توصیف رهبر کره شمالی از روابط با پکن و ارسال پیام به رئیس جمهور چین

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، متعهد شد روابط دو جانبه با چین را تقویت کند و روابط دوستانه میان دو کشور هم پیمان را یک «گزینه راهبردی» برای پیونگ‌یانگ توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، او این اظهارات را در پیامی خطاب به شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، بیان کرد. شی جین پینگ نیز هفته گذشته به مناسبت سالروز تشکیل حکومت کره شمالی، پیام تبریکی به این کشور ارسال کرده بود.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم در پیام خود نوشت: «دیدارهای ما در پکن و پیونگ‌یانگ اراده قاطع من و شی برای تحکیم و توسعه غیرقابل تغییر دوستی میان جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) و چین را کاملاً به جهان نشان داد که ثروت مشترک و گرانبهای دو طرف و نیز مردم دو کشور و همچنین گزینه‌ای راهبردی به شمار می‌رود.»

او در این پیام افزود: «من برای پیشرفت در این دوستی در راستای سوسیالیسم و ایجاد آینده‌ای بهتر، تا جایی که امکان داشته باشد همه تلاش خود را می‌کنم.»

کره شمالی به منظور تقویت نفوذ دیپلماتیک خود در آستانه برگزاری مذاکرات هسته‌ای که قرار است پایان همین ماه (سپتامبر) برگزار شود، بر روابط دوستانه خود با چین تأکید کرد. کره شمالی و چین در ماه‌های اخیر رایزنی‌های بسیاری داشتند و طیفی از نشست‌ها میان کیم و شی برگزار شد.

310311

کد خبر 1301476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =