آلبومی با ترانه‌های قدیمی وارد بازار می‌شود

آلبوم «تصنیف و ترانه» که در راستای همکاری گروهی ضبط شده است با نگرش بر دو گونه تصنیف قاجاری و ترانه دوره پهلوی ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آلبوم «تصنیف و ترانه»، اثری تازه‌ از گروه همنوازان فاخته است که آذر امسال وارد بازار می‌شود. این آلبوم با تصنیف‌های قاجاری و ترانه‌های دوره پهلوی ساخته شده است.

خشایار پارسا، سرپرست گروه همنوازان فاخته با اعلام این خبر توضیح داد: «این اثر، اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر است. در راستای تفکرات مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار می‌کند.»

او در ادامه گفت: «در موسیقی ایران، دو گونه اثر با کلام به صورت موزون (متریک) موجود است، که یکی مربوط به دوران قاجار و دیگری دوران پهلوی است. این اثر با نگرش و تامل بر این دو گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه دوره پهلوی اجرا شده است.»

پارسا خاطرنشان کرد: «گروه همنوازان فاخته در طول فعالیت خود تلاش کرده است با ثابت نگه داشتن اکثر اعضای گروه به یک امضای شخصی در اجرا و بیان موسیقی کلاسیک ایران برسد.»

محبعلی بخشی خواننده، هدایت کلاری نوازنده بم تار، محمد مهدی شیخ نوازنده تار، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، حسین گازر نوازنده تنبک، نیما داغمه چی نوازنده تار، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو و خشایار پارسا نوازنده سنتور آلبوم «تصنیف و ترانه» هستند.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1300143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =