تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد چقدر کاهش یافته؟

رئیس دانشگاه آزاد گفت: تعداد دانشجویان از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر کاهش یافته است.

محمد مهدی طهرانچی امروز در سومین نشست سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد افزود: دانشگاه در شرایط ویژه ای قرار دارد و تعداد دانشجویان از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر کاهش یافته است و بخشی از این کاهش جمعیت طبیعی و بخشی دیگر حاصل نوع نگاه غلط دوستانی است که در آموزش عالی به آموزش عالی داشتند.

رییس دانشگاه آزاد افزود: علت این کاهش، شعارهای غلطی بود که برخی دوستان دادند و این شعار این بود که آموزش عالی فقط و فقط مسول ارتقای فرهنگ جامعه است و کاری به آینده شغلی افراد نباید داشته باشد.

طهرانچی اضافه کرد: برخی دوستان از غرب الگو گرفته بودند که الگوی غلطی بود چرا که دانشگاه فراگیر در غرب کارگزار اصلی تحول فرهنگی در جامعه برای ساخت و تحول یکپارچگی اجتماعی و جدا کردن بچه ها از خانواده و دین و سوق دادن به سمت نظام شغلی بود ولی قرار نیست در ایران دانشگاه های گسترده مثل دانشگاه آزاد این کار کرد را داشته باشند. قرار نیست دانشگاه آزاد بچه ها را از خانواده و دین و از یکپارچگی جامعه جدا کند.

طهرانچی خطاب به معاونان و فرهنگی دانشجو گفت:شما در دو حوزه مسئولیت دارید؛ نخست اینکه شما وکلا و مدافع دانشجو در بحث خدمات دانشجویی هستید. اگر نقصی هست، قبل از هرکس معاون فرهنگی دانشجویی باید از آن دفاع کنند. قرار نیست توجیه کننده کاستی ها شوید و باید در هیات رئیسه دانشگاه به دنبال اجرا و ارائه خدمات دانشجویی عالی باشید و خود را با دانشگاه دولتی مقایسه نکنید به علاوه اینکه کرامت دانشجو باید به جد حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه در بودجه امسال فضا قدری دقیق تر شده است، بیان کرد: معاونان فرهنگی و دانشجویی باید هماهنگ کننده فعالیت های دانشجویی و فرهنگی باشند و نباید جای تشکل ها و بسیج نباید کار کنند.

رئیس دانشگاه آزاد نقش آفرینی موثر در محیط فرهنگی را از دیگر مسئولیت های معاونان فرهنگی دانشجویی خواند و افزود: دانشگاه به دنبال مدرک فروشی نیست و رسالتی دارد که براساس آن جلو می رود. دانشجویان اگر بدانند امانت دار خوبی هستید، بیشتر به سمت این دانشگاه خواهند آمد.

طهرانچی همچنین با تاکید بر اینکه رسالت ما در تربیت پایان ندارد، گفت: قرار است در هفته‌اول مهر خانواده ها به دانشگاه بیایند و می خواهیم به خانواده ها بگوییم، چه انحرافاتی در برابر بچه ها وجود دارد.

۴۷۴۷
کد خبر 1300816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  0 0
  دانشگاه که پولی باشه همین دیگه اونم با وضع اقتصادی حالا
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  1 0
  آقای طهرانچی من خودم فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد هستم به هیچ وجه حاضرنیستم فرزندم دانشگاه آزاد بره به دلایل زیر. ۱)بیست روز از سال تحصیلی میگزره کلاسها شروع نمیشن در طول تحصیل اساتید با تاخیر سرکلاس حاضر میشن یک وقتهایی هم غیبت دارن آخر ترم که میشه واسه جبران غیبتهاشون پشت سرهم کلاس جبرانی میزارن و تمام ۲)استفاده از اساتیدی که سواد و دانش کمی دارن یا نمیتونن مفاهیم رو انتقال بدن۳)شهریه های سنگین
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  2 0
  دانشگاه آزاد اسلامی و البته آموزش عالی از همان ابتدا نباید اینقدر توسعه کمی پیدا می کرد تا جایی که در شهرهای کوچک که شاید یک دبرستان با کیفیت هم نداشته باشد دانشگاه آزاد یا هر موسسه آموزش عالی با اعطای مدارک کارشناسی و حتی بالاتر ایجاد می شد که متاسفانه تبعات آن افزایش بیکاران با مدارک تحصیلی دانشگاهی ، صرف وقت و جوانی جوانان کشور و البته از بین رفتن بیت المال و سرمایه کشور بود.
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  1 0
  بنده خداها اعضای هیات علمی دانشگاههای آزاد هیچ گونه آینده ی شغلی ندارند همش اضطراب این را دارند که دانشجو میاید یا نه،کارشان با اعضای هیات علمی دانشگاههای دولتی یکی است چه بسا ولی حقوق شان نصف حقوق دانشگاههای دولتی است تازه اضطراب و استرس از آینده ی شغلی خود وارد کرد در پرداخت حقوق شان نیز دردی است که به ظاهر شغلشان،کسی باور نمیکند
 • مرادی CA ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  0 0
  سلام متاسفانه عاملی که باعث ریزش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی میشود واقعا هزینه هاي کمر شکن برای خانواده هاست لطفا روسای محترم دانشگاه آزاد اسلامی به فکر کم کردن هزینه ها باشید نه افزایش آن من خودم الان برای هزینه ماندم لطفا رسیدگی کنید وام هم تا یک ترم هیچ کس توان پرداخت آنرا ندارد لطفا مردم را اذیت نکنيد حداقل برای آنها که پول نفت واریز میکنند تخفیف در نظر بگیری د
 • مرادی CA ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  0 0
  با سلام مجدد من واقعا عذر خواهی میکنم میخواستم بنوسيم آنهایی که پول نقد پرداخت شهریه میکنند تخفيفي در نظر گرفته شود اشتباها نوشته شده پول نفت. بازم عذر خواهی از حضور عزیزان دانشگاه آزاد اسلامی بخدا غرضی در کار نبوده اشتباه تایپ بود ه و منظورم پول نقد بوده از تمام عزیزان عذر خواهی میکنم خدا را شاهد میگیرم 3
 • هاشمی IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  0 0
  اینطوری که اینا هی شهریه هارو میبرن بالا کی میتونه اصن؟؟فقط قشر ثروتمند..ماهم که اومدیم گیر کردیم لامنگنه نه راه پیش داریم نه راه پس