رییسی: رفع مشکلات فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان ضروری است

میزان نوشت: نشست هم اندیشی پیرامون «نقش شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در تحول قضایی» با حضور حجت الاسلام و المسلمین رئیسی برگزار شد.

رئیسی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین در جلسه اظهار کرد: نکات بسیار خوب و قابل استفاده‌ای در این جلسه مطرح شد که این نکات یادداشت شد.

وی ادامه داد: قریب به یک ساعت و ۵۰ دقیقه از نکات و نظرات دوستان استفاده کردیم لکن بحث‌های اینگونه، به وقت بیشتری نیازمند است و جلسات باید مستمر باشد و از دیدگاه‌های دوستان مطلع شد.

رئیسی تصریح کرد: اگر حاضرین نکات و نقطه نظراتی دارند ارائه کنند حتما پیگیری خواهد شد و در جلسات آتی نتایج این نشست و هم اندیشی‌هایی از این دست مطرح و پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز نقش اقتصاد دانش بنیان بر کسی پوشیده نیست گفت: نقش شرکت‌های دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی عنصر پیشران و پیشبرنده اقتصاد محسوب می‌شود و رفع مشکلات این شرکت‌ها از نظر مالی حقوقی، اقتصادی و زمینه کار و فعالیت یک ضرورت است، گام‌هایی در این رابطه برداشته شده و باز هم ضرورت دارد اقداماتی سریعا انجام گیرد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه موضوع جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده مساله بسیار مهمی است، اظهار کرد: این کشور منابع سرشاری دارد که اگر کار علمی و دانش ضمیمه آن شود ثروت بسیاری ایجاد می‌شود که این ارزش افزوده ثروت عظیمی برای کشور است.

رئیسی افزود: نیروهای جوان و کارآمد و تحصیل کرده عناصر اصلی شرکت‌های دانش بنیان را تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: آثار حوزه‌های فعال کار دانش بنیان را می‌توان مشاهده کرد، طبیعتا ممکن است مشکلاتی با فضای کسب و کار سنتی وجود داشته باشد، ولی باید از این مرحله عبور کرد و این نوآوری و فعالیت در شرکت‌های نوپا بتواند عرصه تلاش و فعالیت خود را در جامعه کاملا پیدا کند.

 رئیسی اضافه کرد: در این نشست مطرح شد که خدمت قوه قضاییه به زیست بوم نوآوری و خدمت زیست بوم نوآوری به قوه قضاییه می‌تواند یک خدمت دو طرفه باشد، لذا در رفع مشکلات دوستان به مساله ارزش معنوی و ارزشگذاری واقعی اشاره کردند که این ارزش باید برای دستگاه‌های مختلف کشور از جمله دستگاه قضایی شناخته شود.

۲۳۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1301997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =