
  20 2
  خدایی تست گزارشگری دادی؟