عربستان: از تلاش‌های بین‌المللی برای حل بحران سوریه حمایت می‌کنیم

ایسنا نوشت: نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در شورای حقوق بشر در سخنانی مدعی شد که کشورش از تلاش‌های بین‌المللی برای حل سیاسی بحران سوریه حمایت می‌کند.

به گزارش الیوم السابع، عبدالعزیز الواصل، نماینده دائم عربستان در سازمان ملل ادعا کرد، با وجود اینکه بحران سوریه وارد هشتمین سال خود شده است اما درگیری‌های مسلحانه همچنان در این کشور برقرار است، متاسفانه حقوق بشر و قوانین بین‌المللی انسانی توسط طرف‌های درگیر همچنان نقض می‌شود و در مسیر رسیدن کمک‌های انسانی به نیازمندان و غیر نظامیان آسیب‌دیده سنگ‌اندازی می‌شود.

وی در سخنرانی خود در شورای حقوق بشر در جریان گفت‌وگویی با کمیته بین‌المللی تحقیقات درباره سوریه نسبت به گزارش این کمیته درباره‌ تشدید عملیات نظامی در مناطق سکونت غیرنظامیان به ویژه ادلب ابراز تاسف کرد و از همه طرف‌های درگیر خواست غیر نظامیان را از درگیری‌ها دور نگه داشته و بدون هیچ شرطی اجازه دهند کمک‌های انسانی به دست آسیب‌دیدگان برسد.

این مقام مسؤول سعودی در حالی اظهارات مذکور را ایراد می‌کند که کشورش حامی مهمی برای شورشیان سوریه بوده و آنها را به انواع تسلیحات مجهز کرده و ریاض محل برگزاری نشست‌های این شورشیان است.

الواصل نسبت به گزارش کمیته مذکور درباره‌ی درگیری‌های موجود در سوریه که منجر به آوارگی نزدیک به ۱۳ میلیون غیر نظامی شده ابراز ناراحتی کرد و مدعی شد: تحت فشار گذاشتن طرف‌های درگیر برای توقف همه این نقض‌ها در حق این غیر نظامیان و دستیابی به راه حل سیاسی در اینجا اهمیت پیدا می‌کند.

وی بر موضع ثابت عربستان در خصوص بحران سوریه از همان ابتدای بحران تاکید کرد و گفت: "ریاض برای حل سیاسی این بحران از همه تلاش‌های بین‌المللی بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت حمایت می‌کند و امیدوار است که آرمان ملت سوریه و حق آنها در زندگی در کشورشان در امنیت و آسایش محقق شود".

310311

کد خبر 1300805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =