آخرین اخبار انتخاباتی در سرزمین های اشغالی/ چه کسی پیروز می شود:بی بی یا بنی؟

طبق گزارش رسانه‌های صهیونیستی ائتلاف آبی و سفید ۳۳ کرسی و حزب لیکود ۳۲ کرسی به دست خواهند آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شمارش آرای انتخابات اسرائیل که روز گذشته برگزار شد همچنان ادمه دارد، خبرها حاکی از آن است که حزب لیکود و حزب آبی سفید به رهبری گانتس پیروز قطعی نشده اند. اما شب گذشته گانتس شکست نتانیاهو را اعلام کرد. گفته شده است که تا کنون حزب آبی و سفید یک کرسی بیشتر از حزب لیکود به رهبری نتانیاهو به دست اورده است.

به گزارش وب سایت خبرگزاری رویترز، «بنی گانتس»، رئیس ائتلاف «آبی و سفید» در انتخابات اسرائیل بامداد چهارشنبه گفت؛ به نظر می‌رسد که نتانیاهو انتخابات را باخته است.

وی در جمع هوادارانش گفت: نتانیاهو شکست خورد و ما موفق شدیم.

به نوشته رویترز، گانتس البته از اعلام صریح پیروزی در انتخابات خودداری کرد، اما گفت: ما مأموریت خودمان را انجام دادیم.

رئیس ائتلاف موسوم به آبی و سفید البته گفت که هنوز تا زمان اعلام نتایج واقعی منتظر خواهد ماند.

نتایج رسمی انتخابات اسرائیل هنوز منتشر نشده، اما نتایج به دست آمده از نظرسنجی‌های شعب اخذ رأی از رقابت تنگاتنگ نتانیاهو و گانتس در این انتخابات خبر می‌دهند.

در همین حال خبرگزاری رویترز به نقل از روزنامه روزنامه هآرتص در شماره چهارشنبه خود تعدادی از تخلفات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در برگزاری انتخابات را منتشر کرد.

به گزارش این روزنامه اسرائیلی، نتانیاهو در روز انتخابات بر خلاف قوانین همچنان به تبلیغ خود در شبکه های اجتماعی ادامه داده و حتی چندین بار با شبکه های تلویزیونی مصاحبه تبلیغاتی داشته است.  

بر اساس این گزارش، نتانیاهو در روز انتخابات حتی بر خلاف قوانین در صفحه توییتر خود طرفداران را برای رأی دادن تشویق می کرده است.

طبق قانون رژیم اشغالگر قدس، مبارزات و تبلیغات انتخاباتی در رادیو و تلویزیون باید ساعت هفت بعد از ظهر، یک روز مانده به انتخابات به پایان برسد.

با این وجود نتانیاهو در روز انتخابات با شبکه رادیویی Kol Chai مصاحبه داشته است. وی همچنین به طور مستقیم در فیس بوک هواداران را به رأی دادن تشویق می کرد.روزنامه تایمز اسرائیل نیز در شماره روز چهارشنبه خود نوشت: شبکه فیس‌بوک به خاطر تخلفات نتانیاهو صفحه اجتماعی وی را به صورت موقت مسدود کرده است.

آخرین نتایج
 

شمارش آرای انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی که روز سه‌شنبه برگزار شد، ادامه دارد و نتایج اولیه رسمی از پیشتاز بودن حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو بر حزب‌ آبی - سفید (ائتلاف ژنرال‌ها) به رهبری بنی گانتس حکایت دارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، نتایج رسمی اولیه بعد از شمارش ۲۵ درصد آرا نشان می‌دهند، حزب لیکود ۲۹ درصد آرا و حزب آبی - سفید بنی گانتس (ائتلاف ژنرال‌ها) ۲۶ درصد آرا را به دست آورده‌اند. طبق این نتایج ائتلاف لیکود نتانیاهو از ائتلاف گانتس پیش بوده و این عکس نتایج نظرسنجی‌های اعلام شده است.

نتایج اولیه انتخابات بیست‌ودومین کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) براساس نظرسنجی‌های به عمل آمده از کاهش کرسی‌های حزب لیکود  در مقابل حزب آبی سفید بنی گانتس حکایت داشتند،‌ در حالیکه کرسی‌های لیست عربی مشترک شاهد افزایش بوده و طبق این نظرسنجی‌هایی که شبکه ۱۳ اسرائیل منتشر کرد، این حزب توانسته از مجموع ۱۲۰ کرسی کنست ۱۵ کرسی به دست آورد که در تاریخ احزاب عربی در کنست بی‌سابقه است.

براساس گزارش اسکای نیوز، طبق نتایج نظرسنجی‌ها، ائتلاف راست‌گرا به ریاست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر موقت شانسی برای تشکیل ائتلاف دولتی ندارد.

نتایج نظرسنجی‌ها پیش از این نشان می‌دادند، حزب لیکود ۳۰ کرسی و حزب آبی سفید بنی گانتس ۳۲ کرسی به دست آورده‌اند.

طبق همین نظرسنجی‌ها، حزب متعلق به آویگدور لیبرمن نیز هشت کرسی به دست آورده است.

در این راستا نظرسنجی‌ها از کسانی که در انتخابات رژیم صهیونیستی شرکت کرده‌اند، حاکیست که بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس، رقیب اصلی او، فاصله نزدیکی دارند و موفق به کسب اکثریت محسوسی نشده‌اند.

کمیسیون انتخاباتی هنوز نتایج رسمی مقدماتی را اعلام نکرده است.

در انتخابات ماه آوریل امسال، هر چند حزب لیکود بیشترین کرسی‌ها را کسب کرد، بنیامین نتانیاهو در نهایت موفق به تشکیل دولت ائتلافی نشد زیرا نتوانست حدنصاب ۶۱ کرسی از مجموع ۱۲۰ کرسی پارلمان را در اختیار گیرد.

رأی‌گیری در انتخابات رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه برگزار شد و انتظار می‌رود در پی اعلام نتایج رسمی مقدماتی طی امروز (چهارشنبه)، رایزنی‌های رهبران احزاب مختلف برای تشکیل دولت بعدی آغاز شود.

برخی ناظران پیش‌بینی می‌کنند که آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ سابق و رهبر حزب راستگرای «اسرائیل خانه ما»، در این مذاکرات نقش سرنوشت‌سازی ایفا کند. لیبرمن هرچند راستگراست اما با بنیامین نتانیاهو اختلافات جدی دارد.

بنیامین نتانیاهو در مبارزات انتخاباتی خود بیش از هر چیز بر امنیت اسرائیل تأکید کرده بود. او هفته گذشته برای جذب رأی جناح راست افراطی وعده داد که اگر مجددا قدرت را در دست بگیرد، بخش‌های مهمی از کرانه غربی رود اردن را ضمیمه اراضی اشغالی کند.

بنی گانتس که فرمانده سابق ارتش است، می‌گوید که اسرائیل پس از یک دهه حکمرانی بنیامین نتانیاهو، به یک رهبر جدید نیاز دارد که به فساد مالی متهم نباشد.

ناظران این انتخابات را نوعی همه‌پرسی درباره شخصیت و عملکرد نتانیاهو می‌دانند.

رهبران حزب لیکود به شدت نگران شکست در این انتخابات کنست هستند.

310 310

کد خبر 1300729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
    0 0
    این نتانیاهو و زنش بیفتن زندان بقیه ش مهم نیست