مصباحی‌مقدم: رسانه ملی در مسیر افزایش مشارکت انتخاباتی حرکت کند

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت:‌ نباید تصور کنیم اگر یک جناحی را تضعیف کنیم، جناح دیگری پیروز می‌شود، این در دعوای انتخاباتی اشتباه بزرگی است و «نه» به هر دو جناح را به دنبال خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفتگو با خبرآنلاین، درباره راهکار افزایش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم گفت: اساس امید مردم به کارآمدی دولت و نظم است و هر مقدار کارآمدی دولت و نظام جمهوری اسلامی بالا برود، اعتماد مردم به مجموعه افزایش پیدا می‌کند و استقبال آنها هم از انتخابات بالا می‌رود.

برای دعوت مردم برای حضور پای صندوق رأی باید حرکت نو خدمت رسانی پدید آید

وی افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل ضعف‌هایی که در مدیریت اجرایی کشور بوده، ما شاهد یک افت بزرگ در اعتماد مردم به مدیران خودشان هستند، اما برای اینکه در ماه‌های باقیمانده بتوانیم مردم را امیدوار کنیم و از آنها برای حضور پای صندوق‌های رای دعوت کنیم، باید دولتمردان و مسئولان کشور ما خدمات خودشان را به صورت گسترده‌ای افزایش بدهند تا مردم حس کنند که یک حرکت نویی از خدمت‌رسانی پدید آمده است، شبیه آنچه که امروز در قوه‌قضائیه شاهد هستیم که واقعا عملکرد رئیس قوه قضائیه امیدآفرین است و اگر همین رفتار را مسئولان سایر قوا هم نشان بدهند، حتما موثر خواهد بود.

احزاب و جریانات سیاسی در پازل طراحی شده دشمن بازی نکنند

عضو جامعه روحانیت مبارز درباره نقش جریان‌های سیاسی و احزاب نیز گفت: جناح‌های سیاسی و احزاب کشور نیز باید منافع و مصالح ملی را دنبال کنند و در پازل طراحی شده دشمنان نظام جمهوری اسلامی بازی نکنند. پازل دشمن این است که ملت ما را از مقاومت خودش در مقابل زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی و آمریکا و مداخلات صهیونیست‌ها در منطقه پشیمان و افسرده کنند و سطح مشارکت در انتخابات ما را پایین بیاورند و اگر کسی در چنین شرایط کسی در اختلافات سیاسی بدمد، در خدمت آنها عمل کرده است. 

حمله به جناح مقابل برای کسب اکثریت مجلس، خطای بزرگی است

مصباحی مقدم با اشاره به اینکه نیروهای سیاسی باید کاملا هوشیار باشند و در خدمت پازل دشمن نباشند، گفت: برای اینکه این اتفاق بیفتد ما نیازمند همدلی، همنوایی و انسجام ملی هستیم و باید مجموعه سازوکارهای جناح‌ها و گروه‌های سیاسی به سمت مصالح ملی برود و خصوصا در این شرایط هرگونه اقدامی در جهت حمله به جناح‌ها و نیروهای سیاسی مقابل، به خیال آنکه مجلس آینده را به دست بگیرند و اکثریت مجلس را کسب کنند، خطای بزرگی است.

وی با اشاره به ضرورت رعایت اخلاق در فاصله باقیمانده تا انتخابات گفت: جناح‌های سیاسی باید اخلاق و انصاف را مبنا قرار بدهند و منافع ملی را بر منافع جناحی و گروهی ترجیح بدهند که اگر این اتفاق بیفتد مطمئنا در افکار عمومی ملت تاثیرگذار خواهد بود.

رسانه ملی در مسیر افزایش مشارکت انتخاباتی حرکت کند

مصباحی مقدم درباره میزان مشارت مردم در انتخابات نیز گفت: این تجربه را ما در همه انتخابات‌های گذشته داشته‌ایم که سطح مشارکت مردم همیشه بالای ۵۰ درصد بوده است و گاهی ۵۷-۵۸ درصد بوده و گاهی به ۶۰ درصد و ۸۰ درصد نیز رسیده است و باید تلاش کنیم که این میزان مشارکت بالاتر برود. 

وی افزود: حتما در آستانه انتخابات مقام معظم رهبری، پیام خواهند داد و مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت خواهند کرد و رسانه ملی هم باید در این راستا حرکت کند. مبادا در این مورد اشتباهی رخ بدهد که تصور کنیم اگر یک جناحی را تضعیف کنیم، جناح دیگری پیروز می‌شود که این در دعوای انتخاباتی اشتباه بزرگی است و «نه» به هر دو جناح را به دنبال خواهد داشت و معتقدم که در این مورد خیلی باید هوشیار باشیم. 

زمان تسویه حساب درون نظام نیست

عضو جامعه روحانیت درباره نقش تریبون‌داران در ترغیب مردم برای شرکت در انتخابات گفت: سخن من فراگیر بود و شامل نمایندگان مجلس و تریبون‌داران هم می‌شود و شرایط امروز، شرایط تسویه حساب‌های درون نظام نیست و الان ما خطر را بیخ گوش خودمان احساس می‌کنیم و با جنگ نرم و جنگ اقتصادی که دشمن علیه ما انجام می‌دهد، باید به سمت گذشت و ملاحظه یکدیگر برویم و اگر میخواهیم توانایی خودمان را نشان بدهیم، به جهات مثبت خودمان اشاره کنیم و نه جهات منفی رقیب؛ تخریب رقیب خدمت به خود نیست.

1727217  

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1300871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =