۳ نفر
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
نفس مشهد گرفت؛ هوا برای همه ناسالم است

باشگاه خبرنگاران نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از افزایش شاخص کیفیت هوای مشهد و ورود به مرز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها خبر داد.

تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با اشاره به شرایط هوای امروز مشهد گفت: بر اساس گزارش ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، میانگین شاخص کلی کیفیت هوای امروز مشهد به ۱۵۶ (AQI) رسیده است که برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم به شمار می‌رود.

او ادامه داد: تمام افراد به ویژه گروه‌های در معرض آسیب همچون بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و ... باید تا حد امکان از تردد در هوای آلوده به ویژه در ساعات اوج آلودگی از ۱۰ صبح تا ۱۶ پرهیز کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا دانست و گفت: روزانه تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در این شهر در حرکت هستند.

شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ هشدار برای همه سنین، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از ۳۰۰ نیز وضعیت بحرانی را نشان می‌دهد.
۴۷۲۳۱
کد خبر 1301113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =