زائران اربعین از ۴ پایانه مرزی استفاده کنند

ایرنا نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اقدام خوبی برای سهولت سفر زائران اربعین به کربلا انجام شده است گفت: چهار پایانه مرزی کشور برای تردد زائران اربعین آماده شدند.

خیرالله خادمی پنجشنبه در بازدید از مرز شلمچه با بیان اینکه مرزهای چهارگانه شلمچه، چذابه، خسروی و مهران برای تردد زائران اربعین آماده شده اند اظهار داشت: زائران اربعین از این چهار مرز می توانند تردد روان به سوی عتبات عالیات داشته باشند.

وی افزود: هر چهار گذرگاه مرزی کشور با ایجاد زیرساخت های لازم برای پذیرش زایران اربعین آمده اند و در این گذرگاه ها تلاش شده تا زایران در ایام راهپیمایی اربعین تردد روان داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بیان داشت: توان وزارت راه و شهرسازی بر رفع نواقص در هر چهار گذرگاه مرزی کشور متمرکز شده است.

خادمی همچنین زیرساخت های جاده ای در مرز بین المللی شلمچه را مناسب توصیف کرد و افزود: در این مرز زیر ساخت چهار بانده وجود دارد ولی قسمت پایانه این مرز دارای برخی نواقص است که قبل از آغاز همایش پیاده روی اربعین رفع خواهند شد.

وی تصریح کرد: در مرز چذابه نیز تا شهر سوسنگرد زیرساخت های چهار بانده جاده وجود دارد و در طول ۳۴ کیلومتر باقی مانده تا چذابه نیز عملیات اجرایی همچنان ادامه دارد.

معاون وزیر شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: با تامین اعتبار و مصالح مورد نیاز عملیات اجرایی چهار بانده شدن ۱۰ کیلومتر از مسیر مرز چذابه تا قبل از آغاز همایش اربعین انجام می شود.

خادمی مرز مهران را پرترددترین مرز برای زائران اربعین حسینی عنوان کرد و افزود: در مسیر مرز مهران تا ایلام سه مسیر ارتباطی مناسب وجود دارد ولی محور ایلام - مهران نیاز به چهار بانده شدن داشت که تا آغاز همایش پیاده روی اربعین ۱۰ کیلومتر آن اجرا شده و ۱۲ کیلومتر باقی مانده تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار داشت: در مرز مهران مشکل تردد و زیرساخت نسبت به سال های گذشته کاهش یافته و از مسیر ۸۵ کیلومتری ایلام تا مهران فقط ۱۲ کیلومتر تا سال آینده برای چهار بانده شدن باقی می ماند.

معاون وزیر شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: مرز خسروی نیز دارای زیر ساخت جاده ای چهار بانده است ولی در ورودی این مرز نیاز به ایجاد زیرساخت است که ۱۵ کیلومتر این مسیر تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

خادمی گفت: مسیرهای منتهی به مرزهای چهار گانه کشور از نظر زیر ساخت وضعیت مناسبی دارند هر چند برای تکمیل و رفع نواقص نیاز به زمان بیشتری است که تا قبل از اربعین سال آینده هر چهار مرز دارای جاده های چهار بانده خواهند شد.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشند.

اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.
 به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.

223231
کد خبر 1301237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =