بیمه اجتماعی گامی در راستای حمایت دولت از روستاییان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان، روستاییان و کشاورزان را قشر مولد جامعه دانست و بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر را گامی در راستای حمایت از این اقشار عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، شهرام ملکی در دومین جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان، اظهار داشت: توجه به روستاییان به عنوان یکی از اقشار مولد جامعه، از جمله سیاست های نظام است که دولت تلاش دارد  از طریق بیمه اجتماعی روستاییان، از این قشر حمایت کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در کردستان، افزود: در راستای جذب حداکثری واجدین شرایط بهره مندی از بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر، تلاش داریم با آموزش و از طریق کارگزاران این بیمه، روستاییان را تشویق کنیم تا خود را تحت پوشش قرار دهند.

ملکی در ادامه از رییس هیات مدیره صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر کشور خواست، راهکاری اتخاذ شود تا حق بیمه افراد واجد شرایطی که واقعاً توان مالی پرداخت سهم خود را ندارند، توسط دولت پرداخت شود.

46

شایان ذکر است، صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر استان کردستان با ۱۸۰ هزار نفر تحت پوشش، در سال ۹۷ رتبه اول را در بین تمامی استان های کشور از لحاظ جذب و تحت پوشش قرار دادن واجدین شرایط، کسب کرده است.

کد خبر 1301173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =