۳ نفر
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
دوی امدادی دور دریاچه ارومیه پایان یافت

با هدف جلب توجه عمومی به دریاچه ارومیه نگین فیروزه‌ای ایران، دوی امدادی دور دریاچه ارومیه با حضور ۱۲ دونده از جمله یک دونده جانباز برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، دوی امدادی دور دریاچه ارومیه به منظور جلب توجه عمومی به این دریاچه به‌عنوان نگین فیروزه ای ایران، شکرگزاری برای نزولات آسمانی، احیا دریاچه و فرهنگ سازی مصرف آب و همچنین طرح ارومیه به عنوان شهر ایده‌آل گردشگری در سال ۲۰۲۰ برگزار شد.

بنا به گفته رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ارومیه، ۱۲ دونده از جمله یک دونده جانباز ۷۵ درصد، طی ۲ روز بعد از شروع از ارومیه مسیر ۴۵۰کیلومتری را با گذر از شهرهای نوشین‌شهر، انزل، سلماس، بندر شرفخانه، تسوج، شبستر، صوفیان، تبریز و ایلخچی در نهایت در جاده شهید کلانتری به کار خود پایان دادند.

دور امدادی دور دریاچه ارومیه

گفتنی است، دریاچه ارومیه امروز در بهترین وضعیت خود طی ۸ سال گذشته قرار دارد و برنامه‌های فرهنگی در مورد نگین آبی کشور می‌تواند توجه‌ها را به تلاش بیشتر برای احیای آن و تالاب‌ها بیش از پیش افزایش دهد.
برگزاری مسابقات ورزشی از جمله دوچرخه‌سواری تور آذربایجان، دوومیدانی و ... که به همت شهرداری ارومیه و اداره کل ورزش و جوانان دو استان آذربایجان‌غربی و شرقی و سایر دستگاه‌ها نیز از جمله این برنامه‌هاست.

۴۶

کد خبر 1300462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =