ترامپ: در قبال ایران خویشتنداری به خرج می‌دهم

فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری با نخست وزیر استرالیا گفت که وی در قبال ایران خویشتنداری به خرج می‌دهد.

 «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر استرالیا در واشنگتن گفت که از سیاست خویشتنداری در قبال ایران استفاده می‌کنم و برخی این را درک کرده و برخی نیز خواستار اقدام سریع هستند.

وی در ادامه گفت که ایران کشور بزرگ و ثروتمندی بوده و گزینه نظامی علیه ایران می‌تواند موفقیت آمیز باشد اما نیازی نیست به این گزینه روی بیاوریم.

ترامپ در ادامه سخنانش مدعی شد که انتظار دارد که تحریم‌های اقتصادی علیه ایران موفقیت آمیز باشد.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد که این کشور قدرتمندترین ارتش را در جهان دارا بوده و می‌تواند طی چند ثانیه جنگ بوجود آورد اما امیدواریم که مجبور به استفاده از این گزینه نباشیم.

ترامپ همچنین خطاب به خبرنگاران در دفتر کاخ سفید گفت:ساده ترین کاری که می توانم انجام دهم این است که بگویم بیایید به پانزده نقطه در ایران حمله کنیم. من می توانم اینکار را انجام دهم، و همه چیز آماده است. اما وقتی که می‌توانم اینکار را انجام ندهم، نمی‌خواهم که آن را انجام بدهم.

وی افزود: من می توانم این کار را در یک دقیقه انجام دهم، درست در اینجا، برای شما و شما یک داستان عالی برای نوشتن در این مورد خواهید داشت.

نخست وزیر استرالیا نیز در این کنفرانس خبری گفت که از موضع ترامپ در قبال ایران قدردانی می‌کند.

310 310

کد خبر 1301605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
  19 22
  کاملا درسته ،کافی چهار شهر بزرگ بمب هسته ای بیندازه
  • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
   19 19
   ببخشید که اگر بمب هسته ای به این راحتی انداختنی بود منتظر فرمان شما نبودند جایگاه ایران طوری نیست که بشود راحت بمب اتمی علیه آن استفاده کرددر ضمن گیریم چهار شهر را بمب اتمی انداختند بقیه شهرها باقی هستند و می توانند لطماتی به امریکا بزنند که بمب اتمی انداختن را فراموش کند. شروعش با آنهاس اما تمام شدنش به این سادگی که حضرتعال یمی فرمائید ساده نیست تمام پایگاه های نظامی امریکا در منطقه و اروپا زیر آتش موشک های ایرانی و توان رزمندگان جبهه مقاومت قرار دارند و در آن صورت نفت عربستان و امارات و کویت نیز از عرصه بازار بین المللی محو خواهند شد زیرا ایران اسلامی نمی نشیند تا امریکا چهار شهر را بمباران کند و بعد برود صلح کند با احذف نفت این کشورها اروپا و امریکا بروند نفت دویست دلاری بخرند اگر گیر بیاورند تا بتوانند جنگ را ادامه بدهند پس خیلی به قدرت اتمی امریکا متکی نباش تیرانا نشین
  • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
   12 4
   مگه فقط امریکا از این بمب ها داره ؟
  • IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
   6 0
   آخه اح... جان حتی تو جنگ جهانی هم فقط یه مورد از بمب اتم استفاده شد اونوقت به خاطر تنش های سیاسی یا نظامی از بمب اتم استفاده کنن؟
  • IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
   9 4
   بی سواد فک کردی ترامپ از منو تو خوشش میاد که بمب نمیندازه،اگه هزینه نداشت دنیا از لوث وجود امثال تو پاک میشد..برنده تر از شمشیر علی جهل مردم است
 • ابهری IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
  7 8
  سلام ترامپ اگر میتوانستی خیلی پیش به ایران حمله می کردی مواظب جوجه هات باش این وسط له نشن خودت هم امرینداری وعده زیارت ما ازکربلا چندین ساله محقق شده وعده زیارت خانه خدا بدون واسطه هم مثل کربلا حتمیه ترامپ کشور تو مثل یخ جلو خورشید خواهد بود جوش نزن .......
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
  5 7
  آخه اولا ببین می تونی اون پانزده نقطه رو بزنی دوما بعدش ببین چه اتفاقی سر خودت رفیقات می یاد جون چه آتیش بازی بشه تو رو خدا امتحان کن.
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
  6 1
  خدا شر هرچی حاکم ظالمه از رو زمین کم کنه
 • مصطفی IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
  3 5
  جراتش رو نداری نه اینکه خویشتنداری وجودشو نداری عرضه نداری مرتیکه لایعقل
 • ارش IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
  2 3
  اصلا به این امریکاچه ربط داره کی هی میره سراغ گزینه های رومیزش بعدم نمیتونه غلطی بکنه چرا ابروی خودشو میبره زنش بلد نیست بزنه تودهنش.