وزیر نیرو : اجرای ۲۵۹ پروژه بزرگ صنعت آب و برق در استان چهارمحال و بختیاری/ طرح‌های تامین آب شرب هیچگاه از اولویت خارج نخواهد شد

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه این وزارتخانه در استان چهارمحال و بختیاری ۲۵۹ پروژه بزرگ آب و برق با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در دست اجرا دارد، گفت: در تلاشیم تعداد قابل توجهی از این طرح‌ها تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل پایگاه خبری وزارت نیرو ، رضا اردکانیان" در حاشیه مراسم افتتاح تصفیه‌خانه شهر فارسان استان چهارمحال و بختیاری افزود: چهارمحال و بختیاری از حیث توجه به طرح‌های جمع‌آوری، تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه‌شده جزو استان‌های شاخص کشور است. در حالی که جمعیت شهری تحت پوشش خدمات فاضلاب در کشور حدود ۵۱ درصد است، این رقم در استان چهارمحال و بختیاری به ۶۲ درصد رسیده است.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه امروز سه تصفیه‌خانه جدید فاضلاب در استان چهارمحال و بختیاری وارد مدار خواهد شد، گفت: تصفیه‌ خانه‌های فاضلاب هم در ارتقای بهداشت عمومی و هم به عنوان منبعی برای تامین آب به ویژه برای مصارف بخش صنعت نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند.
اردکانیان با اشاره به اجرای پروژه آبرسانی بن- بروجن در استان، گفت: موضوع تامین آب شرب شهرها و روستاها همواره در اولویت برنامه‌های دولت بوده است و ما به هیچ عنوان این اولویت را کاهش نخواهیم داد.
وی با تاکید بر اینکه طرح‌های تامین آب شرب نقاط مختلف کشور هیچگاه از اولویت خارج نخواهد شد، ادامه داد: امیدواریم اجرای این طرح نیز مطابق ضوابط و با کمک دستگاه‌های یاری رسان برای تامین منابع مالی سرعت بیشتری بگیرد تا این پروژه مهم که تامین آب شرب و بهداشت نیمی از جمعیت استان وابسته به آن است هر چه سریعتر به پایان برسد.

46

کد خبر 1300472

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =