نمایشگاه رینوتکس فرصتی برای معرفی توانمندی های آذربایجان شرقی

علی جهانگیری گفت: برگزاری نمایشگاه رینوتکس فرصتی برای معرفی توانمندی‌های استان در زمینه اقتصادی و تولیدی است .

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه رینوتکس، با بیان اینکه هدف استان تبدیل شدن به یکی از مراکز علمی کشور و ایجاد زیست بوم جامعه دانش بنیان است افزود: سهم جی‌دی‌پی‎‌ استان در شرکت های دانش بنیان بالا است.

وی با بیان اینکه یکی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی درونزا بودن و دانش بنیان بودن است گفت: هدف اصلی ما افزایش ارتباط دانشگاه و صنعت است.

جهانگیری با اشاره به اینکه نمایشگاه رینوتکس ۲۰۱۹ تبریز از ۱۳ تا ۱۷ آبان در ۱۸ زون تخصصی برگزار می شود گفت: فناوران می‌توانند از اول شهریور تا پایان مهرماه ثبت نام کنند.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، این نمایشگاه را بهار دستاوردهای فناوری در استان عنوان کرد و گفت: ما علاوه بر نمایش طرح‌ها و معرفی فناوری‌های جدید در استان، برای تجاری کردن طرح‌ها نیز در طول سال تلاش می‌کنیم تا فناوران را به سرمایه گذاران وصل کرده و تولید و اشتغال این حوزه را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه اغلب نمایشگاه‌های کشور عرضه محور هستند اظهار کرد: این نمایشگاه محل تعامل عرضه و تقاضای فناوری در کشور است .

وی ادامه داد: با برگزاری تورهای صنعتی و سرمایه گذاری، مشتری‌های فناوری در این نمایشگاه شرکت کرده و بازار فناوری را در این استان گرم‌تر می‌کنیم.  

رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه رینوتکس با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه به عنوان وظیفه دولتی و سازمانی محسوب نمی‌شود بلکه یک اقدام جهادی بود که همه نهادها بدون بودجه دولتی پای کار آمدند، افزود: این نمایشگاه ۱۸ زون دارد و به معنی این است که ۱۸ نمایشگاه تخصصی داریم که به صورت همزمان برگزار می شود و یک اقدام بزرگ علمی و فناوری در استان است.
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اعلام اینکه نمایشگاه رینوتکس ۲۰۱۹ تبریز از ۱۳ تا ۱۷ آبان در ۱۸ زون تخصصی برگزار می شود گفت: فناوران می توانند از اول شهریور تا پایان مهرماه می توانند از طریق سامانه رینوتکس طرح های فناورانه خود را برای شرکت در ۱۸ بخش ثبت نام کنند.

46

کد خبر 1300188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =