۱ نفر
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
آرامکو از اروپا نفت می‌خرد

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: آرامکوی عربستان در اقدامی نادر حداقل ۱۲۰ هزار تن نفتا برای بارگیری از اروپا در ماه سپتامبر سفارش داد.

آرامکوی عربستان در اقدامی نادر حداقل ۱۲۰ هزار تن نفتا برای بارگیری از اروپا در ماه سپتامبر سفارش داده است. عربستان به دنبال پر کردن جای خالی عرضه نفت و محصولات نفتی خود پس از حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی این کشور است.

 طبق گزارش مرکز تحقیقات ریفینیتیو اویل، شرکت آرامکو کشتی بریتیش ریزولوشن را برای حمل ۸۰ هزار تن نفتا از تواپسه روسیه در ۱۷ سپتامبر اجاره کرده است.  ۶۰ هزار تن هم در ۲۴ سپتامبر از الوسیس یونان سفارش داده است.

 اطلاعات نشان می دهد این ها اولین محموله های اروپایی هستند که از فوریه توسط آرامکو به آسیا فرستاده شده‌اند.

  به گفته یکی از تاجران، خرید محموله های اروپایی برای آرامکو معمول نیست ولی این شرکت کمبود A۳۱۰دارد. وی اضافه کرد برخی محمولها هم قرار است به کره جنوبی فرستاده شوند.

A۳۱۰  یک درجه نفتا است که از رأس تنوره عربستان می آید. آرامکو در این شهر پالایشگاه نفت و گاز دارد. 

 از زمان حمله به تاسیسات نفتی عربستان، بازار نفتای آسیا بی ثبات شده است. کره جنوبی در روز پنجشنبه نفتا را با حدود ۱۰ دلار در هر تن گرانتر خریداری کرد. این بالاترین قیمت برای این محصول از می ۲۰۱۸ بود.

 صادرات ماهانه نفتای عربستان سعودی بین ژانویه تا اوت، ۳۲۷ هزار تن بود که نصف صادرات نفتای امارات متحده عربی با یک میلیون تن هم نمی شود. ولی کاهش تولید عربستان بر بازار آسیا تاثیر می گذارد چون این قاره اصولاً با کمبود نفتا مواجه است.

 یک تاجر نفتای اروپایی گفت آرامکو مزایده ای را برای خرید ۳۸ هزار تن محموله نفتا از مصر برای بارگیری در اواخر اکتبر در سوئز برده است.

 آرامکو همچنین قراردادی با مصر در اوایل سال میلادی جاری امضا کرده که طی آن در همین ماه ۷۷ هزار تن نفتا دریافت می کند.

 علاوه بر محموله‌های اروپایی، آرامکو در همین هفته ۶۰ هزار تن نفتا از شرکت هیندوستان پترولیوم هند خرید است.

۲۲۳۲۲۷
کد خبر 1301723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =