۸۷۵ هکتار زمین مستعد کشت گلخانه‌ای در البرز شناسایی شد

مهر نوشت: معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی استان البرز گفت: ۸۷۵ هکتار زمین مستعد کشت گلخانه‌ای در البرز شناسایی شده است.

محمد تاج الدینی با اشاره به اینکه ۳۰۰ هکتار از اراضی استان البرز زیرِ کشت گلخانه ای است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری نیز توسعه ۳۷ هکتار دیگر آغاز شده که در مرحله ساخت و آماده سازی است.

وی در خصوص سهم شهرستان های استان البرز از این ۳۰۰ هکتار فعالیت های گلخانه ای، گفت: به تفکیک سهم شهرستان های کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد، فردیس و اشتهارد به ترتیب ۴۴.۵، ۱۷۶.۸، ۶۳.۸۴، ۱۳.۹۴ و یک هکتاری است.

توسعه فعالیت شهرک‌های گلخانه‌ای در استان البرز

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی استان البرز در خصوص میزان اشتغال ایجاد شده به واسطه فعالیت های گلخانه ای طی سال گذشته، بیان کرد: شاهد اشتغال سه هزار نفری در البرز به واسطه ۳۰۰ هکتار فعالیت گلخانه ای هستیم.

تاج الدینی با اشاره به تنوع کاشت در گلخانه های استان البرز، عنوان کرد: انواع سبزیجات و محصولات صیفی، گل و گیاه زینتی، نشاء مکانیزه سبزی و صیفی، توت فرنگی و نهال کشت بافتی از جمله این موارد است.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای توسعه فعالیت شهرک های گلخانه ای در استان البرز، گفت: در این رابطه چند نقطه مستعد جانمایی شده است، تا کنون ۸۷۵ هکتار شناسایی شده که از میزان ۳۷۷ هکتار آن در شهرستان ساوجبلاغ و ۴۹۸ هکتار در شهرستان نظرآباد بوده است.

اشتغال ۲۸۰ نفر با راه‌اندازی نخستین شهرک گلخانه‌ای البرز

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی استان البرز با اشاره به اینکه در اواخر خرداد ماه امسال دومین شهرک گلخانه ای البرز با عرصه ۵۰ هکتاری در «چوبان آباد» روستای نجم آباد افتتاح شد، گفت: از سطح عرصه این شهرک که نخستین شهرک گلخانه ای دولتی البرز است حدود ۲۸ هکتار آن فضای گلخانه ای است که منجر به اشتغال ۲۸۰ نفر شده است.

تاج الدینی تصریح کرد: قبل از شهرک گلخانه ای چوبان آباد نیز نخستین شهرک در این زمینه در شهر جدید هشتگرد و زیر نظر شرکت عمران ایجاد شد، سطح عرصه این‌ شهرک در کل ۳۵ هکتار است که از این میزان ۲۱ هکتار آن فضای گلخانه ای است.

وی اشاره کرد: در شهرک گلخانه ای شهر جدید هشتگرد ۷۰ واحد فعال است و هر قواره عرصه گلخانه ای در این شهرک سه هزار متر وسعت دارد، عمده محصولات کاشت شده در این شهرک گلخانه ای نیز توت فرنگی، سبزیجات، صیفی جات و گل و گیاه زینتی است.

46

کد خبر 1300071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =