دلیل اصرار اروپایی‌ها برای دیدار روحانی و ترامپ از نگاه رهبر انقلاب

رهبر انقلاب فرمودند: علت اصرار اروپایی‌ها به اینکه اگر با رئیس‌جمهور آمریکا یک جلسه بگذارید همه مشکلات شما حل خواهد شد، این است که اثبات کنند فشار حداکثری در مقابل ایران یک سیاست موفق است و باید همین سیاست را به کار بست.

به گزارش خبرآنلاین، مقام معظم رهبری در  ابتدای درس خارج فقه امروزشان نکاتی مهم درباره ترفند آمریکا در طرح موضوع مذاکره با ایران را مطرح کردند. ایشان همچنین به دلیل اصرار اروپایی ها برای دیدار مقامات ایرانی با رئیس جمهور آمریکا نیز اشاره داشتند.

>>>در این رابطه بیشتر بخوانید؛

رهبر انقلاب: با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد، نه در نیویورک و نه غیر آن

ایشان فرمودند: اگر دشمن توانست اثبات کند که فشار حداکثری علاج کار ایران و مؤثر بر روی ایران است، ایران و ملت عزیز ما دیگر روی آسایش را نخواهند دید، چون پشت سر همه سیاستهای مستکبرانه آمریکا این سیاست قرار خواهد گرفت و از این به بعد، هر چیزی را که قلدرانه از جمهوری اسلامی مطالبه کنند، اگر به آنها «چَشم» گفتیم، مسئله تمام است اما اگر «نه» گفتیم دوباره فشار حداکثری آغاز خواهد شد.

ایشان، علت اصرار آمریکایی‌ها و واسطه کردن برخی اروپایی‌ها برای مذاکره و دیدار را در همین چارچوب دانستند و افزودند: البته من راجع به اروپایی‌ها در یک وقت دیگر صحبت خواهم کرد اما علت اصرار آنها به اینکه اگر با رئیس‌جمهور آمریکا یک جلسه بگذارید همه مشکلات شما حل خواهد شد، این است که اثبات کنند فشار حداکثری در مقابل ایران یک سیاست موفق است و باید همین سیاست را به کار بست.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ما در مقابل باید ثابت کنیم که سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد.

27216

کد خبر 1300378

برچسب‌ها